Да го подкрепя ли?

  • 978
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, искам вашето мнение по темата. Искам да разбера как изглеждат нещата през вашите очи. Ситуацията е следната: живеем в голям град и съпругът ми има хубава работа, която до скоро не беше свързана с дълги отсъствия от дома. И заради това, че той имаше по гъвкаво работно време и градината на сина ни избрахме да е до офиса му. Аз съм в процес на търсене на работа, защото детето много боледуваше, нямаше кой да го гледа и аз напуснах работа, за да му помогна да се адаптира по-добре в градината. Сега вече боледува по-рядко. Но все пак достатъчно често, за да се притеснявам и да трябва някой да отсъства от работа. На мен обаче вече ми писна само аз да се занимавам със сина ни, да го водя на лекар и да стоя с него вкъщи. И започнах да търся активно работа, като разчитах на това, че мъж ми ще го взима от градина (тъй  като е до офиса му), ще си взима болнични от време на време, а аз да работя (поне в началото да не отсъствам, знаете как е). Аз ходя на интервюта за работа и вече имам предложения. Само, че нещата се обърнаха така,че аз отново съм в изходно положение, защото предлагат на мъж ми  да отиде командировка за един месец в чужбина. И той ще започне все по-често да пътува. Поне през месец за две-три седмици няма да е с нас. И ето тук е моята дилема, не знам как да постъпя, понеже той има право да откаже и ме пита мен за мнение, а на мен толкова ми се иска да започна работа, че не е истина, искам и аз да живея пълноценен живот. Но от друга страна нали той да пътува да види свят, ако му кажа да не приеме ще излезе, че аз го спъвам, ако пък приеме не знам как ще се справя сама с детето без баби, с болестите му, защото той като се разболее вдига по 40 градуса, а в същото време мъж ми обикаля света, е вярно, че е по работа, но все пак има и семейство. Ох егоист ли съм ако му кажа, че искам да е с нас Embarassed.  За първи път съм толкова раздвоена, чувствам се толкова безсилна. Кажете ми момичета какво мислите? Дано само сте ме разбрали правилно.

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
а вариант да имате детегледачка?

# 2
  • Мнения: 6 576
Аз те разбирам. Тръгвай на работа и не спирай мъжа си, ако той иска тази работа.
Не мисли толкова много кое, как и защо ще бъде.
Ще се организираш и ще се оправите.
Предполага се, че новата работа на мъжа ти ще носи повече пари. И ти ще печелиш.
Почни да търсиш детегледачка, на която да можеш да разчиташ.

# 3
  • Мнения: 301
Въобще не мисля, че си егоист. Желанието ти и ти да имаш социален живот е съвсем нормално. Мъжът ти трябва да те разбере. Детегледачката е вариант. Успех  Peace

# 4
  • Мнения: 353
не знам дали съм те разбрала правилно но аз се върнах на работа, детето беше на 10 месеца, сестра ми лятото го гледа като се разменяха със съпруга ми (той имаше отпуска) и есента започна ясли. Първо че обстоятелствата го налагаха, за да си запазя мястото, второ преди раждането бях и на термина на работа и след като си останах не се чувствах добре в къщи. Защо не търсиш вариант пък да работиш почасово, за да се разнообразяваш и  да ти остава време и за детето, ако съпругът ти реши да пътува.

# 5
  • Мнения: 884
И аз мисля, че трябва да се търсят други варианти-ако го спреш сега, няма начин да не ти го натякне някой ден. И моят пътува зад граница -по една седмица го няма в месеца. Спомням си какъв неистов страх изпитах първия път, когато тръгна, а аз току-що бях родила второто си дете. Не съм параноичка, но не мигнах цяла нощ, но аз като цяло съм си страхлива.
 Не го спирай, разбирам те прекрасно, нормално е да искаш да почнеш работа, за да усетиш живота си пълноценен.Не мога да се поставя на твое място, защото аз работя свой собствен бизнес, заедно с родителите си, и няма нищо сложно в това, да отсъствам, когато някое от децата е болно. Но ако в работата ми се отвори нещо важно, и съпругът ми ме спре,  под предлог, че освен работата си имам и семейство, много ще ме заболи.

# 6
  • Мнения: 1 844
не знам дали е егоистично и дори не ме интересува.аз бих била против такъв тип работа на съпруга си,с толкова чести и дълги командировки.все пак имате дете,трябва и двамата да се грижите за него,да си поделяте задълженията и ангажиментите,още повече че и ти искаш да работиш..

# 7
  • Мнения: 1 394
Поглеждам и от двете страни и виждам,че трябва временно да наемете някоя женица да го гледа...

Общи условия

Активация на акаунт