болни сме

  • 2 401
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
болни сме лекарката ни изписа сироп Флавамед, Вентолин и антибиотик-Аугметин, също така и капки за нос Виброцил. Въпросът ми е някои от вас ползвал ли е тези лекарства при бебе на 10 месеца и доволни ли сте притеснително ми е защото споменатата възраст на листовките на лекарстват е много по-голяма  newsm78   

# 1
  • Мнения: 1 447
Съжалявам,че сте болни,но не се притеснявай доктора преценя дали стават за малко дете.
Щом той ги е изписал,няма значение какво пише на листовката.За да те успокоя всичко от това което
си изброила съм го давала на синът ми,когато беше на 1 година.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 233
Аугметин са й изписвали, но не е пила, защото повръща всякакво лекарство, давано през устата. Вибросил също са й изписвали, но аз й слагам само в много редки случаи, когато вече не може да диша нормално и се мъчи. По два-три пъти на боледуване, т.е. по два-три пъти на седмица и нещо. За хремата говоря.

# 3
  • Мнения: 9 814
Да, така е, на лекарствата пише, че са за доста по-голямо дете, но почти няма лекарства за деца на възраст под година.
Кръщелницата ми пи Аугментин на 4 месечна възраст.
Когато лечението е предписано от лекар не виждам защо трябва да буди притеснение.
Тук във форума мнения 1000. Ако нещо те притеснява се консултирай с друг педиатър.

# 4
  • Мнения: 1 447

Тук във форума мнения 1000. Ако нещо те притеснява се консултирай с друг педиатър.
Напълно съм съгласна.Когато съм притеснена винаги търся второ мнение.

# 5
  • Мнения: 4 433
Щом са ти изписани,не се притеснявай...
..от тези Виброцила съм давала.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да всичките съм ги давала.При положение че ви е изписано от доктор няма за какво да се притесняваш,той е преценил.Само искам да те предупредя за Аугментина да не се шашнеш,след 2-3 ден е възможно детето да получи разтройство.

# 7
  • Мнения: 814
 Да, от  антибиотика и ние получаваме разстройство затова с него давам и капки Био Гайя  Peace

# 8
  • Мнения: 7 201

Тук във форума мнения 1000. Ако нещо те притеснява се консултирай с друг педиатър.
Напълно съм съгласна.Когато съм притеснена винаги търся второ мнение.
Peace
Вентолина ме притеснява,но подкрепям тези 2 мнения.

# 9
  • Мнения: 1 567
За антибиотика, не знам. Не мога да изкажа мнение.
Нооооо,
тук, където живея, на бебета и малки деца, НЕ СЕ изписват капки за нос. Предписва се само физиологичен разтвор. По няколко пъти на ден, във всяка ноздричка.

# 10
  • Мнения: 1 217
Мисля,че и ние сме пили този АБ,по 2.5мл.май беше дозата.За флавамед съм сигурна,а за носа най-често са ни давали стеримар на спрей,той е безобиден,става и за бебета.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За антибиотика, не знам. Не мога да изкажа мнение.
Нооооо,
тук, където живея, на бебета и малки деца, НЕ СЕ изписват капки за нос. Предписва се само физиологичен разтвор. По няколко пъти на ден, във всяка ноздричка.

По мои мнения и в Испания е така. Племенникът ми вече нколко пъти се сдобива с упорита тежка хрема, неведнъж с гъсти зелени сополи. Нито вендъж не му изписаха някакви капки за нос. Само промивки с физиологичен разтвор. А да пуснат посявка за зелените секрети изобщо не се сетиха  ooooh! Добре, че явно нямаше нищо.

# 12
  • Мнения: 4
За аугментина не се притеснявай, синът ми го пи като беше на 5 месеца. Получи разстройство, не е лошо да го даваш с биогайа, това са пробиотици. С нищо няма да навредат на бебчето, и с гастроентеролог съм се консултирала, дават ги дори и на новородени (биогайтата, те са капки). За вентолина не знам. Но виброцила също става за кърмачета. Когато се налага трябва антибиотик, защото при малките деца нещата се развиват много бързо. Ако се налага и на новородени дават антибиотик.Не се притеснявай. Лекувай го/я. Ако пък искаш се консултирай с лекар за второ мнение. Но аз бих почнала антибиотика.

# 13
  • Мнения: 1 512
Както са те посъветвали преди мене може да се консултираш и с друг педиатър за твое спокойствие.Иначе в момента моята бебка е на Виброцил,Алтея (сироп) и Клацид ( антибиотик).

# 14
  • Мнения: 1 264
Всичко от изброеното са ни изписвали.
Но когато изписаха Вентолин, го пи един ден и му го спрях по своя преценка и не мисля да го давам повече. Това, разбира се, далеч не значи, че ти трябва да спреш вентолина.  Naughty Ако нещо те притеснява потърси второ мнение, от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт