Децата-и помощта в семейството

  • 1 780
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
В предните теми-разнищихме задълженията и правата на мъжа и жената в домакинството и изобщо в семейния живот.За това предлагам сега да видим как стоят нещата с децата над 10 години.
В повечето американски филми виждаме вестникарчета,тук например  е нормално ,ако семейството има магазин детето да помага след училище или през ваканциите.
Как стоят нещата във вашите страни-помагат ли децата извън дома,и какви са им задълженията в дома-моите например имат да си оправят стаята-но и това им се вижда много  Mr. Green и се жалват на майка ми-която като всяка баба ги защитава.

# 1
  • Мнения: 5 183
Местните разнасят вестници понякога
У дома не ги знам какви задължения имат
Гледам обаче че азиатчетата масово помагат в бизнеса на родителите си - магазин4ета, заведения.
Моят син си оправя стаята, помага ми с дрехите понякога, като ги прибера от простора, ходи да проверява пощата, помяга ми като готвя, обича да слага масата.

# 2
  • Мнения: 1 090
И тук съм виждала 12-13 год деца да разнасят вестници, рекламни материали.

В дома не знам какви задължения имат, но пък татковците масово събота и неделя се трудят в градината или гаража.  Joy

Дъщеря ми има някои макар и дребни задължения - предимно сама си подрежда стаята, чистим я двете заедно, помага ми понякога за бебето и да готвим, простира чорапите и др. 

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
пове4ето ниЩо не правят, дори и стаята си  Confused
когато по4нах да праЩам моята да изхвърля боклука, половината ни приятели ме набедиха, Щот била малка  ooooh!

в момента има задължения, които обхваЩат боклук (вси4ки разделни разновидности), нейната стая, простиране и няколко бързи и леки ежедневни дейности.

обикновено се изпълняват преди Коледа, или рожденни дни на приятелки, Щото и трябват пари. през останалото време, с много мърморене и заплахи, успявам да я накарам да свърШи едно/две неЩа   Confused

# 4
  • Мнения: 27 524
Тук по-скоро не работят нищо децата. Издържат ги до 18г и после да си хващат пътя  Crazy Ако искат да останат да живеят при родителите си, след 18 трябва да си плащат наем  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 521
Разнасят вестници, разхождат кучета. Малко по-големите(с шофьорска книжка) ходят в ASB(доброволна организация) и помагат при разнасяне на храна при възрастни или хора с недъзи.
За задълженията в дома - нямам представа.

# 6
  • Мнения: 6 390
повечето нищо не правят... през ваканциите има младежи който си търсят бригади по магазини... но какво що... не знам

Като приключат с учението и започнат работа и аз имам наблюдения че дават до общата каса някаква ... макар и символична сума...

Гледам да ми помага в къщи дъщерята, прибира играчки, подрежда маса, мете стълби, или чисти с мопа, бърше прах... на приливи и отливи е всичко освен прибирането на играчките ... важното е винаги да има много хвалби на края и всички са щастливи  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 871
в Квебек могат да работят от 12 годишни и много работят - гледат основно деца, разхождат кучета, чистят сняг, работят в супермаркети (пълнят пликове, правят доставки по домовете, редят стоките), работят и като спасители през лятото на басейни или летни лагери ...

# 8
  • Мнения: 2 563
В САЩ традиционно средната класа деца над 14 работи лятото - раздава сладолед, гледа деца, разхожда кучета и т.н. По-бедните работят и през цялата година. Богатите не работят, но като станат на 18 някъде, почват неплатен стаж при тоя и оня колега на мама и татко, да се учат на занаята и те.

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук официалната възраст за работа е 15 и има лимит на часовете. Миналата година в моите  класове работеха 90% от децата, а не бяха още на 15. От работа в снекбар, супермаркет, вестници, брошури до миячи в ресторанти. Имах един клас с 22 девойки, на които им трябваха мноооого пари, защото си купуваха най-скъпата възможна козметика.  В някои случаi, аз щях да постъпя по друг начин, а не като родителите, но....

В семействата е много различно. Фермерските деца помагат много и го правят с желание. Някои не правят нищо ( като моите съседчета), други след скандал, трети срещу пари ( което аз лично не одобрявам). разхвърляните стаи не са голям проблем на родителите  Wink

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 23:02 от Kalinka

# 10
  • Мнения: 3 804
други след скандал, трети срещу пари ( което аз лично не одобрявам). разхвърляните стаи не са голям проблем на родителите  Wink

Тези 2 опции са ми много познати Mr. Green.Въпреки че,тук в семействата домакинската работа е строго разпределена м/у родители и деца над определена възраст.

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тук си мързелуват май  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 7 914
dtti
 много интересна тема  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 371
май само аз се оказвам майка на нехранимайковци  Crazy .
моите засега само искат - от всичко и по много, горе-долу като Алф са   Laughing
в момента съм на тройно "Ц" - големият се вълнува от цици и цигари, малкият от цветя....егати ужаса Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 804
май само аз се оказвам майка на нехранимайковци  Crazy .
моите засега само искат - от всичко и по много, горе-долу като Алф са   Laughing
в момента съм на тройно "Ц" - големият се вълнува от цици и цигари, малкият от цветя....егати ужаса Rolling Eyes

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Споко  не си само ти,с тази разлика 4е у нас -интересите за музика и гримове,а забравих и сериали Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт