Трудови правоотношения

  • 1 085
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Момичета спешно искам някой да ми отговори дали по време на предизвестие имам право на болничен и това отразява ли се с удължаване на срока на предизвестието. Ако може и някой да ми каже кой чл. е по КТ, защото аз съм го чела но нещо немога да го открия а не разполагам и с времето за момента. Praynig

Много благодаря.

# 1
  • Мнения: 24 467
Дори и по време на предизвестие имаш такова право. С отпусъкт, дори поради временна неработоспособност, обаче, не се удължава срокът на предизвестието.
Чл. 335 от КТ предвижда просто изтичане срокът на предизвестие /най- често едномесечен/, а не се предвиждат възможности за неговото удължаване, освен за материално отговорни лица.

# 2
  • Мнения: 28
Много благодаря за бързия отговор.  bouquet

# 3
  • Мнения: 28
чл.335 не отговаря на моето питане

# 4
  • Мнения: 24 467
Текстът определя кога изтича предизвестието, като не предвижда, че то може да се удължава. Фиксиран е, зависи и от вида договор /до 3 месеца/. Може да се съкращава, обаче.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Болничният по време на предизвестие не удължава срока на предизвестието.

Ти да не питаш за срок на изпитване, защото при срок на изпитване, болничният удължава срока на изпитване.

# 6
  • Мнения: 24 467
Болничният по време на предизвестие не удължава срока на предизвестието.

Ти да не питаш за срок на изпитване, защото при срок на изпитване, болничният удължава срока на изпитване.

То в тази криза май не ще да е сбъркала авторката.  Confused Сега тези баш срокове са актуалните.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Да имаш право на болничен без да се промена срока.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 101
Извинявам се,че използвам  темата,но и аз по този въпрос си мисля цял ден.Но питането ми е друго-назначена съм  с предизвестие от 30 дни,но при тазгодишната актуализация на договорите предизвестието беше променено на 90 дни.Аз отказах да подпиша този нов договор и сега не съм наясно какво предизвестие трябва да спазя.А в момента няма към кого да се обърна.И все още ли се пише молба за напускане или е друго-заявление,уведомление..?Благодаря предварително.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Галена, щом не си подписала новия договор
с 90-дневно предизвестие, за теб остава в сила
първият ти договор и предизвестие 30 дни.
Да, все още се пише Молба за напускане.
Ако искаш ми напиши на ЛС твоя мейл и
утре ще ти изпратя готова бланка, която да попълниш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 28
Браво момичета много сте добри. Аз лично не съм объркала нищо но господин шефа се опитва да ме накара да си отработвам времето на болничния.И на всичкото отгоре предизвестието е по два чл. от КТ които взаимно се отхвърлят. Просто се опита да извърти нещата така че все едно аз искам да напусна поради намаляване обема на работа. Аз нямям подадена молба(заявление вече от януари) за напускане.Вчера имаше доуточняване на нещата и "камъните" отидоха в градината на счетоводителката че е объркала нещата. Да човешко е , но при мен нещата не са така и това е повече от ясно. Четете винаги и между редовете.

Общи условия

Активация на акаунт