Гаф след гаф

  • 2 034
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте,
Просто не мога да не се оплача Cry За втори път се излагам в кухнята, а уж съм добра домакиня, нищо не разбирам. Онзи ден спагетите ми станаха на тесто, а спагетите са един от моите специалитети. Купих едни български, които се разкашката отвсякъде. Днес пък подкарах дроб сърма, като дроб сърмата ми беше готова сварена в камерата и.....тъкмо я слагам при ориза и лука и ....се оказва, че това е нещо като свинска пача, нищо обощо с дроб, нещо, което свекито е складирала във фризера. Направо умирам от срам Embarassed Embarassed Confused и яд. Все пак съм в чужда къща ooooh! Оставих го да се пече, пък каквото ще да става Crossing Arms

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Спокойно, GALL78, на всеки може да се случи подобен гаф Wink.
Колкото до спагетите не се изненадвам въобще щом са български Wink, просто друг път ще си знаеш и няма да рискуваш с тях. В едно нещо обаче съм убедена, колкото повече се старае и внимава човек толкова повече гафове стават. Така че горе главата и си  Whistling  Wink

# 2
  • Мнения: 1 413
За успокоение,че не си сама ще си кажа и аз - забравих пълна тава печено зеле със свинско - едно от любимите ми ястия-неприбрано в хладилника. Прибираме се вкъщи вечерта и аз убедена,че имаме вечеря...като го опитах ми идеше да вия-горчеше ужасно...
На следващия ден правих лунната торта. Блата ми стана перфектен, сметаната се разби добре, наливам си последната малка доза шоколад и изведнъж като се пресече тая сметана...приличаше на извара #Crazyоще ме е яд за блата и шоколадите - поне да си ги бяхме хапнали тях...
Та както виждаш-случват се такива неща...

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Гафове да искаш...вчера направих телешко със сметана, гъби и топено сирене в ийенско....ми мъжа ми каза, че е жилаво, не се било изпекло, заявих му, че или ще дъвчи по-дълго, или да си пържи яйца, или гладен да спи...аааааа Мара Пепеляшка....и без тва ми е едно тегаво напоследък, няма само с телешко и адаптирани млека да се разправям.  #Cussing out
уфф....олекна ми

# 4
  • Мнения: 163
Българските спагети, са пълна скръб. Стават лепкави, кашави. Бррррррр. Аз съм си патриот иначе, ама заради единия патриотизъм няма да се мъча с боклуци я...
Моят гаф е един пататник, дето първо го пекох във микровълновата, пък после във фурната, пък после го прибрах в хладилника и на другия ден пак във микровълновата. Беше много отвратителен, изобщо не го вкусих. Мъжът ми изяде за да не ме обиди една порция. И каза че ако кучето не го яде, ще излезе най-големия глупак в къщата.
От тогава пататника е забранена храна у дома, дори и в Пампорово като ходихме, отказахме да си го поръчаме.

# 5
  • Мнения: 6 472
И аз съм на мнение, че спагетите не са твой гаф! 2 пъти се опитвах да направя някакви български и двата пъти си беше пълен провал. Първият път станаха на каша, а вторият направо си останаха сурови Embarassed

# 6
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ей, Дами... Всички имаме такива изцепления. И си е за яд найстина, особено като си помислиш:
1. Домочадието е останало гладно, което в крайна сметка може за се компенсира с 3-4 препечени филии с маргарин и мерудия  Winkнапример...
2.Свекърва ти за пореден път си казва - "Некъдърно... брей-и-и-и!" Twisted EvilКоето може да се компенсира следващия път, когато решиш да сложиш престилката или когато нейната манджа не се получи Laughing.
3. Изхабил си продукти за една камара пари. ooooh! Не може да се конпенсира.
Я да ви кажа за един смешен гаф - за радост не мой. В рецептата за кекс пише да се добавят 6 л. вода. Момичето разбива яйцата със захарта и т.н., взема бутилка и започва да добавя вода. Но на втория ЛИТЪР съда се напълва. Няма място за шест. Ей на това му викам гаф. Joy hahaha   chefJoy

# 7
  • Мнения: 2 553
Лара, с тия 6 л. вода направо ме уби! Joy
Супер случка - като виц  Joy Joy Joy

А иначе за гафовете - тъй като съм начинаещ готвач, моите гафове край нямат. Вчера например за първи път готвих зеле, баба ми ми каза "и да сложиш червен пипер", е да сложа ама колко ??? слагах, слагах, манджата почервеня и като опитах  Sick ужас - все едно си ядеш пипер от буркана и замезваш със зеле  hahaha

А за българските спагети съм абсолютно съгласна - не стават за ядене.

# 8
  • Мнения: 4 176
А моя гаф е патладжан.
Изпехох го в микровелто по съвет на някой тук, но....стана горчив. Язък значи.
Следващия път май трябва да го режа на 2 и да го осолявам преди печене.

# 9
  • Мнения: 3 861
Сещам се за един мой гаф.
На Великден ще правя козунаци...
ставам рано в 6, всичко извадено от предишната вечер, абе като по учебник спазвам и най малката подробност...
меся тестото - 2кг. меся го 1 час, появяват се балончетата, ухае вкусно, а аз нямам сили да гледам вече, но меся ли меся Crazy
Слагам го по формите и тавите, втасва един път, размесвам го, втасва втори път и накрая хайде във фурната да се пече. На последната тава виждам цялото премерено количество захар, за всичкото тесто  в едно ъгълче завряно и ми прималява. Козунаците бяха номер 1, големи, пухкави, на конци абеее невероятни, нооооооо без захар Banghead Banghead Banghead Banghead
Единствено рулото беше готино заради мармалада и не се усещаше толкова липсата на захар
е оплаках се и аз. Embarassed

# 10
  • In transit
  • Мнения: 11 777
А моя гаф е патладжан.
Изпехох го в микровелто по съвет на някой тук, но....стана горчив. Язък значи.
Следващия път май трябва да го режа на 2 и да го осолявам преди печене.

Ако ще ти подейства като успокоение, не е от микровълновата. От патладжана е!  #Cussing out #Cussing out Преди месец изхвърлих цяла тава с гювеч с телешко месо заради патладжана. Горчеше невероятно. #Cussing out #Cussing out Толкова месо и зеленчук отиде на вятъра. Мъжете се опитаха само месото (леко изкмито във вода ) да хапнах с много чили ама пак не стана. Оттогава ме е страх да взема патладжан. Кората му горчи.

# 11
  • Мнения: 4 302
Пък аз вчера правих американски бисквити с шоколадови парченца. Мноооого вкусни. Но никаква  форма  Embarassed, направо се разляха и тавата се покри с една безформена маса. Сега всеки минава и си отчупва, тук таме си личат границите на отделните бисквитки Thinking нещо в печенето сбърках, но важното е че мъжа ми и така ги хареса

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сещам се за един мой гаф.
На Великден ще правя козунаци...
ставам рано в 6, всичко извадено от предишната вечер, абе като по учебник спазвам и най малката подробност...
меся тестото - 2кг. меся го 1 час, появяват се балончетата, ухае вкусно, а аз нямам сили да гледам вече, но меся ли меся Crazy
Слагам го по формите и тавите, втасва един път, размесвам го, втасва втори път и накрая хайде във фурната да се пече. На последната тава виждам цялото премерено количество захар, за всичкото тесто  в едно ъгълче завряно и ми прималява. Козунаците бяха номер 1, големи, пухкави, на конци абеее невероятни, нооооооо без захар Banghead Banghead Banghead Banghead
Единствено рулото беше готино заради мармалада и не се усещаше толкова липсата на захар
е оплаках се и аз. Embarassed

Ауууууу искрено ти съчувствам! На това се казва гаф! Ама ти явно си доста добра домакиня след като се наемаш да месиш козунаци, аз нямам тази смелост! Другия Великден съм у вас на гости, знам че няма да забравиш захарта този път! Grinning Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
любима и най-често споменавана случка:

неделя следобед е. напекло е едно слънце навън, а ние вътре придремваме пред телевизора. решавам да направя кафе - поредното за деня - все пак е време да се свестим. за по-сигурно зареждам кафе машината като за конска доза. сипвам последното кафе от кутията.... наслаждаваме се на (ч)аромата и предвкусваме неделното следобедно удоволствие. отивам до мивката, за да взема измитите малко по-рано чаши и да налея от вълшебния еликсир. хващам чашите и в този момент погледът ми се спира върху.... стъклената кана от кафе-машината - измита и оставена да се отцеди до мивката!

само да уточня, че кафе-машината стои върху микровълновата и кафето е текло, текло, напълнило микровълновата през отворите за вентилация... текло по шкафа отдолу и по пода разбира се. последното кафе!

няколко седмици по-късно при всяко включване на микровълновата цялата кухня започваше да ухае на кафе. и това ако не е компенсация!

# 14
  • Мнения: 5 183
Добре поне 4е микровълновата е останала 4итава, щото можеше и по-големи поражения да има...

Общи условия

Активация на акаунт