Предаванията "Фитнес на Карибите" , "Йога зона" и Методът Пилатес по ТВ Fiesta

  • 26 261
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 380
Пускам  темата с надеждата да спортуваме повече.От вчера попаднах случайно на тази невероятна телевизия и съм очарована. Grinning Grinning Grinning
Тук  е публикувана програмата.Излъчва се по пет пъти на ден.Продължителността на всяко от предаванията е по 30 минути.Нека спортуваме заедно......... Hug
Ето малко инфо:

Фитнес на Карибите:


Заредете се с енергия

Облечете екип, сложете удобни спортни обувки, вземете си вода, усмихнете се и разчистете малко място пред телевизора… после го пуснете, защото „Фитнес на Карибите” започва! Включете се в активна аеробна тренировка, която ще ви зареди с енергия и добро настроение.Вашият инструктор е сред приказните пейзажи на Барбадос. Нали нямате нищо против да отидете там?
Предаване с рекордно много сезони

През 2008 се навършват 15 години от създаването на предаването „Фитнес на Карибите”. Към момента са снимани повече от 800 негови серии. Това са 15 успешни сезона . През 2007 г. предаването постига дневна аудитория от 100 милиона домакинства в повече от 75 страни. Барбадос е изключителен домакин на тази програма, от създаването и през 1994 г. За радост на екипа и зрителите, няма шанс зашеметяващо красивите пейзажи за снимки да бъдат изчерпани.
Водещата Шели Макдоналд

Шели Макдоналд е известен канадски фитнес инструктор. Притежава заразителен ентусиазъм и умело съчетава показването на упражненията с ясни и полезни съвети за правилното им изпълнение.
 


Йога зона:
Древна практика в съвременна форма

Думата "Йога" означава сливане, свързване на човека с природата. Йога е система за комплексно усъвършенстване на човешката личност. То се постига чрез хармонично свързване на йогийско дишане (пранаяма), йогийски пози (асани) и специфичен начин на живот. Въпреки, че е част от източната култура йогата има много последователи в западния свят. Съвременната физиология приветства ползотворното въздействие от комбинацията на задържане на дишането и усилените дихателни движения при йогийското дишане.А, какво е асана?

Древният мъдрец Патанджали е казал, че асаната е стабилен и приятен начин за седеж, при който не се изпитва напрежение. Според съвремените специалисти от йогийските асани (пози) има повече полза, отколкото от активните спортни занимания. И при двете дейности се изпълняват движения, нервните окончания в края на мускулите и сухожилията се дразнят и изпращат информация в мозъка, че се извършва работа. Организмът започва да разгражда от собствените си резерви, за да осигури процеса. Разликата се състои в това, че при спортните занимания мускулите се съкращават, извършват работа и изразходват голяма част от отделената енергия, а при асаните мускулите се разтягат обикновено под тежестта на собственото тяло и почти не изразходват енергия. Това е причината след изиграването на ежедневния си комплекс йогите да се чувстват заредени с енергия, а спортистите да са изморени и след известно време да са с увеличен апетит.

Асаните (йогистките пози) и правилното дишане са прекрасен начин да се отпуснете. Да разтеглите всяко мускулче на тялото си докато релаксирате и съзнанието си. И в крайна сметка дa си починете пълноценно. Наред с това ще подобрите видимо външният вид, здравето и самочувствието си. Йогата води към повишаване силата и тонуса на мускулите, без да предизвиква излишно трупане на мускулна маса. Водещите на програмата леко и уверено ще ви водят стъпка по стъпка към овладяването на тайните на йогата. Програмата е създадена от Адам Фингър, а водещите са негови ученици.

Методът „Пилатес”


Методът „Пилатес” нашумя преди няколко години, но съществува от началото на миналия век.


Особеноно популярен е сред професионалните танцьори и атлети. Методъте създаден от Джоузеф Пилатес. Той е американец от немски произход. Като дете страда от астма, рахит и ревматизъм. За да преодолее физическите си недъзи започва да се занимава със спорт - ски, гмуркане и гимнастика и боди билдинг. По-късно разработва системата си, която има одобрението на лекарите специалисти вече почти цял век.


Защо методът стана толкова популярен?
Наричат го „съвременната йога” защото трансформира тялото и изгражда сила, без да предизвиква натрупване на мускулна маса. Издължава силуета, учи на правилна стойка и подобрява гъвкавостта. Което неизбежно води до подобряване и на самочувствието.

Водещата Трейси Малет

Трейси Малет е международно признат експерт известен във фитнес индустрията. Тя е и популярна медийна фигура. Над 19 милиона зрители следят и участват в нейните телевизионни тренировки. Освен това е горда майка на две деца. В епизодите, които телевизия „Фиеста” предлага на вашето внимание, тя съчетава методът „Пилатес” с друга своя страст кардио танците. Става въпрос за вид натоварване, което развива сърдечно-съдовата система, вдига пулса над 60% от максималния и води до: намаляване на подкожните мазнини, намаляване на теглото, добра кондиция на тялото, намаляване на стреса. Всичко това в комбинация с приятна жизнеутвърждаваща музика.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 17:38 от sladkish4e

# 1
  • Мнения: 164
Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace

# 2
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace
Е как, и ние сме на Булсатком...имаш го 100%....тя е нова телевизия....в смисъл от скоро е в БГ ефира...а какво невероятни манджи готвят.....да си оближеш пръстите.....може би за това има през няколко часа фитнес.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Йога зоната  започва в  19:00, Пилатес в 19:30, а Фитнеса на Карибите в 20:00 часа.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 17:12 от sladkish4e

# 3
  • Мнения: 164
По спомен, по едно време май ги даваха тези предавания по Риалити  newsm78 рано сутрин и вечерта пак. Ей сега ще преровя каналите да видя къде са го завряли  този и ако мога ще се включа за 19 часа за йогата  Peace

Сладкишче, не го открих  Confused Пиши на кой номер е и дали е на мястото на някоя друга програма  Praynig Дали го водят като платен канал  newsm78 Ще бръкна после и в сайта им

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 18:44 от viv-miv

# 4
  • Мнения: 1 380
Имам и цифрова и кабелна телевизия, но го гледам на кабелната.
При нас не е платен канал.Сега правих йогата.Супер е.....фитнес на карибите не успях, защото мъжо гледа баскетбол...... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 3 216
Имам го този канал-на Евроком сме,ако не се льжа се казваше Фиеста ТВ и си е безплатен. Обаче на мен упражненията не ми харесват много, и някакси не обясняват хубаво.

# 6
  • Мнения: 492
сладкишче, поздравления за темата  bouquet , дано го имаме този канал Simple Smile

# 7
  • Мнения: 97
Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing

# 8
  • Мнения: 2 068
на сина ми много му харесват и редовно прави упражненията  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 380
Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing
Koй е този руски канал.Аз не че се справям перфектно с езика, но горе долу им разбирам, та ми стана интересно.
kremena "фитнеса на Карибите" и мен не ми хареса особено, но" пилатес" и "йога зоната" си ги правя веднъж на ден.Много ми харесват.При тях се обяснява доста по-задълбочено.

# 10
  • Мнения: 97
sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.

# 11
  • Мнения: 1 380
sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.
Благодаря много.

# 12
  • Мнения: 389
сладкишче,ти ме разби. Ще се опитам да се включа

# 13
  • Мнения: 18
momi4eta zaintriguvahte me no na na6ata kabelna DCC njmame tozi kanal za sugalenie

# 14
  • Мнения: 389
булсатком също го няма

Общи условия

Активация на акаунт