Въпрос относно хормоналния дисбаланс?!?

  • 3 289
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Преди време бях си писала с една мама от тук,и бях и споделила че се притеснявам че имам хормонален баланс,и това което ми каза тя беше че хормоналния дисбаланс,става дума за половите хормони не се лекуват с нищо друго освен с противозачатъчни,та искам да ви питам така ли е наистина,ако отида на ендокринолог-гинеколог и се окаже че имам хормонален дисбаланс,противозачатъчни ли ще ми изпише...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравей, хормоналният дисбаланс не се лекува насляпо. Трябва да си изследваш основните хормони ЛХ, Естрадиол, Пролактин и ФСХ. Да се види кой от хормоните не е точно наред. Например за едни хормони са подходящи противозачатъчните, за Пролактина - лекаството бромкриптин или достинекс, на Естрадиола действа добре - естроферм.
Изследвай първо тези хормони и после се ориентирай към противозачатъчни ако е необходимо.

# 2
  • Мнения: 130
аз бих казала че противозачатачните само регулират цикала,и е само временно докато ги пиеш,поне при ме беше така

# 3
  • Мнения: 4 324
mimenceee не си поставяй диагнози сама Wink
Първо иди на лекар

# 4
  • Мнения: 3 830
mimenceee не си поставяй диагнози сама Wink
Първо иди на лекар

И аз така. Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Моя хормонален дисбаланс се  лекуваше от ендокринолог.Но преди това изследвахме всички възможни хормон, даже бях в болница и  получих адекватно лечение след куп изследвания.Ако толкова есно се лекуваха хормоните , сами щяхме да го правим

# 6
  • Мнения: 420
ами на мен ендокринолог ми назначи хормони за изследване но понеже са в определи дни още не съм ги направила и затова исках да знам ако имам такъв дисбаланс и само противозачатъчни е лечението,няма смисъл да ги правя,понеже противозачатъчни пих веднъж и неискам отново да полудявам  Stop

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз не пих противозачатъчни, с други лекарства оправих  кашата , така че задължително ги направи Naughty

Общи условия

Активация на акаунт