чай за лактация на Hipp

  • 3 908
  • 14
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
от около месец пия чая на Хип за лактация, четох, че върши работа, но въпроса ми е колко още да го пия? сега ме е страх да го спра да не ми намалее кърмата за което не съм много сигурна, но се сещате, че много удря в джоба, защото една кутия ми стига за около 6дни. друго какво да кажа тъпча се със сурови орехи и въобще ядки, сутрин честичко закусвам с мюсли все неща които са ми казали че помагат да има кърма. тук е мястото да отбележа, че майка ми е имала недостиг на кърма но навремето ме е изхранила някак си(работи като акушерка, вече пенсионерка), разбрах от нея че и баба ми е имала същия проблем с кърмата. сина ми(на 12години в момента) го кърмих 2,5месеца и после се отби от дохранването  с АМ или от недостиг на кърма не зная.

# 1
  • Мнения: 105
Аз съм доволна от чая на Hipp, докато го пиех буквално ме напомпваше. За съжаление и аз си мислех, че кърмата ми не стига, започнах да дохранвам и малкия постепенно към 3-4 месец се отби и кърмата спря  Sad

# 2
  • Мнения: 344
В билковата аптека продават лактогонен чай.Струва пет лева.За мое голямо съжаление кърмих само 15 дни.На мен не ми помогнаха никакви чайове , млека и др.стимулиращи лактацията средства. Cry

# 3
  • Мнения: 567
Аз също пия чай на Hipp, тъпча се с мюсли и пия много течности. Не знам дали този чай чак така да действа-понякога съм го спирала и не забелязвам да ми намалява кърмата. Но пустото притеснение ме кара да го пия Mr. Green.Но не го пия чак толкова често. Една кутия ми стига за 2 седмици Mr. Green.А и започнах да го пия преди около месец и половина. Вече се кърмим успешно 4 месеца и половина. Не съм дохранвала. Имало е много моменти когато съм си мислила че кърмата не ми стига , но не дохраних, а и бебка си наддава добре- значи и стига  Laughing.Моята майка ме е кърмила само 1 месец, а аз вече 4и половина изцяло на кърма, без вода, сокчета newsm44 . Пий повече течности и недеохранвай с АМ, ако бебчо е спокоен , наддава и пълни памперсите значи всичко е ок

# 4
  • Мнения: 202
Пия чая на "Хип" от 7 месеца-незнам дали конкретно той помага , но поне ми действа психически(успокоявам се, че пиейки го, поддържам лактацията)  и това пак е нещо Grinning. Както знаем, за кърменето е от изключително значение спокойствието.Пък и дори да не помага, не вреди Peace

# 5
  • Мнения: 427
От както ме изписаха от родилния дом ,по предписание на педиатъра там пия лактогонен чай,но не на Хип,а от билкова аптека-не знам какво точно включва-има семена от копър,анасон и разни треви Laughing.Струва около 7 лв и ми стига за около месец NaughtyПия го всеки ден според указанията на пакета-за 1 литър ,4 супени лъжици.Така ,че ако искаш пробвай с билките-не удря толкова в джоба.Не смея да го спра,защото от 5 месеца вече се "кърмим"с изцедена кърма,а и това е начин да си набавя поне литър на ден течности,че много не се сещам да пия ... Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 691
Моят съвет е да го спреш за известно време, като компенсираш с повече течности (без да се наливаш насила обаче). Гърдите ти най-вероятно вече отдавна са свикнали какво количество кърма да произвеждат и няма да почустваш някаква рязка промяна в кърмата. По този начин, ако случайно по-нататък изпиташ отново нужда от лактогонен чай, ще можеш да си вземеш и да ти подейства по-силно.
Аз лично пиех лактогонен чай за по 1-2 седмици и после спирах. После след някоя и друга седмица при нужда пак започвах (не мисли, че съм особено "млечна" и затова не ми се е налагало да пия постоянно - през първите месеци най-честата причина да плаче детето ми беше от глад).

# 7
  • Мнения: 3 718
За поддържане на добра лактация пиенето на течности играе по - голяма роля, отколкото конкретния чай. А и наистина, в аптеките се предлага чувствително по евтин и полезен български вариант лактогонен чай.
Знам, че не си питала точно това, но аз да си кажа:
Най - големият стимулант за добра лактация е кърменето. Ако кърмиш на поискване и не предлагаш други течности (АМ, чайове, вода) на бебето, то ще суче ефективно и така ще стимулира производството на точно толкова кърма, колкото му е необходимо. Кърмата се произвежда на принципа на търсене и предлагане. Колкото повече бебето суче, толкова повече кърма се произвежда. Ако на бебето му се ограничава времето на гърдата, чрез наложен режим или отказване на нощното хранене, ако рано се въведат допълнителни храни и течности, това може да спомогне за намаляването на стимулирането и съответно на кърмата. Накратко, ако бебето изпива 30мл. АМ например, то ще има нужда от 30мл. по малко кърма, ще изсуква по малко от гърдите на майката и така организмът на майката ще получи сигнал, че на бебето е необходима по малко кърма. Кърмата ще се регулира според тези сигнали.
Нощното кърмене също е много важно в първите месеци. През нощта нивото на пролактина е най високо и стимулацията е най ефективна.
Ако бебето суче на поискване, суче ефективно и изсуква гърдите до край, то кърмата ще се регулира идеално по неговите нужди  Peace
Не е никак задължително "млечността" да е наследствена. По времето на нашите майки се е смятало за задължително бебетата да имат строг режим, нощното кърмене да се премахне бързо и да се замести с вода и рано да се въвеждат сокове и други храни. това е една добра предпоставка кърменето да се обърка при не малко майки.
За добрата лактация освен приема на течности е важно и доброто балансирано хранене. В същност то е по важно за майката, отколкото за кърмата. Важно е да се храниш добре, без разбира се да се насилваш, да ядеш здравословна и балансирана храна. Много майки забелязват, че някои храни им действат стимулиращо на лактацията. Жито, овесени ядки, сусам, даже бира (може би безалкохолна на първо време)  могат да подействат лактогонно. Почивката и доброто настроение също много помагат и не са за подценяване. Когато майката е притеснена или изнервена, когато е изтощена, това може да попречи на първоначалния рефлекс на потичане на млякото, то да слезе по бавно и майката да реши, че кърмата и е намаляла. Позитивното мислене помага на хормоните да се свършат работата и кърмата да слезе бързо, когато бебето я потърси.

# 8
  • Мнения: 267
Аз мисля ,че по-обстоен отговор от този на Шаманката няма Hug
За протокола първите 2 месеца и аз пиех чаят на ХИП ,но след това преминах на БГ варианта от билковата и съм доволна.Кърмим се вече над 7 месеца ,почти през цялото време пия чайче,с временни прекъсвания от по няколко дни.Ами не съм забелязала чак толкова да ми намаля кърмата,но пък ми намаля само след 1 ден по-малко сукане, заради зъбки.Колкото и чай да изпих тогава нищо не се промени.Сега от 2 дни (да чукна  на дърво) всичко пак е наред,до следващото зъбоникнене Laughing

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
Публикувана от: Шаманката
Ако бебето суче на поискване, суче ефективно и изсуква гърдите до край, то кърмата ще се регулира идеално по неговите нужди  
да бебето ми суче на поискване, но не съм много сигурна че изсуква всичко от гърдата понеже повечко подремва, аз я бутам, пипам по бузките да суче по ефективно, но не винаги се получава, има проблем и със съня понеже не се е наяла(така аз предполагам)след като заспи бързо се събужда отново напъхала пръсти в устата(не ми плаче само мрънка) и тогава отново предлагам същата гърда, а може би трябва да дам другата??? не съм сигурна дали е регулирана кърмата ми, защото не съм сигурна че ги изсуква напълно Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 22
Пиех чая на Хип около 2 месеца и половина. След това го спрях. Не намирам никаква разлика от периода през който го пиех и след това.

# 11
  • Мнения: 3 718
maya_76 , за това дали суче достатъчно може да се разбере от няколко неща. Ако не и даваш различни от кърмата течности, броят на напишканите памперси е показател. Тази течност трябва да е влязла, преди да излезе, нали  Simple Smile
Вече предполагам имаш и представа как наддава. Ако качва на тегло стабилно и плавно, явно получава адекватни количества, тоест изсуква си гърдите.

# 12
  • Мнения: 55
И аз пих чай на Хип само първите месеци,незнам но сякаш имаше резултат.Така или иначе винаги кърмата ми е била кът.Така и не тръгна,като при другите майки.Винаги изцоцкваме дидките до капка.На 4м и половина сме и се храним на все още на 2 часа и дори дохранвам сутрин обед и вечер с 100мл. АМ.Сега си мисля пак да пия и да се опитам да спра АМ.Ама бебо май си го харесва Cry 

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 123
благодаря ви на всички за отговорите, аз все пак ще си пия чая, но може би ще огранича по веднъж на ден след обед когато мисля че кърмата ми не е достатъчна. иначе за БГ варианта за лактогенен чай, тук наоколо в аптеките не са и чували, може би в билковата аптека трябва да опитам  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 718
Мая, чувала съм даже, че приготвят смеска билкова в някои аптеки. Можеш да попиташ в по големите аптеки.

Общи условия

Активация на акаунт