Въпрос за естествен камък

  • 5 257
  • 12
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 239
Здравейте,
Имаме една колона точно в средата на стаята и искаме да я облечем с камък, но не какъв да е, а такъв който имитира наредени напречно каменни плочи (охх, незнам как по-точно да го обясня). Имате ли идея от къде се купува или поне някакъв сайт. Аз намерих точно такъв в Мартинели, но като разбрах колко струва ми прилоша. Само 862 лв./кв.м.  Shocked Shocked Shocked А толкова ми хареса. Ако имате такива стени или колони, облечени с камък, може ли да пуснете някоя снимка  Embarassed, ако не ви притеснява, разбира се.

# 1
  • Мнения: 63
При мен не е облицована стена,а само една арка,нямам снимка,която да кача.Обещала съм да снимам и кухнята и банята и тогава ще кача снимки.Не знам точно какъв камък търсиш,ние сложихме варовик,ако не бъркам,внесен някъде от Азия,но цената му е от 40 до 80 лвм./кв.м.Склада се намира на Ломско шосе,има доста голям избор.

# 2
  • Мнения: 63
Стеффи сега видях,че си от Плевен аз ти пиша за адрес в София.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Държиш ли да е естествен? Защото иначе можеш да погледнеш ТУК например.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 239
Mentolka, благодаря! Hug Нещо такова търся, да.

# 5
  • Мнения: 8 999
Търси каменоломни. Нашият съсед по вила се разходи чак до Малко Търново и си купи почти за без пари. Това са кеменни отломъци с различна големина, заравнени от едната страна /тази, която се слага към стената, за да е равно/. Не искам да те лъжа, ама дали не беше нещо от сорта на 10 лв. за кв.м. Обаче си игра един месец да си облицова колоните /4 бр./, защото отломъците са с различна дебелина и различна големина и всичко трябва да се напасва много внимателно. Колоните му изглеждат точно като това, което е показала mentolka.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Нещата, които Ментолка е показала са подготвени на едни мрежички и се лепят направо за стените. Горе-долу е на принципа на малките квадратни плочки. Мяркала съм ги в магазините за фаянс и теракот миналата година, докато търсех плочки. Цените не са високи, идея нямам от къде са ти казали тази цена.
Поразпитай из плевенските магазини, може и да излезе нещо или направо потърси фирмата от линка на Ментолка.

# 7
  • Мнения: 4 380
Има вече хубав изкуствен камък който точно имитира естествения, но с предимствата да бъде лек, лесен за полагане и достатъчно тънък като дебелина на слоя. Добро решение за интериор.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 51
Видях много интересни и красиви камъни и Интериор Сити на Черни връх(за София говоря).Много интересни и различни, от всички, които съм виждала до момента.За съжаление магазинът беше затворен и не можах да разгледам, също и името не видях Embarassed, но определено имаше много и интересни видове.След кръговото на сточна гара посока Подуяне също има магазин за такива камъни мисля, че бяха на тази фирма http://www.kam.bg/?page=faqs мисля, че бяха кум 50 лв/кв.м.По принцип излиза скъпо да обицоваш с такива камъни, лепят се със специално лепило и добре яовек от фирмата да ги постави.Но пък е ужасно красиво и уютно.И аз съм отделила една колона да я правя с камъни, като отида до Интериор Сити ще дам повече инфо за тази фирма Peace

# 9
Здравейте,

първият линк на mentolka e към нашия сайт, затова нека ви помогна с няколко уточнения :

изкуствен камък не се лепи на мрежа,
не е нужно специално лепило,
не е нужен специален майстор

има инструкция за монтажа (който е по-лесен от монтаж на фаянс например)

Всичко можете да направите и сами - повечето производители ползват дами за демонстрации, за да е ясно че няма нищо прекалено сложно или трудно.

Трицифрената цена, обявена горе за кв.м. може би е грешка, тъй като всеки може да провери ценовите нива в бранша у нас и в чужбина.
Наистина има и трицифрени цени, но не и ЧАК такива - най-вероятно има някаква грешка.
 
Това е снимка на колона с изкуствен камък модел Рокуол от вчера - изпратена от доволна  Joyсобственичка на апартамент в ремонт

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=110300&pid=11354279

Поздрави

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 12:00 от rockwall

# 10
  • Мнения: 1 632
Малко извън темата Blush, rockwall откъде се сдоби с тази красота http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2306775 ?

# 11
  • Мнения: 4 380
Малко извън темата Blush, rockwall откъде се сдоби с тази красота http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2306775 ?

Той е производителят и си се рекламира, ивка.

# 12
xenia - ако беше погледнала линка, щеше да разбереш, че на линка, който дава ивка няма нищо за продаване

а на въпроса на ивка-щастливка - тази ракла спасих от тавана, като преди това е била около 20 години на тераса. Беше боядисана със зелена блажна боя, а отвътре облепена с хартия. Раклата е на повече от 150 години. Оправих си я сам. Купих й и малко обков, отвътре я тапицирах с плат и сега е напълно функционираща.

Ютията също оправих сам. Шишето изрових от едно мазе от купчина многолетен въглищен прах. Доколкото знам е шише за розово масло - то също не си знае годините.  Дървената бухалка е за пране на реката и също е старичка.

Декоративните греди (този път не стари) са също мое дело. Хартиената лампа също е моя (само хартената част), но ползвах готова основа ( при тази точно).

Но нищо на снимката, към която даваш линк не се ПРОДАВА. За хартиени конструкции и лампи мога да направя изключение ако ми хареса идеята и този, който ги иска - т.е. работата с тях е за удоволствие и приятели, а не за пари.

А колкото до линка към моя сайт (по-горе), на който наистина всичко се продава - не го дадох аз, а mentolka, за което БЛАГОДАРЯ

Успех на всички

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 16:45 от rockwall

Общи условия

Активация на акаунт