Майка приема съвети за косата на дъщеря

  • 1 043
  • 14
  •   1
Отговори
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Мили мами,
           Помогнете ми със съвети относно косата на дъщеря ми, която е 16-годишна. От една година упорито си съсипва косата с керамична преса. Аз не ползвам и съответно нямам никаква представа за поддържането. Косата и беше и все още е хубава - мека и къдрава, но много и цъфтят краищата, въпреки, че редовно я подрязва. Явно някой и е казал "къдрава овца", защото тя ми казва "Да няма да приличам на къдрава овца".
            Така че, какво прави тя:
Всяка вечер с пресата изправя, сутрин пак. Никакви продукти допълнително не слага. Ако навън е влажно или вали - ау, голям кошмар - защото пак е къдрава.
Кажете ми какви стилизанти или други продукти да купя и нещо за цъфтящи краища. Кога се слагат, на каква коса - мокра, суха. Поемам всякакво съвети и изпитани рецепти.
Ако има някой ясновидка - да ми сподели и кога ще дойде модата на къдравите коси.

# 1
  • Мнения: 595
Ама тя модата вече е дошла! Тука се чудиме от къде да намерим преса, която да прави хубави къдрици!И това не е шега!
Сега по темата - каквото и да слага няма да има голям резултат, защото всеки ден и то по два пъти - сутрин и вечер, да се изправя си е направо кошмар за косата. Аз ползвам кристали за коса след измиване - да не се заплитат краищата, след това суша косата. Ако ще изправям се пръскам с термо защитен спрей - има на много марки и тогава изправям с пресата. Междувременно ползвам и маски, но положението не се оправя много. С времето косата започва да изтънява и да се къса. Тук може да разгледаш доста продукти на лореал, цените са много по-добри от тези в козметичните салони, доста момичета тук си пазарим от този сайт и сме доволни:

www.zlatnaribka.com

# 2
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Благодаря. До тук разбрах: кристали слез измиване и термозащитен спрей, преди преса.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 984
Задължително трябва да използва термозащитни продукти - предлагането започва от Пантен, та до TIGI. Маски също. Опитай се да й обясниш, че ако продължава с тази честота, в близко бъдеще няма да има какво да изправя...За цъфналите краища на прима виста се сещам за Ego Boost на TIGI, ама има и други, със сигурност...

# 4
  • Мнения: 3
Съгласна съм с предоженията на другите тук, задължително трябва да се използват защитни продукти преди изправянето с преса. Също така има продукти, които предпазват косата от накъдряне, когато е влажно или вали, до следващото измиване.

http://keune.bg/Straight%20&%20Style-184.html -

http://tigi.bg/bg/?p=31,1

http://tigi.bg/bg/?p=32,1

# 5
  • Мнения: 13 623
Когато бях на 16 бях абсолютно същата! Когато валеше за мене беше кошмар, даже не исках да излизам Simple Smile Сега вече ми е все тая...така, че с годините ще отмине тази мания за гладка коса! Да слага термозащитни продукти и хубави маски за коса. И да не ползва пресата на най-силната степен!

# 6
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
До тук две преси си е купули сама. Аз не се немесвам, защото ги мразя. Напълно ясно са ми последствията, ама не мога да се преборя. Обяснявам, обаснявам, тя ме слуша с досада и в очите и чета "кога ще спреш". Колкото аз съм чувала, сега и тя. А има много хубава коса.

# 7
  • Мнения: 13 623
Важното е тя да се харесва! И майка ми ми говореше защо си развалих хубава коса, колко ми било хубаво преди....но аз искам да изглеждам така ( при мене е заради русият цвят) ! За това няма смисъл според мене да и го казвате...тя си го знае! Просто ще е добре да ползва повечко козметика за коса и няма да е толкова фатално поражението!

# 8
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Ами, така е. Ще отида да накупя мазила и ще се моля да оцелее хубавата и косица.

# 9
  • Мнения: 2 229
Каква й е пресата? Confused За да се налага да си изправя косата всеки ден по 2 пъти, сигурно не е много добра. Освен термозащитните спрейове, има разни мазила, които спомагат изправянето, така че да издържи косата до следващото миене...освен ако не си мие косата всеки ден, тогава - лошо. Confused

# 10
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Пресите са на "Елит" - около 30 лева. Явно, като е такава цена - не е добра. Добра, лоша - преса - термична обработка - лошо.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Когато бях на 16 се тупирах. Ужасно много. Нямаше по-голямо наказание от дъжда, косата ми се сплескваше и гледах да се скрия някъде. После я къдрих, изрусявах и т.н.

Остави дъщеря си на мира, нищо фатално не може да се случи. Най-много след време да се наложи да се подстриже по-късичко. Косата расте, а пресата не я уврежда в корена.

Все пак е по-добре да не се изправя толкова често, достатъчно е да го прави след всяко миене. С подходящите продукти ще издържи до следващото такова.

# 12
  • Мнения: 1 322
Първо на мокра коса се слага термозащитния спрей, подсушава се със сешоар, изправя се с пресата и кристалите се слагат накрая, след пресата. Те нямат термозащитен ефект.

# 13
  • Хамбург/ Елмсхорн
  • Мнения: 100
Благодаря ти много. Аз пък разбрах точно обратното - първо кристали, след това термозащита.

# 14
  • Мнения: 6 618
Първо и кажи ,че къдравите коси са модерни в момента .Второ ако е възможно купете и по -добра преса .
Благодаря ти много. Аз пък разбрах точно обратното - първо кристали, след това термозащита.
Термозащитата е преди сешуара и пресата.

Общи условия

Активация на акаунт