полип на шииката на матката

  • 7 342
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здаравеите на всички мами аз съм Вени и съм нова.Искам да споделя с вас моите тревоги.Бремена съм с близнаци  в 15с съм с двурога матка имах два месеца карвене.И сега ми откриват полип и моят доктор ме праща веднага в болница.аз много се оплашех отидох до болницата АГ- Варна кадето ме беше пратил при една докторка тя само дето не ме изгони после при друг при трети. и на края ми казаха в понеделник да ходя.Полипа моя доктор каза 4е е 1 см.решех да отида и при друг доктор тои пак ми каза да не се безпокоя полипите не се махали а само се следели повече.защото при барването има опасност и ми каза да не се претеснявам.Ама не знам как да стане помогнете имал ли е някои подобен проблем. Моля ви пишете препорачаите и лекар.Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 127
Здравей, Вени.
Аз също съм с близнаци и съм 35г.с. При взимане на цитонамазка миналата седмица гинеколожката каза, че имам полип около 12мм, който или не го е имало предният път или тя не го е видяла /това не знам?!/  Докторката при коята ще раждам, каза че няма проблем дори и за нормално раждане. Не би трябвало полипа да пречи на бременноста ти, важното е да не кърви. Пък като родиш ще го махаш. Полипите не се пипат по време на бременност. Мой съвет е да намериш наистина добър специалист и да се консултираш с него. А тези, които веднага и с лека ръка ти казват, че трябва да се махне, не ги слушай. Бременността обуславя появата на полипи.  Успокой се, няма нищо страшно. Пази се и бебетата също  newsm10 Поздрави на бебоците и не ги натоварвай с отрицателни емоции.
Това ти го копнах от един сайт.

ПОЛИПИТЕ НЕ ПРЕЧАТ НА БРЕМЕННОСТТА
Много жени се притесняват, ако по време на бременност им открият полипи на шийката на матката. Те трябва да знаят, че сам по себе си полипът не е някаква страшна болест. И не се изисква спешно и кардинално лечение.
Появата на полипи не е явление само за възрастни, обяснява д-р Марко Тонев
С други думи, ако диагнозата е поставена, когато у вас расте нов живот, не се налага да се прави операция веднага, още повече да се прекъсва бременността. Статистиката показва, че наличието на полипи почти никога не пречи на нормалното протичане на бременността и на раждането.
След това, когато детето се появи на бял свят, можете да предприемете операция.
Когато полипът е незначителен и провокиран от хормонални изменения при бременността, може да се лекува със свещички и медикаментозно. А може и да изчезне след раждането. Но не трябва да пренебрегвате факта, че хормоналните нарушения, на основата на които са се появили полипи, могат да провокират други неприятности по време на бременност. Ако полипът се появи в ранна бременност и е голям, лекарят може да предприеме хирургичното му отстраняване. Но само в случай че големият полип наистина би попречил на родовия път.
Не е изключено полипът да се е появил преди бременността. Затова, когато планирате да забременеете, се прегледайте за евентуални нарушения.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 18:43 от daniiella

# 2
  • София
  • Мнения: 11
Здравей Вени,
аз съм бременна в 30 г.с. също с полип-децидуален. Откриха ми го при рутинен преглед като ми взеха секрет за микробиология в 21 г.с.Лекарката ми каза 4е е малък колкото просено зрънце и се подавал от цервикалния канал. Каза ми че е от бременността от хормоните и че няма отношение с бебето и плацентата, а просто е станала някаква ракция на организма от промяната на хормоните. Лошото е че моя започна да расте и в 28 г.с. стана колкото бобено зърно голям 1.7 мм като излизал от канала във влагалището.Постоянно имам кафяви зацапвания и сега лежа на легло и се моля да спре да расте. Казаха ми че изчезвали при раждането, но ако остане 6те трябва да се ходи да се маха а ако трябва да се чака о6те 2 месеца след раждането не знам  колко още ще стане голям чак почвам да се плаша.

# 3
Здравейте,

Моите близнаци са вече на 8 години и бремеността ми един далечен спомен Grinning И аз имах два пъти полип, като втория път беше по време на бремеността ( края на 2 месец). Знам, че повечето лекари не махат полипи по време на бремеността, но моята лекарка реши, че ако го остави само ще ме притеснява с кървене и го махна - много бързо, без упойка. Кървях няколко дена след това и така приключи всичко!

Желая Ви късмет и успех с нелеката задача да си майка на близнаци!

Общи условия

Активация на акаунт