ВАКСИНА ПРОТИВ МЕНИНГИТ

  • 1 384
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте мами,на 5 месеца сме,искам да попитам дали можем да бием ваксина против менингит,късно ли е?Когато вторият месец започнахме с ваксините педиатърката ме попита-кои ще слагам тези които се отпускат от здравната каса или платените.Питах я каква е разликата и тя каза почти никаква,казах и да ме посъветва кои да сложа и тя ми каза че ако сложа тея по здравната каса няма да сгреша.Така и направих.Сега след като чета в нета,разбирам че е било по добра платените,и се притеснявам,това ми е първо дете и не разбирам от ваксини.Много съм ядосана на педиатърката дето не ми препоръча платените.Късно ли е да се  бие против менингит,и какви други е препоръчително да се сложат?

# 1
  • Мнения: 1 984
http://www.framar.bg/%D0%B0%D0%BA%D1%82-%D1%85%D0%B8%D0%B1-%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B8 - 1 доза и продължавате с пентаксим... ако питате за това... ако питате за някой от другите видове менингити - моля уточнете.

# 2
  • Мнения: 106
не разбирам от ваксините,имаме сложени само които са по здравната каса.

# 3
  • Мнения: 2 110
Доколкото помня по здравна каса няма включена за менингит !

# 4
  • Мнения: 462
не разбирам от ваксините,имаме сложени само които са по здравната каса.
Спокойно, слагай Превенар  - той е срещу пневмококи, които са най-честите причинители Wink И ние не сме слагали Пентаксим-а, тъй че не е болка за умиране Simple Smile Аз мисля да изчакам още време, защото чувам за една нова ваксина, която ще пускат на пазара и смятам с нея да ваксинирам Wink не се шашкай, че не си ваксинирала с друго Simple Smile  Peace

# 5
  • Мнения: 1 428
Не че съм върла противничка на ваксините ,но това допълнително презастраховане към менингит от групи А и С ми се струва много пресилено.В България почти не се срещат тези форми на менингит, а за най-разпространената- В, все още не е открита ваксина.Това си е излишно натоварване на организма с вируси и бактерии според мен,но всеки сам отговаря за децата си.
И все пак дано не ни се случва да се разболяваме, защото е наистина труднолечимо и с големи последици за организма.

# 6
  • Мнения: 462
И не само ... с извинение, но толкова некадърни лекари ... опази боже детето ти да се разболее от нещо ... аз съм взела вече решение за моето, че ще бия три допълнителни ваксини, които ми се виждат належащи, пък не са включени в т.нар. "задължителни". Все пак, всеки сам решава Simple Smile Да са ни живи и здрави дечицата! Това е най-важното ... Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 865
Не че съм върла противничка на ваксините ,но това допълнително презастраховане към менингит от групи А и С ми се струва много пресилено.В България почти не се срещат тези форми на менингит, а за най-разпространената- В, все още не е открита ваксина.Това си е излишно натоварване на организма с вируси и бактерии според мен,но всеки сам отговаря за децата си.
И все пак дано не ни се случва да се разболяваме, защото е наистина труднолечимо и с големи последици за организма.
Мисля че авторката пита за Акт-хиб (хемофилус инфлуенце), а не за менингококова ваксина.

За Акт хиб не е късно, в листовката пише колко дози са нужни в зависимост от това на каква възраст е детето.

# 8
  • Мнения: 462
Не че съм върла противничка на ваксините ,но това допълнително презастраховане към менингит от групи А и С ми се струва много пресилено.В България почти не се срещат тези форми на менингит, а за най-разпространената- В, все още не е открита ваксина.Това си е излишно натоварване на организма с вируси и бактерии според мен,но всеки сам отговаря за децата си.
И все пак дано не ни се случва да се разболяваме, защото е наистина труднолечимо и с големи последици за организма.
Мисля че авторката пита за Акт-хиб (хемофилус инфлуенце), а не за менингококова ваксина.

За Акт хиб не е късно, в листовката пише колко дози са нужни в зависимост от това на каква възраст е детето.

Май пита и за АктХиб, и за Превенар ...  Thinking  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 984
и за ваксина срещу менингококи...

Общи условия

Активация на акаунт