Водата през ноща?

  • 1 540
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,мили мами!!!
Извинявам се ако темата ми не е за тук,но имам нужда от вашите съвети.
Как да отуча дъщеря ми да се буди за вода през нощта? През един час тя е будна и реве. Пробвах да и давам само бибка,но не се успокоява  докато не пие вода. На нощ изпива около 200-250мл. и памперса сутрин е много пълен. Искам вече да я уча да ползва гърне,но не знам как ще махнем памперсите докато не спре да пика толкова през нощта.
Благодаря ви предварително за вашите съвети.
 smile3525

# 1
  • Мнения: 603
Да не би да и е горещо през ноща и за това да се буди и да иска водичка или пък да е гладна? Пробвай да промениш нещо - примерно гушни детенцето, помилвай го, ако спи на светло - изгаси или пък обратното. Успех Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
рано ви е за нощния памперс да го махаш.Махнете дневния
вода и моето дете пие през нощта.По 2 пъти през нощта го преобличам.Пие по 700-800 мл.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Ако на теб ти се пие вода ти що не пробваш да посмучеш биберон?
Детето ти е само на 11 месеца. Има си нужди. Когато му дойде времето ще започне да спи по цяла нощ. Просто следвай детето си. Рано му е и за памперса и за водата.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Има ли шанс да е гладна?Например вечерята й да е рано?Аз бих опитала първо да й предложа повече храна за вечеря, или пък нощем да дам АМ вместо вода.От там бих си напоравила изводите какво може да й е.

# 5
  • Мнения: 958
Да и аз първо бих дала мляко, малка е още може да е гладничка.
Опитах се да спря млякото на детето около годинка и половина, защото пиеше много през ноща и не ядеше през деня.
Пак не ядеше през деня, а много мрънкаше и смучеше 2-3 шишета вода през ноща, ставапо 3-4 пъти да сменям памперс, накрая върнах пяк млякото, пийне 100 грама и заспи.

# 6
  • Мнения: 518
И аз мисля, че може да е гладничка, затова се събужда. Опитай  Peace

# 7
  • Мнения: 2 110
Може да са много причини- да е гладна ,да си е жадана..,защото през деня не пие вода, може да и е топло.. и затова да пие вода.Аз не бих отказвала вода или храна ,ако детето иска.

# 8
  • Мнения: 30
И моят син още се буди през нощта да пие вода, от малък е така. И не мисля, че е гладен, защото съм пробвала да му дам мляко, но той си иска водата. Не се опитвам да му я спирам, защото и аз пия много вода през нощта, но и аз незнам как ще махнем нощния памперс.

# 9
  • Мнения: 267
Ами и аз както са ти казали по-нагоре си мисля,че може да е гладно детенце newsm78.Може да са зъбки,да му е топло и т.н. пробвай се да откриеш причината

# 10
  • Мнения: 12
Ани никога не е яла през нощта. Вечер преди лягане изяжда по 200мл. супа със сухар и 1/2 плодово пюре. Мисля,че тава е напълно достатъчно количество за нейната възраст newsm78. Може наистина да и е топло. В стаята която спим е 20 градуса,но тя е облякана с  боди,блузка и ританки.
А може би и аз малко бързам със спирането на водата и махането на памперса... Thinking

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Михаела, също се буди и пие вода през нощта. Тя по принцип пие много вода и през деня, но и аз пия страшно много вода. По добре вода, отколкото сокове, както до скоро правече племеницата, която е на 3 и половина. Тя и през нощта се будеше и си искаше сок. Пиеше около 400мл само нощно време #Crazy. Беше много трудно до като я откаже майка и  и замени сока с вода

# 12
  • Мнения: 4 433
Махането на памперса е рано.
Щом и се пие водичка,давай и...
В колко часа яде последно?

...да не би,да не и стига тази супичка Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 817
Предположения:
-топло и е;
-гладна е

Малкият така се будеше постоянно. Ето това направих/ не казвам, че е най-правилното, но помогна да се откаже от вечерното ядене/пиене.
 За да спи по-дълго във  вечерното мляко добавях и една бисквита, за да  го засища по-дълго. Млякото не можех да увелича, защото бебо не искаше да изпие повече от обикновеното. Предпочиташе малките порции.
Важното е, че помогна. Peace Когато започна да спи по цяла вечер постепенно магнах бисквитата. Сега вече не слагам. Няма нужда от излишни въглехидрати. Wink

# 14
  • Мнения: 4 784
На мен ми се струва, че е доста рано за махане на памперса през нощта. А и защо да я отучваш да пие вода, заради един нощен памперс. Нека си го пълни. Жадно е детето, нека си пие.
А и както преди това са ти казали, според мен може и да е гладно. Опитай с увеличаването на количестовто последно мляко или с мляко при нощното събуждане. 

Общи условия

Активация на акаунт