Хемоглобин на 1 мес

  • 536
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Хемоглобинът на дъщеря ми е 106 Тя е на 1 мес и е само на кърма. Гастроентероложката каза че било нормално, педиатърката ме пита да ми изписвала ли капки Нали до 6-я мес хемоглобина пада още Притеснява ме да не стигнем до тежка анемия, а не ми се иска и да и давам капки толкова рано Детенцето има апетит и е много подвижно, изглежда съвсем здрава Причината да ни пуснат изследване е че на педиатърката и се стори бледа Според вас проблем ли е ниския хемоглобин и ще се справим ли без капки

# 1
  • Мнения: 190
По принцип сте под нормата за кърмачета, която е 110-150, но чак пък тежка анемия - много силно ми се струва изказването на лекарката. Все пак нека направят пълни изследвания /пълна кръвна картина + биохимия/ на детето, пък тогава да мисли за капки. Плюс това виж дали някой в сем. не е с нисък хемоглобин. Пожелавам ти всичко да е наред и.

# 2
Въобще не се притеснявай - нормален е! Grinning  Много деца имат такъв хемоглобин на 6 мес. и дори на 1 год. възраст и това е нормално. Просто е съвсем близо до долна граница. Тепърва ще започва да се качва и то не за месец или два, а за по-дълго време. Wink

Общи условия

Активация на акаунт