Проблем с осигурителните каси

  • 621
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте МАМИ.Искам да ви питам по следния въпрос.Синът ми февруари навърши 1 годинка.И се оказа че новия закон, който влезе на 01.01.09г за майчинството от 90% до навършване на1г.на детето  ни хваща и нас . Веднага отидох в осигурителната каса чрез която се осигурявам  .За да питам какво трябва да направя  за да получавам това обезщетение .От там  ме убедиха ,че те всичко си оправят и не е нужно нищо да правя.А сега се оказа че не са ми подали молбата и аз си останах с мечтите да получа тези пари.Някой имал ли е подобен проблем и ако може да ми даде съвет какво мога да направя.  Благодаря     newsm78  Cry  Cry

# 1
  • Мнения: 9 973
попитай в `Майчино счетоводство`-закованата тема отгоре

# 2
  • Мнения: 920
Ами подава се една молба в НОИ. Ти я попълваш, счетоводителя или Човешки ресурси я носят в НОИ.СЪветвам те да се разровиш в сайта на НОИ там всичко е написано Peace

# 3
  • Мнения: 3
Благодаря ви.

# 4
  • Мнения: 3
Аз съм подала молба.Въпросът е че те не са ми я занесли в НОЙ.И май вече нищо не може да се направи.

# 5
попитай в `Майчино счетоводство`-закованата тема отгоре
имам един въпрос .сега сам бременна и сам в  6 седмица  .на постоянен трудов договор сам и работа във  фирмата вече 10 години.но ме осигуряват на 350 лв.имам познати с фирма и те са съгласни да ми водят осигуровките 4-5 месеца на 4 часа за да ми се вдигнат осигуровките за месеца.на 4 часа осигуровката е 50 лв. на месец  въпроса ми е има ли смисъл да се разправям и тези 50 лв колко ще ми вдигнат маичиството.в фирмата ми е запрашено и работя с платове а те ги праскат с препарати и ме е страх да работа там до края.поне ако мога да изкарам 3 месеца.за това питам защото след 3 месеца като излеза болничен какво ще стане.мерси предварително

# 6
попитай в `Майчино счетоводство`-закованата тема отгоре
имам един въпрос .сега сам бременна и сам в  6 седмица  .на постоянен трудов договор сам и работа във  фирмата вече 10 години.но ме осигуряват на 350 лв.имам познати с фирма и те са съгласни да ми водят осигуровките 4-5 месеца на 4 часа за да ми се вдигнат осигуровките за месеца.на 4 часа осигуровката е 50 лв. на месец  въпроса ми е има ли смисъл да се разправям и тези 50 лв колко ще ми вдигнат маичиството.в фирмата ми е запрашено и работя с платове а те ги праскат с препарати и ме е страх да работа там до края.поне ако мога да изкарам 3 месеца.за това питам защото след 3 месеца като излеза болничен какво ще стане.мерси предварително

# 7
  • Мнения: 636
Ами значи със счетоводителката си трябва да говориш.

Общи условия

Активация на акаунт