Коя специалност е по-перспективна ?

  • 2 521
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Коя специалност е по-перспективна за магистратура според вас ? Интересуваме най-вече за СУ ,но и по принцип  Peace
Имам време до магистратурата, но вече обмислям варианти и събирам инфо , ще се радвам да дадете мнение  Peace

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 18:30 от vodka_s_led

# 1
  • Мнения: 5 710
Управление на човешките ресурси, разбира се.
Нищо не работиш, печелиш висока заплата, взимаш важни решения и се скъсват да ти завиждат. tooth

# 2
  • Мнения: 5 647
Управление на човешките ресурси, разбира се.
Нищо не работиш, печелиш висока заплата, взимаш важни решения и се скъсват да ти завиждат. tooth

Вече не. Започват съкращение на ЧР-та в световен мащаб. До няколко месеца и тук ще започнат, след това ще фалират и "хед хънтърските" фирми.
Иначе съм съгласна- по-големи лентяи от ЧР-тата няма.

# 3
  • Мнения: 22 343
Каквато и да завършиш е все тая. ))))

# 4
  • Мнения: 5 370
Компютърни науки. Програмни езици + западни . Много добра комбинация.

П.С. Моля, ПЕРспективни е. Peace

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
зависи от целите които гониш.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 884
Тази, която ти харесва повече. Според мен, хората могат да спечелят най- много ако работят нещо, което им доставя удоволствие. А да се учат неща, защото в момента са перспективни е безперспективно начинание, защото в един момент всички се хвърлят да учат право, например, пазара се наводнява с прависти, те стават ниско платени или безработни. Не можеш да прогнозираш дали след 10 -15 години такива  специалисти ще се търсят и ценят, но ако си избрала нещо, в което си добра и ти харесва вероятно ще станеш от по- добрите в областта и няма как специалността да не е перспективна лично за теб.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Връзки с обществеността е със сигурност по-насочена, по-високоплатена, по-престижна.
Бизнесадминистрация звучи по-широкопрофилно, можеш после да работиш повече неща, но не на парите и престижа на PR.

# 8
  • Мнения: 4 785
PR да ме извинявате, ама може да стане всеки завършил журналист или изобщо почти всеки - това е една от мега безсмислените специалности на висшето образование - просто звучи помпозно. Не целя да засегна някой, който я е завършил, това са личните ми наблюдения  Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
PR да ме извинявате, ама може да стане всеки завършил журналист или изобщо почти всеки - това е една от мега безсмислените специалности на висшето образование - просто звучи помпозно. Не целя да засегна някой, който я е завършил, това са личните ми наблюдения  Peace

А бизнесадминистрация как ти звучи ? На мен- никак. Реализация- секретарка.

# 10
  • Мнения: 984
Социални науки. Яки кинти падат от проекти. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 202
Бизнесадминистрацията ще ти даде много повече възможности и е доста добре платена,но зависи все пак какъв пост ще заемеш.
Реализацията не е секретарка Laughing
Успех каквото и да решиш.

# 12
  • Мнения: 6 991
MBA  по света звучи доста престижно.
Съгласна съм с Пъзел за софтуерните технологии, в България все още има такава възможност, да се препрофилира човек за магистратурата...
И аз съм на същата вълна, по цял ден ровя сайтове и го мисля и вече ми иде да се гръмна, честно. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 300
От тея двете у нас- нито едното не става. Ако е нейде по света- зависи от университета.

# 14
  • Мнения: 3 634
Личното ми мнение е, че посредствен PR може да стане всеки по-интелигентен човек. Необходими са качества, които не мисля, че ВУЗ може да ги даде, камо ли пък СУ.  Peace Поне аз имам честта да познавам само един изумителен професионалист в тази област.

Общи условия

Активация на акаунт