Братя и сестри на деца с увреждания - споделено

  • 2 763
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Здравейте .. надявам се темата да е за тук Peace и дано не ви затормозявам с нея  Peace

Напоследък съм много тъжна .. Sad  и почти съм изгубила вяра във всичко  Sad ..
Имам Брат по-малък от мен (аз съм на 21 - той на 14) има епилепсия,епилептични припадъци, не може да говори хубаво .. въпреки ,че е на 14 ... той си е като 2 - 3 годишно дете .. много се радва на Сънчо Simple Smile..
Предимно аз и майка ми се грижим за него, таткото не се интересува много , а и няма кой да ни помага ... Ходи на детска градина с деца като него ..Напоследък нещата се влошават..става му по-често лошо ,станал е по-агресивен и неудържим, и колкото и хапчета да взима нещата са си същите.. и се чудя изобщо има ли смисъл от тях  ooooh!..... Cry и чак не ми се мисли какво ще е по-натам,чак ми иде да се  #2gunfire
Много родители знаят какво е  Cry .. Да не можеш да направиш нещо и да седиш безучастен и да не можеш да помогнеш ... Какво ли не сме правили, всичко възможно за което се сещате и нещо не помагало дори малко ...  Cry .. Вече съм изгубила вяра ,колкото и да се моля  Praynig, да се оправи поне малко (било и някое друго дете) няма оправия .. никой не чува там горе Cry
Иска ми се Брат ми да е като другите деца и всичко да си е нормално ... и бих дала живота си за да стане  Rolling Eyes Cry
и все пак Ние си го ОБичаме Много Heart Eyes ,такъв какъвто си е и ще се грижим за него,въпреки всичко Heart Eyes
На всички деца пожелавам здраве,щастие и късмет ..  Heart Eyes
Благодаря ,че ме изслушахте bouquet и Благодаря ,че мога да си споделя с вас  bouquet
Приятен ден ви желая   bouquet

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 18:41 от Maia Stoitseva

# 1
  • Мнения: 413
ravvenr , и аз съм от другата страна, детето ми е със съвсем друго заболяване, но мисълта че не мога му помогна ме побърква.
Винаги на близките на човека с проблем е много тежко, съпреживяват всичко, радват се и плачат заедно с него..........
А там горе Rolling Eyes, чували, не чували........не знам, но аз гледам на това, че можеше и мноооого по лошо да е, и само Той ми дава надеждата, силата и куража да продължавам да се боря.

# 2
  • Мнения: 1 217
Много сили,кураж и късмет ви желая момичета,сигурна съм,че близките ви,независимо от положението в което се намират,усещат обичта и подкрепата ви и не се чувстват сами Hug

# 3
  • Мнения: 1 040
Здравей ravvenr много съжалявам за братчето ти,моя син също е с епилепсия,ние си имаме темичка ако искаш ела при нас:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375942.0

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 21:31 от Mama Igi

# 4
  • Мнения: 471
Благодаря на всички за подкрепата  Hug

Знам ,че не сме само ние (моето сем.),знам ,че има много като нас и АЗ ги подкрепям като вас   bouquet

emа-диди мерси за поканата

# 5
  • Мнения: 1 710
Изпревариха ме - тъкмо щях да ти дам линк към темата - за съжаление много малко са нещата, които можем да направим, но имате нашата подкрепа и съчувствие. В битката всички сме заедно  Hug Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 555
Здравей, ravvenr,
Може би брат ти влиза в пубертета, през пубертета повечето деца стават невъзможни, като поотмине вероятно нещата ще се подобрят.
Майка съм на момиченце на 4 г. със синдром на Даун, но имам и голяма дъщеря – на 23 години, тя изкара доста сериозна депресия покрай раждането и грижите за малката, но сега вече е добре. Нормално е, че съпреживяваш с по-малкия си брат, но трябва да внимаваш за здравето си. Ако наистина не се чувстваш добре от дълго време /повече от месец/, посъветвай се с лекар, младите хора по принцип не е хубаво да взимат лекарства срещу депресия, но има различни безобидни билки – например жълт кантарион на таблетки и др., които също много помагат. Опитай се да отделяш повече време за себе си, общувай с приятели, постарай се да живееш по-пълноценно, въпреки трудностите с братчето ти. Пожелавам ти много сили и оптимизъм!


# 7
  • Мнения: 10
здравейте !
ravvenr разликата между двете ми момчета е долу горе колкото вашата.батко много се радва на малкия калпазанин,който е с епилепсия и изоставане в развитието.старая се да отговарям на всичките му въпроси относно развитието на малкия.последно време го засичам да го гледа с такива тъжни очи ,че направо ми се къса сърцето.ще съм ти много благодарна ако ми дадеш съвети за това как да му кажа ,че малкия винаги ще е различен .благодаря ти предварително.

# 8
  • Мнения: 471
Изпревариха ме - тъкмо щях да ти дам линк към темата - за съжаление много малко са нещата, които можем да направим, но имате нашата подкрепа и съчувствие. В битката всички сме заедно  Hug Hug Hug Hug
да така е ,трябва си подкрепа а Аз Без Вашата Подкрепа Сега  bouquet ... незнам как щях да се справя  Hug

Здравей, ravvenr,
Може би брат ти влиза в пубертета, през пубертета повечето деца стават невъзможни, като поотмине вероятно нещата ще се подобрят.Опитай се да отделяш повече време за себе си, общувай с приятели, постарай се да живееш по-пълноценно, въпреки трудностите с братчето ти.Пожелавам ти много сили и оптимизъм!
 

да точно така ,хормоните яко го тресът както се казва  Mr. Green ... дано да му мине,че напоследък бая се влошава .....да Аз общувам ,ама ... не мога да отделям кой знае колко време за себе си ,защото се чувствам длъжна и знам ,че трябва да помагам ня Майка ми..тя няма как да се справи сама ,не мога да я оставя  Grinning ,но гледам да се справям де  Mr. Green
Мерси за пожеланията и на вас всичко най-хубаво  Hug

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 15:01 от ravvenr

# 9
  • Мнения: 471
здравейте !
ravvenr разликата между двете ми момчета е долу горе колкото вашата.батко много се радва на малкия калпазанин,който е с епилепсия и изоставане в развитието.старая се да отговарям на всичките му въпроси относно развитието на малкия.последно време го засичам да го гледа с такива тъжни очи ,че направо ми се къса сърцето.ще съм ти много благодарна ако ми дадеш съвети за това как да му кажа ,че малкия винаги ще е различен .благодаря ти предварително.

Здравей .... да ти кажа чесно ,аз отначалото (от както се роди брат ми) сама осъзнах и разбрах какво всъщност става и как ще се развият по натам нещата ,без майка ми да ми казва .. приела съм го спокойно
Бих те посъветвала ,в зависимост на колко години е баткото, да поговориш с него ,да му обясниш малко по -подробно как стоят нещата и как ще се развиват в бъдеще Peace.. да може да го осмисли и постепенно ще свикне, ако не изчакай още малко да порасне пък може и сам да разбере Peace... И най-важното е да не обръща внимание на хорските приказки, да не му прави впечатление...въобще да го приеме нормално, и да разбере,че няма нищо срамно в това Peace
Поне така мисля Аз bouquet успех ви желая

Ако желае някой може да даде друг съвет ще е от полза  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 262
Между другото, по-скоро мисля, че ти имаш нужда да пишеш в една друга тема, тя беше как издържаме на тежеста и нещата които ни се случват, там беше нещо като психотерапия помежду ни, и не само там, можеш и в седмичната да ни потърсиш! Разбирам какво изпитваш и имаш нужда да направиш. Ще намеря онази тема и нека чрез теб продължим да пишем там.

# 11
  • Мнения: 471
Mama Igi ми ако може ще е от полза  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 2 262
Намерих няколко, разликата е, че ти не си мама, но си толкова истинска и мъдра, че разликата е много малка, ти си просто една малка мама на твоето братче и аз се радвам, да видя толкова умен и позитивен млад човек, ако си останеш такава винаги, ще си голямо богатство, днес рядко виждам млади хора като теб!  Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338879.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277462.30
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299687.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17144.0 - а тази е темата, която основно търсих, но вече е в архива, така че си мисля, ако не харесаме някоя от новите, можем преспокойно да пишем в твоята. Но след време тези замират, за това и ти препоръчвам да си пишеш в темата за епилепсията, там винаги ще можеш да изплачеш болката си, мъката си, развитието на нещата.

# 13
  • Мнения: 3 914
А защо не кръстите точно тази тема с име,подходящо за да се вижда от всеки,че е за болката и мислите именно на братята и сестрите на децата с увреждания PeaceТова е много важна тема и смятам че е добре да е открита от сестричката на дете с увреждане,може би има още доста като нея ,които търсят къде........

# 14
  • Мнения: 471
Mama Igi мерси за милите думи   bouquet
да може да пишем в тази .... но темата за епилепсията ,като че ли обобщава всички такива , кой както иска  Mr. Green

Viki i mama
А защо не кръстите точно тази тема с име,подходящо за да се вижда от всеки,че е за болката и мислите именно на братята и сестрите на децата с увреждания PeaceТова е много важна тема и смятам че е добре да е открита от сестричката на дете с увреждане,може би има още доста като нея ,които търсят къде........

да това е добра идея само дето незнам как за я кръстя  ooooh! ... Mama Igi нали каза,че по-добре в темата за епилепсията да пишем , Но ако искате ще променим заглавието на тази и тука ще пишем
както кажете вие ... Аз съм съгласна и с двете  Peace  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт