памук в ухото

  • 14 688
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Помагайте със съвет!
 Дали на някоя мама се е случвало да направи такава беля?
Днес като почиствах ушите на малкия- 1г и 3м., извадих клечката празна без памучето, после в паниката си пробвах втори път с др4уга клечка и бръкнах доста навътре и ако е имало памук съм го набутала  надълбоко.Не знам дали клечката е била дефектна и да е нямало от единия край памук.Обадих се на джипито и тя каза , че за днес е приклч'ючила и да го заведа утре.Дали не тябва да го водя още днес на ушен лекар.Педиятърката каза да го наблюдавам дали ще е спокоен , а той вади зъби и цяла нощ "изгоря " от температура.Няма да мога да преценя дали е от ухото или защото е болен.

# 1
  • Мнения: 1 558
Егати педиатърката ooooh!Няма ли дежурен кабинет където можеш да заведеш детето? Какво значи приключила?Ако се разболее посреднощ трябва да чакаш да и дойде смяната ли? #2gunfire #2gunfire #2gunfire Пази Боже от такива лекари Praynig

# 2
  • Мнения: 1 512
Знам че си много притеснена,но друг път недей да бъркаш с клечката навътре.Почиства се само "показалата" се ушна кал и навътре не се бърка.А щом детенцето ти е неспокойно и от зъбите и няма как да разбереш дали го дразни памука го заведи на УНГ да за го извадят и за да си и ти спокойна. А за педиатърката ти просто нямам думи.

# 3
  • Мнения: 468
 Аз съм наясно, че вероятно не искаш подобни съвети, но се чувствам длъжна да споделя. Не бива да бъркаш в ушите на детето! Ако смяташ, че е нужно почистване или подсушаване има тампони за уши с ограничител, който помага да се почисти докъдето е безопасно. Сега по темата- и според мен може да отидеш утре. Ако в ухото попадне чуждо тяло вероятно ще се развие възпалителен процес, но вероятно за дни, а не за часове. Все пак ти трябва да прецениш дали ще имаш нерви да чакаш, а и утре е събота.
 

# 4
  • Мнения: 447
Марш веднага на УНГ... или в Бърза помощ. А после мини през здравната каса и пусни оплакване срещу личния лекар. Няма право за такова нещо да те връща за утре.  И да не те плаша, ама през октомври така спуках тъпанчето на дъщеря ми. И само да кажа на дамите които дават съвети за "НЕ" бъркане навътре- белята става от нищото просто. При нас стана от звънене на телефона. Телефонна звънна, тя си завъртя глава по посока на звука и клечката пропадна навътре в ухото. За беля се оказа и че ушните и канали са по- широки и позволяват проникване на клечката навътре. Тъй че станалото- станало. Но да се вземе мерки навреме и да не се развие процес.

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 15:23 от jujavka

# 5
  • Мнения: 1 155
Съветвам те, да не го оставяш за утре. Отидете веднага на УНГ, за да извадят памучето. Успех

# 6
  • Мнения: 4 784
Утре събота, верно работен ден, ама знаеш ли ги... По - добре действай сега. Отидете на УНГ.

# 7
  • Мнения: 267
Съветвам те, да не го оставяш за утре. Отидете веднага на УНГ, за да извадят памучето. Успех
съгласна Peaceсъм

# 8
  • Мнения: 577
Заведи го още сега на УНГ да извадят памука. Не бих чакала личния лекар.

# 9
  • Мнения: 468
... И само да кажа на дамите които дават съвети за "НЕ" бъркане навътре- белята става от нищото просто...
Няма да споря, че колкото и да се стараем, не можем да предотвратим всички злополуки, но предпазните мерки намаляват риска. Бъркането в ушите е противопоказно не само защото може да се спука тъпанчето  http://www.zdrave.bg/?c=n&id=4209

# 10
  • Мнения: 447
Спор няма, но не знаем какво точно се е случило, за да обвиняваме майката веднага, че е бъркала навътре в ухото. Сигурна съм, че в момента е достатъчно притеснена за да я товарим с такива съвети Peace

# 11
  • Мнения: 133
Благодаря Ви за съветите момичета.Значи само да кажа , че инцидентът стана малко след 2 часът , а нашата лекарка е до  13 :30., затова писах , че е приключила(т.е няма как да ми даде направление, а и ушният работел само до обяд)При това аз я попитах дали е необходимо да го заведа при друг , на частно,а тя каза да наблюдавам детето и да и го заведа утре.(утре е работен ден)Все си мисля, че тя като лекар ако мислеше ,че е спешно щеше да ме посъветва да го заведа още днес.Ох, а това със спуканото тъпанче.....Дано не  съм направила голяма поразия.....Бебо заспа, а баткото ,-големия ми син има тържество от 17.00ч., сега чакам сестра ми да дойде да гледа малкия , а таткото ще се прибере чак в 20.00ч.
Имам телефон на УНГ лекар , който работи след работа на частно , след 19.00 часът и ще му се обадя и на него за съвет дали да го завееда тази вечер.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
И моя съвет е да заведеш детето на УНГ специалист. За твое успокоение.

Виж и тук - http://www.doctorbg.com/reference.php - дали няма да намериш нужният специалист.

# 13
  • Мнения: 2 447
Дано се оправите бързо и безпроблемно. Praynig
Чудно ми е обаче как така си бутнала клечката в ухото без да видиш с памук ли е или не? newsm78

# 14
  • Мнения: 468
Спор няма, но не знаем какво точно се е случило, за да обвиняваме майката веднага, че е бъркала навътре в ухото. Сигурна съм, че в момента е достатъчно притеснена за да я товарим с такива съвети Peace
Ако бъркането в ушите не е практика и съм дала излишен съвет, то той едва ли ще навреди някому. Другия случай обаче- този метод е обичаен и аз за да не нараня нечии чувства не споделя това, което знам, ще проявя небрежност. Все пак да бъда сговорчива : Моля всички, които съм засегнала с неуместните си препоръки- защото те не пъхат нищо в ушите на децата си- за извинение! Също искам да призова останалите- тези, които по една или друга причина не уважават неприкосновеността на чуждите уши- не ми обръщайте внимание, попитайте специалист УНГ и постъпете според неговия съвет!
 

Общи условия

Активация на акаунт