Отказва да суче

  • 728
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 508
Здравейте, дъщеря ми от една седмица отказва да суче, в момента в който я сложа до гърдата и започва рев.Непрекъснато си смуче палеца когато е гладна и мрънка, но не суче . Храня я само докато спи. В резултат на това за две седмици е наддала само 100гр., а аз съм без сили вече и кърмата ми е намаляла. Дъщеря ми е изключително кърмено бебе на поискване, не пие вода, не е дохранвана до сега. Другия проблем е че не пие от шише, предлагала съм и изцедената кърма и с шише и с лъжица, но отказва . Направо вече нямам сили и не знам какво да правя. Преди се хранихме на 2-3часа, първия месец наддаде 900гр., а следващите по 700гр., роди се 3170гр.
Дайте ми съвет, че вече не издържам.

# 1
  • Мнения: 1 328
Здравей,
Не се притеснявай, ще отмине този период. За т.нар. "кърмаческа стачка" пише в тези статии. Обикновено преминава за около седмица, може и две..

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186.15
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

Бебетата наддават скокообразно, някой път може да е повече на височина, друг път на килограми.
Това, че се храни докато спи също е страхотно решение докато отмине трудния период. Нуждите на бебето се увеличават в един момент и това обикновено води до усещането при майката, че кърмата е намаляла. При този случай по-честото слагане на гърда се стимулира производството на кърма и тя се увеличава, според новите нужди на бебето. Може да опиташ да пиеш и лактогонен чай, докато усетиш че се връщате в нормален ритъм.
Това, че не пие от шише не е проблем.. Така има по-голям шанс скоро да се възстанови кърменето.
Опитвала ли си да даваш изцедената кърма със спринцовка?
Колко често пишка и ака, има ли някаква промяна за тази една седмица?

# 2
  • Мнения: 8 508
Всички тези статии съм ги изчела.Със спринцовка не съм опитвала.  В това състояние сме от седем дни, но се притесних защото преди два дни урината и беше тъмна и миришеше и не беше акала трети ден. Засега винаги преброявам по шест напикани памперса, но не обилно, преди акаше всеки ден, а сега почти през ден -два, но не е обилно.Явно умората и притеснението ми се отразяват, защото днес не мога да изцедя почти нищо 5-10мл , въпреки че не яде.

# 3
  • Мнения: 346
Разбирам те напълно, предполагам, че се притесняваш доста. Възможно настина да е стачка, въпреки че тя преминава за около седмица. Опитай се да откриеш причината поради, която отказва да суче - дали твърде много се разсейва, дали случайно няма гъби в устата и заради болката да отказва, дали не е нещо друго.
Аз преживях абсолютно идентична ситуация с моята дъщеря. Твоя пост все едно съм го писала аз. При нас нещата не се оправиха, тоест и до ден днешен кърменето почти винаги става, когато Дари е заспала. При нас имаше съмнение за инфекция на пикочните пътища, но после след изследвания се отхвърли.
Аз така я хранех - по време на сън, преди да се събуди и през нощта. Изключително трудно е наистина, още повече, че аз имам и батко, който допълнително я разсейваше. Добре е да въведеш няколко нощни хранения хем, за да си наваксва тя, хем и ти да стимулираш лактацията. Нас това ни спаси, аз я будех поне 2-3 пъти и до днес е така, а е на 7 месеца и вече е захранена с някои неща.
Отделно ще трябва и да се поизцеждаш, защото щом не суче ще намалее и кърмата.

# 4
Здравейте, дъщеря ми от една седмица отказва да суче, в момента в който я сложа до гърдата и започва рев.Непрекъснато си смуче палеца когато е гладна и мрънка, но не суче . Храня я само докато спи. В резултат на това за две седмици е наддала само 100гр., а аз съм без сили вече и кърмата ми е намаляла. Дъщеря ми е изключително кърмено бебе на поискване, не пие вода, не е дохранвана до сега. Другия проблем е че не пие от шише, предлагала съм и изцедената кърма и с шише и с лъжица, но отказва . Направо вече нямам сили и не знам какво да правя. Преди се хранихме на 2-3часа, първия месец наддаде 900гр., а следващите по 700гр., роди се 3170гр.
Дайте ми съвет, че вече не издържам.

Здравей, аз имах същия проблем с моята дъщеря преди месец и половина, и се оказа 4е са ни по4нали зъбките, не знам дали и при твоето бебе4е това е проблема, по- добре да попиташ педиатъра ви, аз и давах едни зрънца за зъбките Хамолила( не съм сигурна дали то4но така се казваха) и давах с лъжичка. Моята лекарка тогава ми каза, че тъй като венците и са се надули, в момента в които захапе гърдата  я били, същото се получава и с шише, а относно това че ти намалява кърмата, моя съвет е да се изцеждаш, за да може да продължи лактацията. Пробвай да смениш и позата на кърмене, това също ни помогна на нас, успявах да я излъжа на няколко пъти. Желая ти успех!

# 5
  • Мнения: 8 508
Момичета , благодаря ви за подкрепата! Вчера бях много отчаяна. Знам че всичко зависи от мен и се надявам да успея да се справя с тази ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт