Откъде да си поръчам вкусна питка за ритуал за 40-те дни?

  • 1 398
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Някой може ли да да даде препоръка къде правят вкусни питки? Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
В някой баничарници предлагат тази услуга, също и в хлебопекарни Унипек съм виждала. На гробищата също може да поръчаш.

# 2
  • Мнения: 5 183
На гробищата също може да поръчаш.

Е НЕ!!!

# 3
  • Мнения: 3 537
Предполагам,че става въпрос за 40-сетте дни за бебенце....определено виж по баничарниците, там правят Peace

# 4
  • Мнения: 1 240
Хлебарница или някоя сладкарница. А от гробището се поръчват пити за помени.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Извинявам се, помислих че става въпрос за пита за помен. Съжалявам!  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 986
Аз съм чувала, че погачата за 40тия ден на бебенце се замесва от жена, която има двама живи родители. Намери си рецепта и си я замеси сама. А ако става въпрос за красива и вкусна питка без специален повод, моята за прощъпулника я поръчаха в една хлебарница на ъгъла на "Ангел Кънчев" и "Аспарух".

# 7
  • Мнения: 3 830
Аз съм чувала, че погачата за 40тия ден на бебенце се замесва от жена, която има двама живи родители. Намери си рецепта и си я замеси сама.

За пръв път го чувам това. Rolling Eyes
Иначе наистина повечето хлебопекарни или баничарници вършат тая услуга. Peace

# 8
  • Мнения: 2 110
Да, това за погачата на бебенцето и аз го знам,че трябва да е жена или мъж ,но задължително с живи родители. Затова предпочетох аз да си я правя, е не стана както трябва .

# 9
  • Варна
  • Мнения: 777
Момичета,това за живите родители важи ли при месене на питка за прощъпулник?Приятелката ми ще прави питка за детето си,но нейната майка почина наскоро,за това питам...

# 10
  • Мнения: 1 986
За прощъпълника не важи, аз си поръчах в хлебарница. Много красива и вкусна беше, а и цената и не беше голяма. Доста по-изгодно отколкото да цапаш вкъщи.

# 11
  • София
  • Мнения: 254
Аз съ м поръчвала питки в '100 гр. сладки' и съм доволна.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 844
За такива поводи експерименти не правя, поръчвам задължително от пекарна. Пък това за живите родители за първи път го чувам. Поръчай си питата за 5-6лв. и не си губи времето да пинкаш да месеш, че ако не стане, да се ядосваш после.

# 13
  • У нас
  • Мнения: 304
Момичета ,нашето бебче скоро ще става на 40 дни и не съм наясно как принципно протича този ритуал.Само знам ,че се ходи на църква , а носи ли се нещо? Питката за в къщи ли е или за църквата?Благодаря Ви предварително за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт