за противозачатъчните

  • 3 247
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте имам едно питане свързано с противозачатъчните.Пия REGULON и сега когато изчаквам да минат 7 дни за да започна следващия блистер незная дали трябва да се пазя от забременяване(което не е желателно в моята ситуация ,тъй като не е минало достатъчно време от оперативната намеса).Моля ви ако имате някакво мнение по въпроса да го споделите.Благодаря ви предварително !

# 1
  • Мнения: 92
Ако някоя от вас пие същите противозачатъчни, ще се радвам да сподели има ли странични деиствия при нея и какви са те ?При мен за сега освен качването на килограми няма друго,но май си и позабравям ,това онова от време на време и ми се ще да е от хапчета,а не да се окаже че съм болна от заплес   Simple Smile

# 2
Каква оперативна интервенция си имала? Иначе не трябва да се пазиш, но ако питаш мен смени противозачатъчните. Regulon са доста високодозирани и от тях задържаш вода и се подуваш яко. Щом пълнееш отиди на гинеколог и го помоли да ти предпише други. Не знам дали знаеш, но от новите антибебе не се пълнее!  Wink

# 3
  • Мнения: 92
REGULON ми ги дават, като едни от най-изчистените,сравняват ги с ЯСМИН по качество,разликата била уж само в цената .Още само месец ,два трябва да ги пия,боя се че нямам време за смяна при която може да се появат други проблеми.

# 4
  • Мнения: 10
Здравейте имам едно питане свързано с противозачатъчните.Пия REGULON и сега когато изчаквам да минат 7 дни за да започна следващия блистер незная дали трябва да се пазя от забременяване(което не е желателно в моята ситуация ,тъй като не е минало достатъчно време от оперативната намеса).Моля ви ако имате някакво мнение по въпроса да го споделите.Благодаря ви предварително !
Разбира се,че трябва да се пазиш,каквито и противозачатъчни да пиеш,спреш ли ги-презерватив до следващата опаковка. Аз така забременях-в почивката. Винаги чети указанията на лекарствата,там пише.Успех

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Разбира се,че трябва да се пазиш,каквито и противозачатъчни да пиеш,спреш ли ги-презерватив до следващата опаковка. Аз така забременях-в почивката. Винаги чети указанията на лекарствата,там пише.

И къде в листовката на Регулон-а пише, че в 7-дневната пауза трябва да се ползват и други методи за предпазване от бременност?
Ето я листовката:
http://www.framar.bg//framar-pdf/17001549.pdf

Ако си забременяла в паузата, най - вероятно си имала пропуск или забавяне на таблетка или си ги пила едновременно с лекарства, които понижават контрацептивния ефект.

Защото противозачатъчните действат включително и във въпросната 7 дневна пауза.

# 6
  • Мнения: 3 830
Защо пък да трябва да се предпазваш? newsm78

# 7
  • Мнения: 92
Именно,че както пише  bim bam в упътването на REGULON няма информация за предпазването в тези 7 дни .Пила съм ги редовно,без да съм приемала каквито и да е други хапчета и се надявам да няма изненади,че нещо цикъла ми е доста оскъден и подрани с 3 дни,но скоро ще се разбере какво се случва  Wink

# 8
  • Мнения: 17 546
За всички противозачатъчни важи това, не само за Регулон. 7 дневният период е абсолютно защитен. И при монофазните и при трифазните противозачатъчни.

# 9
  • Мнения: 344
Като изпиеш опаковката в паузата ти идва м.ц.Ти и тогава ли правиш секс Rolling EyesЕстествено , че си защитена в този период.Аз също ги пия и нямам страничен дискомфорт.

# 10
  • Мнения: 17 546
Като изпиеш опаковката в паузата ти идва м.ц. Ти и тогава ли правиш секс Rolling Eyes
Цикълът не идва в деня, в който изпиваш последната таблетка! Това става обикновено 4-6 дни след 21-вото хапче. Докато и дойде спокойно може да си прави секс. Laughing

# 11
  • Мнения: 92
 Laughing ахам, това и направих,но разбира се в дните преди цикъла ако мога да го нарека такъв.А секс в цикъл никак не ми се и побира в главата Grinning

# 12
  • Мнения: 830
Аз пия Регулон и съм повече от доволна, през този 7 дневен период би трябвало да ти се появи нещо като цикъл, ако все пак решиш да правиш секс не би трябвало да се пазиш.

# 13
  • Мнения: 92
Момичета имам една опаковка REGULON който ми остана и ще съм щастлива ако мога да го подаря на някоя от вас !

# 14
Здравейте на всички, пия Регулон отскоро и искам да ви попитам на кой ден от приема мога да не се пазя, тоест на кой ден организма се насища. едни ми казаха първата седмица, други след първия месец...аз съм на 11 ден някъде......

Общи условия

Активация на акаунт