До кога интензивно цедене?!

  • 799
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте, мамчета!
Както първия път, така и с второто ми дете, което вече е на 1 м. съм решила да кърмя колкото се може по-дълго. Първият път обаче не съм се цедила постоянно след всяко кърмене, за сметка на сега - та въпроса ми е: До кога да се изцеждам напълно след всяко кърмене?!Защото откакто я кърмя малката се цедя почти напълно след абсолютно всяко кърмене, дори и нощем.

# 1
  • Мнения: 718
А защо го правиш и защо смяташ, че е необходимо и то след всяко кърмене?
По този начин не позволяваш на количествата да се нагодят според нуждите на бебето и се товариш с излишен ангажимент, а колко е неудобно нощем мога само да гадая. Не смятам, че има някаква необходимост от цедене, ако не събираш целенасочено кръма за някаква цел.

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Аз изобщо не цедя. Само в началото имах много подути гърди и тогава поизцеждах по малко за облекчение. Но не след кърмене, а примерно давах едната гърда, което стигаше на малката и поизцеждах другата, защото се препълваше.

# 3
  • Мнения: 175
Ами доизцеждам първо тази, от която е сукала и след това поизцеждам и от другата, която съответно се е препълнина,защото малката цока само от едната гърда засега.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 998
Никога не съм цедила докрай, само за облекчение. Към края на първия месец, до месец и половина кърмата се беше регулирала според "потреблението". И според мен няма смисъл да цедиш, освен ако не искаш да увеличиш количеството на кърмата.

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей dany_tod !

Цеденето се пропоръчва в началото, за стимулация, докато се регулира производството на кърма. След това не е препоръчително, тъй като започват да се произвеждат количества, по-големи от тези, които бебето може да поеме - т.е. се получава свръхлактация. Това е неприятно, тъй като може да доведе до препълвания.

Ако вече сте регулирали произвежданото количество и детето ти наддава добре (предполагам сте ходили на консултация и това сте го изяснили), пишка и ака нормално, то може да спреш с цеденето и да оставиш бебето да регулира кърмата, според нуждите си. Вероятно в началото ще чувстваш гърдите си доста пълни - в такива ситуации може да изцеждаш малко, колкото да облекчиш.

Ако имаш други въпроси, съм на разположение.

Поздрави.

# 6
  • Мнения: 9 776
Отначало и аз се цедях, но по съвет на Хедра спрях още мисля през първия месец. Бебето изсуква толкова, колкото по принцип ще се произведе и за следващото му хранене. Останалото, което цедиш, след следващото хранене пак ще ти е излишно и пак ще трябва да го изцедиш. Не е нужно. Изразих се доста просто, но така е най-елементарно за обяснение.

# 7
  • Мнения: 2 376
Аз не съм цедила.
Бих те посъветвала да не прека;яваш с цеденето. Увеличеното количество  мляко означава, че бебето ти ще поема първото мляко, а ти ще цедиш задното, богато на мазнини. Бебето трябва да поема и от двете балансирани количества.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравей, недей да цедиш до пълно изпразване на гърдите, че можеш да получиш хиперлактация. Цеди се до облекчение след кърменето, ако чувстваш гърдите си напрегнати. И мен докторите в болницата ме бяха посъветвали да се цедя до край, но добре, че мамите ме спряха. Ако даваш на бебо да суче често, няма да имаш проблем

# 9
  • Мнения: 559
Здравейте, мамчета!
Както първия път, така и с второто ми дете, което вече е на 1 м. съм решила да кърмя колкото се може по-дълго. Първият път обаче не съм се цедила постоянно след всяко кърмене, за сметка на сега - та въпроса ми е: До кога да се изцеждам напълно след всяко кърмене?!Защото откакто я кърмя малката се цедя почти напълно след абсолютно всяко кърмене, дори и нощем.
Здравей, защо се цедиш??? Дъщеричката ми я кърмих до 2г и 9м, цедих се единствено в болницата след като родих защото имах страхотно напрежение и след това чак 6-я месец като я захранвах понеже и правех каша с кърма. С бебо по същия начин, цедях се само в болницата. Нямам никакъв проблем с кърмата, кърмя на поискване. Успех и здраво бебче   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 12 202
  Най-добре погледни тази статия, много добре е обяснено, кога може да има нужда да се цедиш евентуално.
Изцеждане на кърмата, кога е необходимо това?
  Искам само да споделя, че когато се кърми на поискване, тоест бебето определя кога да суче и колко, тогава няма никакъв проблем да не цедиш след кърмене. Ако обаче си на строг тричасов режим с евентуална почивка през ноща, може да има намаляване и недостатъчно кърма и именно затова лекарите препоръчват изцеждане след кърмене за да се поддържа изкуствено една по-голяма лактация. От опит мога да споделя, че е много по-лесно да накърмиш дори два пъти за три часа бебчо, отколкото веднъж и веднъж да се цедиш  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 100
Цедя само при болезнено препълване, случвало ми се е 2-3 пъти. В останалите случаи най-добрата помпичка е бебето. Wink

# 12
  • Мнения: 567
Аз в началото се цедях, но бебка не беше при мен и трябваше да и нося кърма. После така се получи че трябваше да се цедя след всяко нейно кърмене защото гърдите ми не се изпразваха.Даже и нощем се цедях и беше някакъв кошмар.А тя ставаше да яде когато си поиска - не съм следвала режим.Взех се в ръце и си казах че това изцеждане нощем трябва да се махне, че то тъкмо се изцедя и дремна за малко и айде пак  гладна.Щях да се побъркам от безсъние. Започнах  все по малко да изцеждам докато вече не ми се налагаше и сега ми е супер- поне малко се понаспивам. Съветвам те да не се изцеждаш.Кърми си бебчо на поискване и всичко ще си е наред Wink

Общи условия

Активация на акаунт