седалищно бебе

  • 2 091
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте,бих искала да ви попитам нещо,моето бебе се е настанило седалищно,дали знаете до коя седмица е нормално да се завърти (то сигурно няма правила и норми) и въобще дали ще се обърне?
Малко се притеснявам cry,защото съм чувала,че ако е седалищно ще трябва да се роди със секцио.

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
не бързай да се притесняваш  Hug Седалищното раждане не предполага задължително секцио, освен това бебето може да се обърне тепърва, имате време  Peace

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 328
не се притеснявай и при мен се завъртя
както каза ти няма правила но може бебо да се завърти и малко преди да родиш дори...така че спокойно
един съвет от мен ...ако те карат да правиш упражнения за да се обърне бебето не им се хващай на глупостите ,мен ме посъветва доктора но добре че се отказах защото после като прочетох какво съм щяла да направя на бебчо щях да припадна

# 3
  • Мнения: 316
Когато бебето е разположено седалищно, някои лекари рутинно извършват цезарово сечение.
Други позволяват естествено раждане при следните условия:бебето е в седалищно положени с крачета сгънати нагоре към лицето; бебето е под 3,8кг., но не и под 2,5кг.;няма доказателства за  предлежаща плацента; водещата част от тялото на плода е слязла в малкия таз. Може да има и други неща, които да са от значение, но важното е да имаш специалист до себе си.
И все пак бебето може да се обърне! Стискам ти палци!  bouquet

# 4
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Мен тъкмо вече ми обясняваха, че трябва да се разберем за секцио и бебка взе, че се обърна без да я усетя  #Crazy. Спокойно, чувала съм и за преобърнали се бебета в последния момент.

# 5
  • Мнения: 236
Моята бебка се обърна средата на 9-я месец, така че наистина правила няма Peace

# 6
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви много момичета Hugмалко се поуспокоих,защото моята лекарка ми каза,че ако до седмица не се завърти било малко вероятно... Thinking,дано бебка да се завърти все пак Praynig

# 7
  • Мнения: 959
Аз, родих дъщеря ми нормално, въпреки, че беше седалищно разположена.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 554
не се притеснявай,може да се обърне в последния момент,а и седалищно също можеш да родиш нормално,стига това да е твоето желание Peace

# 9
  • Мнения: 145
не се притеснявай,може да се обърне в последния момент,а и седалищно също можеш да родиш нормално,стига това да е твоето желание Peace

И на мен ми казаха, че не се ли обърне до края на 8-и месец е малко вероятно да го направи след това. Да ама Не, в 7-ми месец беше седалищно на една консултация, и така почти до началото на 9-и месец.
Успех ти желая и леко раждане!

# 10
  • Мнения: 4 362
Не се притеснявай,моето бебе се обърна преди седмица  Peace

# 11
  • Мнения: 1 919
ами чувала съм от приятелки как техните са се обърнали буквално минути преди раждането, така че не се притеснявай, при мен така и не се обърна както трябва, родих секцио.

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нямаш място за притеснение  Wink Алек се обърна може би дни /седмица преди термина  Peace

# 13
  • Мнения: 9 776
Една седмица преди термина отидох за планово секцио. Оказа се обаче, че бебето се е обърнало и кръгом - вкъщи. Родих на термин нормално. Дори твоето бебе да не се обърне, не се притеснявай. Много жени раждат с операция, има и нормално, разбира се. Това го преценявате ти и лекарят. Спокойно, всичко ще бъде наред Peace.

# 14
  • Мнения: 566
моето се обърна в края на 8 месец така че не се тревожи имаш още време.Успех и леко бременеене. Peace

Общи условия

Активация на акаунт