Разлика в температурите

  • 1 704
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Искам да ви попитам, трябва ли да има разлика в измерването на температурата, аксиларно( под мишницата) и ректално?
Четох че от ректалната се маха 0,5 градуса и става аксиларна, но при мен има разлика  newsm78.
Значи днес си ги мерих сутринта и към обяд и са ми така : аксиларна- 37,1, ректална- 37,3( без да съм вадила 0,5)
следобяд: аксиларна- 37,3 , ректална- 37,4( без да съм вадила 0,5) .
Попринцип от известно време температурата ми е 37.3, което не еникак нормално, но пък аз си се чувствам перфектно. И сега се чудя дали да ходя да ме мотат по изследвания, или първо да видя един месец, как ще са ми и двете температури и чак тогава да отивам на лекар...незнам вече  Rolling Eyes. Има ли някоя от вас, която да има такава температура постоянно, без да и е отпаднало?
И сега четох че ректалната е по вярната температура, и че съвпадат двете, а при мен има разлики и се чудя на какво се дължат и дали въобще трябва да са еднакви  newsm78.

Охх нещо от толкова четене съвсем се обърках, и наистина ще ми е от полза ако знаете да ми обясните, за какво става на въпрос   bouquet

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 15:44 от pisankata

# 1
  • Мнения: 25 598
А на коя температура викаш "реактална"?
Ако става въпрос за ректална - да, тя е малко по-висока.

# 2
  • Мнения: 123
Объркала съм се  Embarassed.
За ректалната става дума Simple Smile

п.с. оправих го  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт