второ дете или кариера

  • 8 134
  • 137
  •   1
Отговори
Незнам дали някоя от вас си е задавала този въпрос  и какъв избор е направила, но аз съм на 36г. и си мисля, че ако сега не се реша на второ дете ще изтърва последния влак и някой ден може и да съжалявам.
Истината е, че работя активно и незнам дали правилно мога да преценя плюсовете и минусите. На възраст съм, в която не мога да остана дълго в къщи, защото може и да не ме вземат отново на работа, което ме плаши и спира. Търсенето на нова работа в тези времена и с още няколко години отгоре, ми се вижда трудна работа.
Знам, че всеки сам взема решенията си и си носи отговорност за последствията, но бих се радвала да прочета споделени мнения.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
дете. другото са глупости.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз съм на мнението на Лабрадор. Бих зарязала кариерата моментално заради дете. Само дето за това трябват двама.

# 3
  • Мнения: 6
Ако може да се разчита на таткото че ще се грижи за вас в случаи че намирането на работа се окаже трудно нещо няма какво да го мислиш.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако чустваш, че искаш да имаш бебе, сега е момента. Работа винаги ще си намериш, но не винаги ще си във възможност да отгледаш още едно дете.

# 5
  • Мнения: 5 288
Второто дете родих на 36 г. Някъде година и половина преди това със съпруга ми взехме решение да напусна работа. Преценихме, че сме финансово стабилни. След това два месеца почивка за мой организъм  Grinning, пълни изследвания и шест месеца в опити за зачеването. В момента  дъщеричката ни  е на 3 г.и 5 м., още не работя. Тъжно е, но понякога се шегуваме, че тя ни е първото бебе. Когато родих сина ми (в момента е на 18 г.), бяхме прекалено заети с ученето и кариера, не видяхме, кога е пораснал. Затова сега буквално се разтваряме в дъщеричката ни.

# 6
  • Мнения: X
Не виждам защо трябва да напускаш работа.Сестра ми е на 37 почти,бременна с второ дете, и не е напускала.Ще си ползва майчинството и ще се върне на работа. 
Според мен нямаш дилема,т.е. според мен се чудиш дали искаш още едно дете...а не дете или кариера.   

# 7
Аз на таткото мога да разчитам в смисъл, че и двамата искаме бебе по принцип, но и той много претегля всички за и против, дали ще се справим с напрежението, дали ако не ме вземат на работа няма да изпадна в депресия (защото аз трудно бих стояла дълго в къщи без това да ми се отрази).
Иначе си давам сметка, че не е хубаво синът ми да расте сам.
Има ли във форума някои, които са израстнали като единствени деца, кажете толкова ли е трудно да си едно дете? Или ако има такива, които твърдо са решили да останат с едно дете, не е ли малко пусто? Как мислите?

# 8
краси.мира, може и да си права. Може да се чудя повече дали искам дете, но със сигурност е възможно и да не ме вземат обратно на работа - в много частни фирми е така.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз съм единствено дете. За пусто.. не знам, не бих казала.
За работата - би трябвало добре да познаваш работодателя си, най-малкото по отношението към другите бременни жени. И в случая за кариера ли говорим или просто за намиране на друга работа? Защото има разлика между двете.

# 10
  • Мнения: 229
Бях пред същата дилема години наред .Първото ми дете е на 18 години , а синът ми на 1 година. Вечно работех като луда , че и на по няколко места.Но от опит ще ти кажа , това е най смисленото решение в живота ми. Отново работя и то от 8 месеца , имам детегледачка и отново съм си наредила перфектно нещата. Няма по голямо щастие и не си струва да го пропиляваш заради пари, кариера и каквото и да било от този сорт.Рискове винаги има , но и гаранция ,че няма да те изгонят от фирмата където си , също няма.Така , че решавай

# 11
  • Мнения: 884
дете. другото са глупости.
Не са глупости, напротив, много основателно се притеснява жената.
 Аз родих на 34 второто, притесненията ми бяха абсолютно същите, но желанието за второ детенце надделя, вече е на 1.4 г, нещата започват да възвръщат предишния си ритъм. Работя в сферата на частния бизнес, за себе си, моето работно място е гарантирано, така да се каже, но в днешно време, мислех си, ако ме няма на "хоризонта" три години, по-добре да не се връщам изобщо. Намират се начини при добро желание, така се оказа. Моят съвет-не се отказвай, ако имаш желание за детенце, докато го износиш и родиш-може пък да ти се отвори по-добра възможност за работа. Използвай ,че не си на работа-чети, прибави още знания, не се настройвай така негативно, че ще изгубиш работата си, следи новостите и новините в твоята сфера, информирай се постоянно.То нещата за една-две години така могат да се завъртят, че и без бебе да ти се случи подобно нещо-не ти го пожалавам , разбира се.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
как може да ти хрумне да сравняваш и/или да избираш м/у дете (живо същество) и кариера (нещо преходно и субективно)?

# 13
Шани, като поставяш така нещата, наистина се замислям как може да избирам?
Но нали детето е наша обич, грижа и отговорност - нещата трябва да се обмислят и да си сигурен, че можеш да дадеш най-доброто от себе си, а не то да си има една нервна, депресирана мама и един татко, който е вечно уморен и раздразнителен.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
каквато и да си, колкото и пари да имаш или нямаш, за детето ти ти ще си най-доброто. не съм чул някой да каже "защо си ме родила, като не можеш да ми осигуриш харвард" например ....
всичко се нарежда някак си, трудностите се забравят, остават само хубавите моменти.

Общи условия

Активация на акаунт