въпрос за попарата

  • 2 413
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Вчера бяхме на месечния преглед и доки каза да почна да му давам попара. Прочетох тука рецепти и повечето са с преварена вода или чай. Притеснявам се ако му заменя това хранене дали ще пие достатъчно мляко. В момента сме на режим сутрин 6.00ч. -180мл АМ, 10.00 - 180мл. АМ (попарата мисля да я сложа тука), 14.00 - 180гр. месно зеленчуково пюре с половин жълтък и парченце сирене (колкото кубче бульон), 18.00 - 180гр. кисел (100мл. АМ с няколко лъжици безмлечна каша и половин бурканче плодово пюре) и 22.00 - 180мл Ам. Някъде бях чела, че трябва да приема минимум 600 мл. АМ на ден, а ако сложа попара в 10.00 ще падне под това количество. Да му давам повече АМ през останалите яденета или да правя попарата с мляко? Също имам питане за глутена - вече съм го въвела, правя му кисела с овес, но пшеница още не съм му давала, първо да му дам пшенична каша или направо сухар? newsm78

# 1
  • Мнения: 577
500мл АМ трябва да приема.  180+180+100=460мл пак е достатъчно.
За сухарите щом си въвела глутена няма смисъл да захранваш с пшеница.
Когато даваш зеленчуково пюре след това може да предлагаш АМ примерно 100мл

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 12:49 от **poli**

# 2
  • Мнения: 295
**poli**  Hug 180мл е готовия разтвор.

# 3
  • Мнения: 577
Ок  Hug ще си поправя горния пост. според мен е достатъчно, но ако се притесняваш можеш да му  увеличиш количеството АМ.

По някога правя АМ със сухари или бисквити и добавям плодово пюре. След време може да въведеш йогурт, грис.

За закуска може и АМ с ориз за разнообразие на попарата.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 12:58 от **poli**

# 4
  • Мнения: 295
Мерси много **poli**   Grinning

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз лично на тази възраст не бих махнала млякото за сметка на попара.  Peace

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Ами той Станислав пие 2 пъти на ден АМ по около 180-200 мл.Обаче около 17:30-18:30 изяжда и 200 гр млечна каша.А сутрин в попарата му слагам масло и сирене.Дали млякото му е достатъчно?
ПП.Извинявам се на авторката,че си задавам тук въпроса.

# 7
  • Мнения: 27 524
Ами той Станислав пие 2 пъти на ден АМ по около 180-200 мл.Обаче около 17:30-18:30 изяжда и 200 гр млечна каша.А сутрин в попарата му слагам масло и сирене.Дали млякото му е достатъчно?

2 пъти на ден според мен е малко. 3 от 5 хранения примерно за тази възраст е добре да са мляко  Peace
Иначе млечната каша се брои за млечно ядене, да.

# 8
  • Мнения: 690
Аз лично на тази възраст не бих махнала млякото за сметка на попара.  Peace


аз също  Peace ако детето се засища от АМ, защо е нужно да се бърза с попарата  Hug

# 9
  • Мнения: 1 512
На тази възраст давах каша ( безмлечна) вместо попара.

# 10
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз нашата попара я правя така: 3 филийки сухар краве масло на око 2 ч.л захар и заливам с чай шипка.Това му е закуската в 10,00 часа-мляко не му давам на тази закуска

# 11
  • София
  • Мнения: 11 886
Малко му е рано за попара, според мен. В попарата има сирене и масло, които се въвеждат по- късно. Можеш да му даваш каши докато стане време за попари. Много хора се съмняват в хранителната ценност на пората, а и аз бях от тях, но дадох попара, защото с нея по- лесно се минава към по- едро пасирана храна. Синът ми много я харесва и му давам понякога за закуска, но редувам с овесени ядки и други по- полезни закуски.
Иначе наличието сирене замества количеството мляко, но ако самото сирене е от мляко, а не от палмово масло. Wink Захарта в попарата е излишна, според мен, защото сухарите са достатъчно сладки.

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз в попарата не слагам захар.Само чай на гранулки-лайка на Хип.И 5 сухарчета,40 мл топла вода,сирене и масло.Тя става доста вкусна, но не я давам всеки ден.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 17:08 от Atina_Eli

# 13
  • Мнения: X
Попарата е много хубава детска храна. Комбинацията масло и сирене в нея дава възможност за лесно усвояване на вит.D. Сиренето в попарата е около 30гр., което съответства на около 150мл. мляко. Аз я правя с мляко, а не с преварена вода или чай, слагам две мерителни лъжички с връх, т.е. около 80мл. мляко още.

# 14
  • Мнения: 6 711
Аз лично одобрявам попарата, давам да щерка ми редовно. Можеш да даваш попара не всеки ден, редувайки с АМ. Peace
Слагам кафява захар, съвсем малко. Правя я с изворна вода директно от шишето.

Общи условия

Активация на акаунт