Германия - 8 деца убити в училище!

  • 2 434
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 871
В бг преса се казва, че са 16, а по телевизията в Монреал казаха 8.

http://dnevnik.bg/sviat/2009/03/11/687472_shestnadeset_ubiti_sle … shte_v_germaniia/


По същото време в Алабама поредният луд убил 11 човека - почти всички от семейството му - баби и дядовци, братовчеди, жена си  и 11 месечното си бебе  Cry

# 1
  • Мнения: 7 837
http://www.msnbc.msn.com/id/29623587/

Младата жена и 18 мес. дете, убити в Алабама, не са му роднини. Не че има някакво значение, де...
Новините се превърнаха в криминални хроники. Дори и българските.

# 2
  • Мнения: 871
и да се поправя - убитите в Германия са 15 човека от 17 годишно момче

# 3
  • Германия
  • Мнения: 111
Живея в съседното на градчето, в което последно убиецът е намерен мъртъв.
В нашето градче няма охрана в училищата, нито пък същите се заключват. ВСЕКИ може да влезе в училище и никой няма да го попита кой си и какво търсиш тука. Това е инфо от първа ръка, аз самата съм влизала в 4 училища и в никое няма охрана. Сигурна съм че във Виненден няма охрана също, по новините нищо не споменават за охраната как е реагирала. Въпрос на време беше тази трагедия да се случи....

# 4
  • Мнения: 3 880
и да се поправя - убитите в Германия са 15 човека от 17 годишно момче
16 са... едно момиче е починало в болницата вчера следобяд. 9 ранени са още в болница....
Аз живея на няколко километра от това градче и не мога да проумея, че ни се случва на нас, в този "задръстен", спокоен, селски район...  Sad Ужасното е, че може да се случи на всеки и навсякъде- на улицата, в супера, в училището... болни мозъци навсякъде, дано не ни се случва да сме на пътя им като изпушат....
Мир на праха на жертвите и много сили на близките им Praynig

# 5
  • Мнения: 1 242
Живея в съседното на градчето, в което последно убиецът е намерен мъртъв.
В нашето градче няма охрана в училищата, нито пък същите се заключват. ВСЕКИ може да влезе в училище и никой няма да го попита кой си и какво търсиш тука. Това е инфо от първа ръка, аз самата съм влизала в 4 училища и в никое няма охрана. Сигурна съм че във Виненден няма охрана също, по новините нищо не споменават за охраната как е реагирала. Въпрос на време беше тази трагедия да се случи....

Кому е нужна тази заблуда, че охрана, пък и било то въоръжена, може да спре амок треснати кукундрелници?
Не забравяй, че това са или ученици, или бивши ученици на даденото училище. В случая и фейсконтрол няма да ти помогне. Оръжието, което притежават е абсолютно легално*.
След амока на Робърт Щайнхойзер 2002 в Гутенберг-гимназията бе променен закона за притежаване на оръжие - т. нар. пампгънс бяха забранени, възрастта за притежаване на оръжие, било то и към спортно дружество бе вдигната на 21 години. Условията към притежателите за съхранение и достъп уж и те бяха завишени. Е и?

Парите, които би струвала една охрана, бих вложила в назначаването на психолог във всяко училище. И това не е обаче съвсем решение. Един психолог на 1000 ученика, е и?
Час на класния трябва да се въведе и малко повече родителска загриженост е нужна. Пенкилер против амок и това разбира се не е.

*- Оръжието на Щайнхозер беше покрай участието му в стрелоческо дружество легално.
  - При случая от вчера, бащата е притежавал !!! 15!!! огнестрелни оръжия легално!

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 12:37 от Мамунката

# 6
  • Мнения: 2 567
Ужасна трагедия! Вчера цял следобед гледах новините Cry Светът изкрейзи тотално.
Не е лесно да си родител, това го знам вече, но все пак как е възможно поне малко да не разберат за скритата агресия на сина си?! Или как е възможно да си държи човек оръжията достъпни, незаключени?!
Всички го описват като тих, кротък, незабележим...Всички знаем за тихите води  Confused
Няма да разберем за мотивите му вече, ясно е...Подхвърли се вчера и идеята, дали не е искал да си отмъщава на жени, защото повече от жертвите му са такива...
Мир на праха на загиналите деца, учителки и случайни жертви  Flowers Rose

# 7
  • Мнения: 110
  Всичко това, което се случва е ужасно.  ooooh!
  Мир на праха на всички жертви.  Praynig
 Болни мозъци винаги ще има. Трябва обаче да се замислим защо се случва всичко това? Като че ли до преди 10-ина години нямаше такива неща или поне не се случваха толкова често.  Thinking
 Защо се 'отприщиха' с такава сила в последните години?
Какво е онова нещо, което е провокирало 17 годишно момче да извърши такова ужасно престъпление?  newsm78
Сещам се за случая в Америка преди време, когато едно момче застреля куп съученици, защото е страдало от невъзможността да си позволи нещата, които богатите му приятели са имали и са му натяквали постоянно с ехидно и подигравателно държание.
 Материализъм, надменно поведение, желание за власт,.....все язви на днешно време, които лесно отключват злобата у хората.
  За охраната мисля, че дори и да е имало- няма как да е оказала влияние, защото убиецът е дете, току-що завършил. Проверяват се цивилни, външни лица, не ученици.

# 8
  • Мнения: 1 242
Като че ли до преди 10-ина години нямаше такива неща или поне не се случваха толкова често.  Thinking

Само за информация. Още 1922 Стефан Цвайг издава книга "Амок".
И извадка от по-известни амок-случаи (подробности на немски):

•   4. September 1913, Vaihingen an der Enz, 17 загинали (виж Ernst August Wagner)
•   18. Mai 1927, Bath, Michigan, 45 загинали (виж Schulmassaker von Bath)
•   6. September 1949, Camden, New Jersey, 13 загинали (виж Howard Unruh)
•   11. Juni 1964, Köln, 10 загинали (виж Attentat von Volkhoven)
•   1. August 1966, Austin/Texas, 17 загинали (виж Charles Whitman)
•   29. Januar 1979, San Diego, Сaliforniа, 2 загинали, 9 ранени (виж Ann Spencer)
•   27. April 1982, Gyeongsangnam-do, 58 загинали (виж Woo Bum-kon)
•   3. Juni 1983, Eppstein/Hessen, 5 загинали, 14 Ранени (виж Amoklauf an der Freiherr-vom-Stein-Gesamtschule)
•   13. November 1990, Aramoana/Neuseeland, 14 загинали, 3 Ранени (виж Amoklauf von Aramoana)
•   10. März 1995, Urfahr/Österreich, 6 загинали (виж Amoklauf von Urfahr)
•   13. März 1996, Dunblane/Schottland, 17 загинали (виж Thomas Hamilton)
•   28. April 1996, Port Arthur/Tasmanien, 35 загинали (виж Martin Bryant)
•   20. November 1997, Mauterndorf/Österreich, 7 загинали (виж Amoklauf von Mauterndorf)
•   20. April 1999, Littleton/Colorado, 15 загинали (виж Schulmassaker von Littleton)
•   27. September 2001, Zug/Schweiz, 15 загинали (виж Zuger Attentat)
•   27. März 2002, Nanterre/Frankreich, 8 загинали, 19 ранени (виж Amoklauf von Nanterre)
•   26. April 2002, Erfurt, 17 Загинал и (виж Amoklauf vont Erfur)
•   20. November 2006, Emsdetten, 1 загинал , 37 ранени (виж Amoklauf von Emsdetten)
•   16. April 2007, Blacksburg/Virginia, 32 загинали, 29 ранени (виж Amoklauf an der Virginia Tech)
•   27. Juli 2007, Jabukovac/Serbien, 9 загинали, 2 ранени (виж Amoklauf von Jabukovac)
•   7. November 2007, Jokela/Finnland, 9 загинали, 12 ранени (виж Schulmassaker von Jokela)
•   14. Februar 2008, Northern Illinois University, 6 загинали, 16 ранени (виж ZDF)
•   23. September 2008, Kauhajoki/Finnland, 11 загинали (виж Amoklauf von Kauhajoki)
•   10. März 2009, Alabama/USA, 11 загинали (виж Amoklauf von Alabama)
•   11. März 2009, Winnenden/Deutschland, 16 загинали (виж Amoklauf von Winnenden)

# 9
  • Германия
  • Мнения: 111
Живея в съседното на градчето, в което последно убиецът е намерен мъртъв.
В нашето градче няма охрана в училищата, нито пък същите се заключват. ВСЕКИ може да влезе в училище и никой няма да го попита кой си и какво търсиш тука. Това е инфо от първа ръка, аз самата съм влизала в 4 училища и в никое няма охрана. Сигурна съм че във Виненден няма охрана също, по новините нищо не споменават за охраната как е реагирала. Въпрос на време беше тази трагедия да се случи....

Кому е нужна тази заблуда, че охрана, пък и било то въоръжена, може да спре амок треснати кукундрелници?
Не забравяй, че това са или ученици, или бивши ученици на даденото училище. В случая и фейсконтрол няма да ти помогне. Оръжието, което притежават е абсолютно легално*.
След амока на Робърт Щайнхойзер 2002 в Гутенберг-гимназията бе променен закона за притежаване на оръжие - т. нар. пампгънс бяха забранени, възрастта за притежаване на оръжие, било то и към спортно дружество бе вдигната на 21 години. Условията към притежателите за съхранение и достъп уж и те бяха завишени. Е и?

Парите, които би струвала една охрана, бих вложила в назначаването на психолог във всяко училище. И това не е обаче съвсем решение. Един психолог на 1000 ученика, е и?
Час на класния трябва да се въведе и малко повече родителска загриженост е нужна. Пенкилер против амок и това разбира се не е.

*- Оръжието на Щайнхозер беше покрай участието му в стрелоческо дружество легално.
  - При случая от вчера, бащата е притежавал !!! 15!!! огнестрелни оръжия легално!

Според теб не трябва да има охрана, трябва всичко да е отворено за да може всеки да си влиза по повод и без повод. Sick Sick Sick
Достатъчно е охраната да натисне паник бутона поне, ако във въпросното училище имаше охрана ученика нямаше да стигне чак до Вендлинген и там също да има жертви.


# 10
  • Мнения: 3 880
Нисилия, и аз мисля, че охраната би била само вид успокоение "ето на, прави се нещо", в действителност обаче в подобни случаи едва ли би свършила работа, по-скоро охраната щеше да е първата жертва. Все пак училището е място, където обикновено не се случват престъпления и охраната, дори да я има, няма да чака денонощно с единия пръст на спусъка на заредения пистолет, а с другия пръст на паник-бутона, а ще бъде също толкова изненадана и гръмната... Все пак да не забравяме, че тези престъпления се подготвят прецизно и охраната ще бъде така или иначе взета под внимание.
Разбирам ти мисълта, но няма как да превърнат училищата в крепост, а само това може би би помогнало. Един човек охрана на входа и с него и без него... за съжаление Sad

# 11
  • Мнения: 3 521
Само за информация. Още 1922 Стефан Цвайг издава книга "Амок".
И извадка от по-известни амок-случаи (подробности на немски):

Експоненциалното нарастване на амок-случаите от средата на 90те до днес е меко казано стряскащо.  Shocked Направо зловеща концентрация - почти няма година без кръвопролития. Ако не е амок, то ще е някой терористичен акт Confused.

# 12
  • Мнения: 1 242
Нисилия, говорим за две различни неща. Да повторя все пак - охранителите не пускат чужди лица, учениците имат достъп до училищата все пак. Амок в училищата извършват ученици или бивши ученици. Их, как мразя да се самоцитирам.
Аз предпочитам един потенциален амок-кукундрелник да бъде разпознат от родители, съученици, училищен психолог, класен ръководител овреме, а не пост фактум да разчитам и обвинявам един (най-вероятно убит пръв) охранител, че не е разпознал дали някой ученик си носи оръжие под якето.

Ето ти го и конкретния пример - домакинът е натиснал паник-бутона. Е и? Полицията докато дойде жертвите са 17:
 
Денят е 26 април 2002 към 11 ч. “Бързо, тук се стреля” съобщава домакинът на гимназията. Деветнайсет годишният Роберт Щайнхойзер върви из коридора в посока учителската стая с две оръжия – едни дълго и едно късо. Почти всеки изпречил му се на пътя е екзекутиран. Безмълвно застрелва и от упор. Статистиката на полицията за този ден е също ужасяваща: 17 убити – една ученичка, един ученик, един полицай и 13 учители. Той реши кой ще умре и кой ще живее и след минути наистина ще се сбъдне голямата му мечта – да стане известен. Това, което липсва само е едно самоубийство... седемнайстият е самият Щайнхойзер.

Сърфи, това е другият проблем според мен. Да, с техническия медиен напредък расте и възможността и желанието да станеш световноизвестен, макар и по този жесток начин. Затова се наблюдава тази тенденция от 90-те години насам.
Мотото e: Аз съм никой, вие не ме обичате и ми се подигравате, но утре, още утре целият свят ще узнае за мен. 95% от амок-кукундрелниците са мъже. Имало нещо общо с мъжката идентичност - воинът у тях проговарял, жаждата за отмъщение, за слава. Жените били по-склонни към самоубийство.

Да пази Господ!


Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 16:38 от Мамунката

# 13
  • Мнения: 11 306
А квотата му на точност видяхте ли я? 50%!!!
Само сметнах кротко от събраните гилзи в училището 60 броя и броя на ранените и загиналите и сметката е ясна.
Аз също съм за повече психолози на глава ученическо население. Абсолютно съгласна с Биба и Мамунката.
Но немските училища са направо разграден двор. Малко повече контрол на кой влиза и излиза няма да е излишен.
Споделям от личен опит.

# 14
  • Мнения: 7 605
СноЩи гледах новините и един спец сподели мнението, 4е една контрола няма да може да спира 4овек, реШил се на Амок. Просто хората от контролата Ще бъдат първите жертви.

Междувременно има пове4е детайли. Мом4ето е било болно от депресия и е бил в псих. болница поради това. Онzи ден в 4ат е споделил на някой поzнат, 4е е планувал това zа следваЩия ден в старото даскало и 4е оръжието е приготвено.

БаЩа му държал оръжиетата с специален Шкаф/сейф с иzклю4ение на тоzи пистолет, който държал в спалнята. СреЩу баЩата се води следствие сега.

Общи условия

Активация на акаунт