ИЗГАСЕТЕ ОСВЕТЛЕНИЕТО СИ 20:30-21:30/28 МАРТ

  • 2 572
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Преди 2 години в Австралия (Сидни) е дошла идеята в рамките на 1 час да се изключат светлините на сградите със световна известност като това включва и населението (което играе основна роля разбира се) в знак на протест срещу глобалното затопляне .През 2008 идеята се е разпростанила по целия свят като от цяла България само София се е включила ...сега през 2009 нека цяла България да даде своя вот против глобалното затопляне на Земята и резките климатични промени. http://www.earthhour.org/news/bg%3Abg На 28 март от 20:30-21:30 изгасете осветлението си в знак на протест.Нека големите лидери и сетовни институций и организаций видят че ние не сме безучастни към това което се случва.Разпростанете новината  в сайтове,форуми,блогове,skype,facebook,myspace и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
цял час без ток!!! Crazy Shocked
Ще бъде доста романтично,при това в пиково време събота

# 2
  • Мнения: 17
 ooooh! ooooh! ooooh!
Ама това сериозно ли е?

А кога ще се обяви едночасова  гладна стачка - протест срещу глада?
Ако може - да е след вечеря........

И още нещо:
      организация - мн.число : организациИ
      институция - мн.число : институциИ

правописната консултация е абсолютно безплатна -  в името на по-добрата грамотност!

# 3
  • Мнения: 422
http://doublev.eu/earthhour/index.php
Тук е описано подробно....

# 4
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305

А какво е, тук може да се види също  Peace
http://www.panda.org/bg/get_involvedd/earthhour2009/

# 5
  • Мнения: 6 871
На мен ми се струва глупаво да се обявиш срещу глобалното затопляне при положение, че сам си го правиш, но все пак инициативата би имала положително влияние, така че не ми пречи да се включа.

# 6
  • Мнения: 152
Бал съм ги Австралийците... техните съседи не са крадливи псета и там едва ли през ден се трепят децата им! Точно по тъмно... да оставя всеки лешпер да може да ми влезе в двора - Ц!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 979
Цитат
институций и организаций
ooooh!
Това как се чете?!

# 8
  • Мнения: 5 173
И аз в кюпа Hug

# 9
  • Мнения: 2 197
На мен ми се струва глупаво да се обявиш срещу глобалното затопляне при положение, че сам си го правиш, но все пак инициативата би имала положително влияние, така че не ми пречи да се включа.
И аз така мисля.
Иначе има много други неща, които могат да се правят ежедневно, за да се намали въпросното затопляне. А именно:
- да намалим използваното осветление
- да използваме енергоспестяващи крушки
- да намалим използваната вода
- да ограничим ползването на автомобили  - примерно градския транспорт е един начин на придвижване, също и ходенето пеша
- да редуцираме използвания боклук

и много други, които ако се замислим можем да изведем сами.
Иначе инициативата е похвална, но едва ли ще стане точно тук. Защото миналата година имаше доста градове, които го направиха наистина. И то големи градове. Но в България едва ли ще стане. Така както не можем да се организираме и да направим един протест като хората.

# 10
  • Мнения: 14 654
Ще си го изгася аз, ще си го изгася  Laughing  По принцип нямам нищо против редуващите се периоди на затопляне и застудяване, но ако става дума да протестираме срещу замърсяването, има къде-къде по-добри начини да го сторим. А и не одобрявам призивите за спам.
пп: не живея в сграда със световна известност и без това.

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
И като загасим какво правим? Да си събуем и потурите, барем да не протъркват?

Клавиатурата явно ми е фетиш през последните 10 минути...

# 12
  • София
  • Мнения: 3 099
А, да бе - сега ще долети хвърковатата чета да ни анатемоса, че ползваме памперси, ваксини и т.н. злини човечествени...  Tired

Не ща в пещерата, пък!  Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 2 759
                       Чета ви и гледам, че знаете по-добри начини за протест. Това е страхотно, бъдете дейни и ги разпратете на съответните организации - сигурна съм, че ще ги имат предвид следващия път  Peace. Основете нова световна инициатива! Дотогава обаче аз лично ще продължа да се включвам в настоящите. Щом цял свят може, сигурно и за мен няма да е кой знае какъв проблем.
                       Да не споменаваме, че тази година София ще е в центъра на събитията... Може да ни дават по тиливизята и да станим звизди  Blush.   bouquet на всички, които ще се включат!

# 14
  • Мнения: 335
...протест срещу глобалното затопляне...
...вот против глобалното затопляне на Земята...

Не е за вярване, че в такава тема има и сериозни отговори.

...Преди 2 години в Австралия (Сидни) е дошла идеята...

А да сте прочели случайно, до какви констатации са стигнали учените за тези две години по повод причините за "глобалното затопляне" и по повод това, дали такова нещо въобще съществува и има ли някаква връзка с човешката дейност?


ПП А, да: да сте чували и по каква причина изобщо е възникнала публицистичната теория за "глобалното затопляне" и "спешните мерки" срещу него?

Общи условия

Активация на акаунт