Колики, които се проявяват по време на кърмене?

  • 2 158
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 141
Имаме следния проблем. Кърмя детенцето си. 10-тина мин. суче спокойно и после започва да плаче, да се напъва, зачерява се. Изправяме се, оригваме се и после пак. Понякога обаче не ще да яде. В такива случаи съм опитвала и с изцедена кърма, обаче и това не иска да яде, така че отхвърлям възможността да е поради липса на кърма.
Педиатърката казва, че са колики, но защо се появяват едва сега с такава сила. Не съм променяла нищо в начина си на хранене  newsm78

Случвало ли ви се е подобно нещо?

А и нещо важно. Имаме проблем с акането. Но и след като се изака, нещата не се успокояват.

# 1
  • Мнения: 2 110
Да, това наистина приличат на колики . Лекарката нищо ли не ти изписа за колики ? Не е късно за появата на такива !

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Пробвай да даваш нещо против коликите - Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол.

# 3
  • Мнения: 666
maigto и ние имаме подобен проблем.Малката суче 5-10мин и сле дтова почва да реве ида ме бута...обаче когато я откъсна от гърдата спира и се успокоява..макар и не веднага.Случвало се е да реве и да ме бута и после пак с рев настървено да търси цицата.Та да те попитам при теб така ли е..или реве непрекъснато (при нас това се случва по 1-2 пъти на ден).Ако е като при мен..педито ми каза че е защото много бързо и по много и слиза кърма в устата и не може да го преглътне,един вид и присядало за малко и после и минавало.Ако проблемът е като нашия пробваи да кърмиш,като главата на дтетто е малко по вдигната ,за да може да поема по добре кърмата...а ако са колики..правилно са ти казали Инфакол или еспумизан Peace
п.п. И при нас с оригване се оправят нещата за малко..докато пак не засуче с  големи темпове Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 141
Да, и при нас като го вдигна, се успокоява. Поне не плаче, само мрънка и си свива крачетата. А и като го държа изправен дали заради това, че се свива, но често се случва да повръща. Понякога и на фонтан.
А иначе давам Лефакс, преди това еспумизан, Инфакол, опитала съм доста неща, но ...

# 5
  • Мнения: 666
Според мен(обаче аз не съм лекар)имаш като нашия проблем...Просто прави паузи леки паузи,когато започне да плаче..не знам какво да те посъветвам,защото и аз още не съм му хванала цаката...все пак не мога да си регулирам количеството кърма което и пада в устата.И нашата повръща,макар и рядко,но при ядене се наблюдава същото свиване на кръчетата,махане с ръчички,зачервяване и рев.
като забележа тези "симптони" я вдигам като за оригване ,за да и слезе млякото и правя пауза..както ти казах.Ако намеря начин да предотвратя тези изблици ще пиша непременно Hug

# 6
  • Мнения: 945
И моето има същите прояви.
Момичета, чули ли сте за капки колив?
Уж веднага им минавали коликите. Ние засега сме на саб симплекс.

# 7
  • Мнения: 1 167
Синът ми беше точно така до края на третия месец. Притеснявах се дали яде достатъчно, защото хапваше спокойно няколко минути след това почваха едни ревове едни присвивания и като капак по няколко повръщания  ooooh!  Нищо не можеш да направиш. Просто се опитай да се абстрахираш от плача. Всичко това ще отмине.

# 8
  • Мнения: 168
и ние бяхме така пробвахме най различни видове капки за колики но нямаше много ефект от тях успокоявахме се като я сложих по коремче доста добре и действаше това

# 9
и ние имахме същия проблем до 3,5 месеца! аз използвах Еспумизан и наистина имаше ефект Peaceтрябва ти само търпение !!!

# 10
  • Мнения: 297
Ние давахме на Радост Био Гайа-пробвайте.

# 11
  • Мнения: 95
И ние имаме същият проблем от 3-4 дни.Суче 2-3 мин,става червен и започва да плаче и да се дърпа.Отделно сме и с хрема,повръщаме доста често,като днес е по два пъти най-малко на ядене.Педи каза,че е от коликите.Сега като се заслушам и като започен да суче така му къркори коремчето,че все едно му падат бомби.До сега бяхем на Еспумизан и Био Гая.За два дни ги бях спряла покрай хремата и всички други лекарства и си мислих,че уж сме се успокоили и те се завърнаха с пълна сила.Педи каза да ги сменим със Саб Симплекс,тъй като били по-добри според нея от Еспумизана,който бил предизвиквал само газове,а Саб Симплекса бил и успокоявал.Колко е вярно не знам,но в момента сме по-зле от всякога.И сега на последното ядене не му дадох нищо и май е по-спокоен.

# 12
  • Мнения: 368
Митко беше по същия начин - най-зловещите колики започнаха на 3 месеца, когато беше нон стоп рев. Ядеше по 20 гр. (хранех го с изцедена кърма).

При нас нищо не помогна срещу коликите, а те изкараха до 1 годинка Wink Много добре му действаше да играем на "карам колело" с крачетата и така изкарваше доста газове.

# 13
  • Мнения: 8 999
На сина си давах Лефакс преди всяко кърмене. Той също имаше колики по време на храненето, а имаше и проблем с акането.

# 14
  • Мнения: 137
мммммммм дам това са колики аз моята я дохранвам и и цедя кърма и о6те от втората седмица имаме колики питаи док за капки Peace

Общи условия

Активация на акаунт