6м опити и нищо

  • 1 075
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, извинете ме ако темата не е за тук или има подобна, но вече много се обърках. 6м. правим опити за бебе но не се получава.Днес бях на доктор,след вагинален преглед и прегед на видеозон ми каза другата седмица да се чуем,за да направим спермограма, и да се разберем  да направим лапароскопия.Струва ми се малко прекалена лапароскопията,при положение че ми каза че всичко изглежда нормално.Въпросът ми е как точно се решава да се прави подобно нещо, не трябва ли да има други изследвания,само видеозонът ли е достатъчен?

# 1
  • Мнения: 170
Божееее, тези лекари са пощурели   ooooh!  ooooh!  ooooh!
Каква лапароскопия, какви 5 лева? Кой е този печалбар? На колко си години? Каза ли ти какво толкова е видял на видеозона?
Започвам подред.
Първо, смята се, че трябва да мине поне 1 година целенасочени опити за забременяване, преди да се предприемат изследвания за стерилитет.
Второ, започва се със спермограма, задължително в клиника по стерилитет, не в някое ДКЦ!! Не вярвай на данни от обикновена лаборатория.
Трето, преди да се пристъпи към лапароскопия, се прави цветна снимка, за да се провери дали са проходими тръбите. Само ако тръбите са запушени, или продължава да липсва причина за стерилитет, се прави лапароскопия.
Четвърто, преди лапароскопията се изследват репродуктивни хормони!
За мен, лапароскопия на този етап би била грешка.
Правили ли сте опити с тестове за овулация? Правила ли си фоликуметрия? Чак след като се изчерпят тези варианти, тогава може да пристъпите към по-сериозни изследвания.

# 2
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Напълно подкрепям с две ръце написаното от Шери!Смени лекаря! Peace

# 3
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите Ви, и аз останах с такова впечатление .Не са ми правни никакви изследвания за нищо.Не съм пробвала с тестове за овулация но смятам този месец да си правя.Ще си търся друг доктор да се консултирам.Просто исках да се уверя че не съм в грешка нещо за реда на изследванията,а иначе съм на 23г.

# 4
  • Мнения: 170
Миличка, много правилно разсъждаваш. Попитах на колко си години, защото ако беше над 35 тогава щях да ти препоръчам да се ориентираш към някой специалист по стерилитет. Пробвайте с тестове за овулация, възможно е просто да не сте уцелвали момента до сега. Успех ти желая и да се похвалиш скоро!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
попаднали сте на шарлатанин.

# 6
  • Мнения: 2 802
Здравейте и от мен!!! Регистрирана съм от доста време и с интерес чета всички ваши коментари, но чак сега събрах кураж да ви пиша. Значи проблема при нас е следният: От август миналата година правим опити за бебе, но все безуспешни.3-4 месеца подред си правех тестове за овулация и я засичахме, но пак нищо. Тогава през януари тази година реших да отида на гинеколог.Оказа се, че съм с поликистозни яйчници и, че най вероятно не правя овулация/поне не всеки месец/. Назначиха ми изследвания FSH, LH и Prolactin. Първите бяха в норма, но Prolactin-а беше 1282, в граници /72-511/. Решихме да пуснем още веднъж в същата лаборатория за да не е станала грешка и резултата беше 493. На другия ден още веднъж с резултат 717.  На следващия ден по съвет на моята гинеколожка, смених лабораторията и резултатът закова на 414. Възможно ли е всичко това без да е провеждано никакво лечение  newsm78. Утре съм на преглед и чакам да видим какво лечение ще ми бъде назначено след всичко това. Просто искам да кажа на всички да не се отчайват и винаги да искат мнението поне на още един специалист или лаборатория /както е в моя случай/!!! Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
Siska_24 , Пролактина е стресов хормон. Напълно е възможно само в рамките на няколко часа да има такива колебания в стойностите. Освен това като отидеш в лабораторията да ти вземат кръв, седни и си почини поне 20 минути. Не трябва да си правила секс предната вечер, не трябва да са докосвани гърдите ти, дори вечерята ти не трябва да е била тежка храна и в късните часове. Много неща влияят на Пролактина конкретно, в това число и силните емоции. Успокой се и дано всичко е наред!

# 8
  • Мнения: 2 802
Да, първия път не ми казаха, че трябва да си почина няколко минути и затова може би беше най- висок от всички. Колкото до останалите неща, всичко си спазихме-без секс, лягах си по-рано, даже някъде из форума четох, че не е препоръчително да се яде и свинско вечерта, с две думи всичко си беше по реда! Затова така се зачудих за тези различни стойности newsm78. Благодаря за подкрепата Zazolinka и се радвам, че има толкова приятни момичета в този форум Hug

# 9
  • Мнения: 3 453
Здравейте, извинете ме ако темата не е за тук или има подобна, но вече много се обърках. 6м. правим опити за бебе но не се получава.Днес бях на доктор,след вагинален преглед и прегед на видеозон ми каза другата седмица да се чуем,за да направим спермограма, и да се разберем  да направим лапароскопия.Струва ми се малко прекалена лапароскопията,при положение че ми каза че всичко изглежда нормално.Въпросът ми е как точно се решава да се прави подобно нещо, не трябва ли да има други изследвания,само видеозонът ли е достатъчен?
От къде си? При кой гинеколог ходиш?
Питам, за да могат момичетата да те ориентират към правилната клиника /специалист/. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 802
Аз съм от Варна и в момента посещавам д-р Христина Христова в медицински център "Санита". Ако някой има някакви отзиви за нея ще съм благодарна да ги чуя.

# 11
  • Мнения: 109
Здравей Сиска, от 6 години обикалям лекарите във Варна, а тази дори не съм я чувала. Специалистите тук са в АГ- на 7 ет., Майчин дом и Олимед. Не искам да коментирам никой от тях, защото съм чувала какви ли не диагнози, единственото, което видях с очите си бяха 2-те ми запушени тръби, но сега и в това не съм сигурна , защото съм бременна по естествен начин, след 2 неуспешни ин витро в Олимед. А преди години Маркова ми беше казала че имам поликистозни яйчници, но при следващия лекар,при който ходих се оказа, че не е така. Чернева от АГ искаше да правим ин витро преди да ми е правила снимка дори. Александров дори не искам да си го спомням. Не мога да ти препоръчам при кой да отидеш, защото от всички съм разочарована и всички са печелбари. Никой от тях не ми помогна, но това са специалистите във Варна. Всеки, който е забременял при някой от тях може да не споделя лошото ми мнение за тях, но няма да споря. Моя съвет е  иди при някой от тях, ако трябва при всички, както направих аз. Дано някой ти помогне. Успех и не се отчайвай.

# 12
  • Мнения: 2 802
Мила Si_v76, сажалявам за това, което са ти причинили! Наистина в днешно време е много трудно да попаднеш на какъвто и да било специалист. Радвам се, че всичко вече е на ред и ти пожелавам лека бременност и всичко да е на ред Praynig
При д-р Христова попаднах съвсем случайно, прати ме личната лекарка от медицински център "Младост". Аз исках някъде в там, /през 2007г,  когато имах киста съм била при  д-р Терзиева/, защото нямах време и бързах за работа, но ме посъветва, да отида в "Санита" и так си остана. А проблема за който отидох беше, че около 5-7 януари имах някаккво розово течение и се оплаших. Тя го отдаде на това, че най вероятно тогава съм имала овулация newsm78. Странно, защото ми се случва за първи път в живота!
Колкото до гинеколозите, за 2 год. съм сменила поне 10. След лечението на кистата ми се получиха гъбички и в последствие разбрах, че е от силният антибиотик. И така с тях си ходих от доктор на доктор,/като между временно само някой споменаваха, че имам обърната матка/. Ту се оправяха, после пак излизаха, така докато не попаднах на един в АГ /съжалявам, че не му помня името, но му имам визитната картичка в къщи/. И се отървах от тях Praynigпоне до сета.

# 13
  • Мнения: 2 802
Здравейте отново. Днес бях на преглед и нащата станаха по-сериозни отколкото очаквах. За ПКЯ ми изписаха Yasmin - 3 месеца по схема. Но изникна и друг проблем - имам мукозен полип, който е на входа на матката и трябвало да се отстрани. Изпращат ме в Окръжна при д-р Узунова. Ако някой има някакви мнения за нея, ще се радвам да ги споделите? Това е за сега от мен, и пожелавам на всички, който толкова силно искат  EFP да не се отказват през каквото и да преминават! Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт