Пътни такси и винетки в Европа

  • 23 307
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Утре тръгваме на отдавна планираното пътуваме до .бг.
От Норвегия с фери и кола. Връщане - със самолет.

Може ли да споделите опит какви са цените на винетките из Европа и по-специално за Чехия, Унгария, Австрия, Словакия.
И от къде се купуват?

Предварително ви благодаря!  Hug

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 22:05 от mishelle

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Австрия:
за 10 дена е 7,70
за 2 месеца е 22,20

Чехия:
7 дена е CZK 220 (около € 9)
1 месец е CZK 330 (около € 13)

Унгария:
4-дена нисък сезон е 5 евро
 
4-дена висок сезон (1 май-30 септември) е  6 евро.
 
10-дена е 10 евро.
 
1 месец е 16 евро.

Словакия:
7 дена е € 4,90), месец е € 9,90

Купуват се от бензиностанции около границата.

Поздрави

 

 

# 2
  • Мнения: 977
КалинкаHug

# 3
  • Мнения: 1 049
Словения 36,00 € за 6 месеца,  няма за по малко дни,  от бензиностанциите! Peace

# 4
  • Мнения: 977
Zai4enze, това беше важно пояснение.
Мерси, мила! Wink

# 5
  • Мнения: 2 110
Много добро инфо  Kalinka  ! И на мен ще ми бъде много полезно съвсем скоро !

# 6
За Швейцария съЩествува един единствен тип винетка: 40 CHF, важи за цялата календарна година.

# 7
Момчета и момичета,

номера с годишната винетка в Словения ни го направиха също.
Има и за няколко дни, просто казват, че нямат - както на границата, така и на някои бензиностанции!


Поздрави

# 8
  • Мнения: 1 049
Борислав д , нямат!  Peace
Живея на границата и знам!
 Евросъюза ги кара да ги направят, но все още няма!  Peace
Минимума е 6 месеца!  Peace

# 9
  • Мнения: 166
Аз бих минала или през Германия, Австрия, Унгария (това е доста евтин вариант) или Чехия вместо Австрия.
Ако от Автрия минаваш към Словения има 2 тунела (Единия Караванкин струва 7 евро) другия не знам как се казва, но е към 9 евро. После в Хърватска трябват около 20 евро.
За Сърбия задължително обменете евро в динари на границата, защото таксите иначе са 20 % повече и сменят курс едно към Гьотере. Освен това и на бензиностанциите сменят както си искат. Около 50 евро в динари мисля, че стигат за магистрали и зареждане

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За Сърбия задължително обменете евро в динари на границата, защото таксите иначе са 20 % повече и сменят курс едно към Гьотере. Освен това и на бензиностанциите сменят както си искат. Около 50 евро в динари мисля, че стигат за магистрали и зареждане

Абсолютно подкрепям, след едно кожодерство. Същото се отнася и за Хърватско. Още ме е яд как допуснах един тъп харватин да ме изръси за тола...Ама на границата нито имаше къде да обмениш, нито автомат. Close

# 11
  • Мнения: 345
А за Италия знае ли някой цените?

# 12
А за Италия знае ли някой цените?

В Италия няма винетки, а се плаЩа на километри изминато разстояние. По магистралите има "пропусквателни пунктове", където може да се плати кеШ на служителя в кабинката или с кр. карта директно на маШинката.
На сайта www.viamichelin.com, ако зададеШ марШрута в Италия, автомати4но Ще ти из4исли и цената на "pedaggio".

# 13
P.S.
Сега видях, 4е в английския вариант на сайта pedaggio = toll.
И един примерен марШрут, за да придобиеШ някаква представа:
Trieste-Torino, което е 525 км магистрала, toll = 28.70 EUR.

# 14
  • Мнения: 52
Бравус Шурке ,вярно е.Аз от Триесте предаша за Рейка ,правя отклонение и спестявам 35 евро в Словения,пътя е като магистрала.Ама в сръбско  е мамата си трака .Например : пита мъжа ми на италианоанглииски : 50 евро на Ниш,подавам си главата и питам на български : Колко е ? 13 евро . Колата е с ит регисртация.

Общи условия

Активация на акаунт