Помогнете спешно е.

  • 1 188
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
 GrinningЗдравейте,преди 3-4 месеца си направих изследвание за гъбички защото имах сърбежи по външните полови органи и леко зачервяване но резултата беше отрецателен.Но сърбежите продължават според вас може ли нищо да ми няма а сърбежите да  продължават.Моля, помогнете ми какво да направя,въпроса е спешен защото през септември ми предстои ин витро.Предварително ви Благодаря.  love001

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 186
На мен ми се е случвало два пъти- много е гадно, съчувствам ти.
Първия път ходих на лекар, какво ли не ми изписаха, правиха ми изследване за гъби- отрицателно, накрая един лекар ми каза някакъв мехлем да мажа, но това беше преди поне 9 години и не помня как се казваше . Оказа се от праха за пране.
Преди 3 седмици ми се появи пак, аз разбира се помислих да не са гъби. Този път се самолекувах, колкото и да не обичам, но се налагаше с промивки с млечна киселина, смяна на превръзките и на интимния шампоан.
 След това отидох на лекар, правиха ми микробиология- всичко е ок, този път вината беше в смяната на ежедневните превръзки.
Не казвам да се самолекуваш, сподели с лекаря си, той трябва да ти препоръча как да се лекуваш, защото най-малкото аз щях д аполудея от тези сърбежи, не можех дори да спя.
Успех!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 841
Не е задължително сърбежите да са само от гъбички, може да са и от бактерии, а пък  и три месеца не са малко време, може да са се появили пак. Направи си посявка и си купи от аптека Лактацид - интимен гел, за да облекчиш сърбежа

# 3
  • Мнения: 637
Но сърбежите продължават според вас може ли нищо да ми няма а сърбежите да  продължават.

Не може да имаш оплаквания, а нищо да ти няма. Трябва да отидеш на преглед при гинеколог, да се вземат проби и да се посеят на специални среди, за да се види дали и какво расте. След това да ти се назначи лечение.

Не се самолекувай, не прави промивки във влагалището преди прегледа и не се мий с друго, освен с препарат за интимна хигиена. Ако можеш, носи памучни бельо и го пери с бебешки препарати. Махни тампоните и сменяй по - често превръзките.

Сигурно звуча като учителка с голяяяяяяяяяяям стаж. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 40
DБлагодаря ви,момичета че се отзовахте веднага Hug Hug.Но едно не ми е ясно,за ин витрото ми изследваха влагалишната чистота не разбирам но мисля че беше втора степен това значило че е много добре ,възможно ли е да имам някакви бактерии или гъбички и на това изследвание да не покаже нищо? Praynig

# 5
  • Мнения: 272
Розали, аз имах сърбежи и дори по едно време неприятна миризма. Просто споделям, не си мисли, че и при теб има такова нещо. На мен ми откриха хламидия. Направи си тест за всеки случай, ако не си. Успех!

# 6
  • Мнения: 7 718
Просто отиди на лекар и искай изследвания.

# 7
Тъкмо се връщам сега от гениколог, ходих по абсолютно същата причина  Cry

Много силен сърбеж, зачервяване и парене при уриниране. Направо имам чувството че ми се е напукала кожата отдолу, така щипе и боли.    Sick #Crazy
Взеха ми урина и секрет за микробиология.
Резултатите обаче ще излязат чак в четвъртък  Sad

До тогава лекаря ми каза да слагам свещички Гинопреверил(каквото и да излезело - гъби или инфекция, това трябва да помогне), да си купя дамски душ, за да правя промивки с разтвор от млечна киселина.

Искам да ви питам, знаете ли нещо за външно мазане, което да успокой кожата?
Слагах крем здраве и пенатен, но не помогна много  Cry

# 8
  • Мнения: 7 718
Нистатин - крем. Може отвън и отвътре докъдето стигнеш.

Общи условия

Активация на акаунт