КИТЕН 2009

  • 49 738
  • 270
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 947
След едномесечно проучване и двуомене /мислехме Турция - с чартър заради децата излиза доста скъпо за нас, Гърция- ще ходим на есен/ - най-сетне решихме да сме на Китен с още едно приятелско семейство - причини: били сме навсякъде другаде по южното /говоря за по-големите, защото си падаме по "лудницата"/, сравнително близо е до Бургас, но пък е и на юг, тоест предполага по-топличка да е водата.

Така, търсим хотел до плажа, не-високо категоризиран, но не и тип "семейна къща" или квартира. На цена до 70-80лв стаята. Основното изискване е да е до плажа или на самия него, защото с две диванета на 3 години и 100 метра ми се виждат много Mr. Green

Ще се радвам да споделиме впечатления!

В момента съм харесала Марина, Славини и Морски легенди - моля, ако сте били там, казвайте  Laughing

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 17:45 от viliko

# 1
  • Мнения: 7 947
Еееееееееее, никой ли не е чувал за Китен  Joy

# 2
  • Мнения: 1 175
Едва ли ще ти помогна много,но все пак ще споделя моите впечатления.За мен по-хубавия плаж в Китен е Атлиман-северния.Намира се в много голям залив,морето е равно като тепсия,доста навътре е плитко и е чудесно за малки деца.От трите хотела за които търсиш отзиви само Морски легенди се намира на този плаж.Друг хотел,които можеш да провериш е Каменец.Намира се точно на плажа,мисля,че е много добър.Ако не държиш да почиваш там през най-пиковия сезон може и да се вместиш в бюджета от 70-80лв за двойна стая.Миналата година дори предлагаха пакети с включена закуска и вечеря.Другите два хотела за които питаш се намират на южния плаж.Много са хубави(поне отвън) и със собствена плажна ивица.Миналата година един ден ходихме на плаж точно пред Славини.Там обаче морето е много бурно,ветровито и с огромни вълни.Направо се изплаших и повече не сме ходили там.Но пък има хора които предпочитат вълни и това им харесва.Пък и може би не всеки ден е така?Дъщеря ми е много палава,не се страхува изобщо от водата и щурее най-добре на Атлимана.Миналата година имаше и нещо подобно на мини-детски аквапарк,на много сносни цени.Ние бяхме отседнали в хотел Перла.Не ти го препоръчвам защото е на 10 мин път от плажа.Иначе условията там са много добри.Има много хубав детски кът,два басейна-голям и детски,джакузи,стаите са чисти и с всички удобства.А собствениците са много мили и отзивчиви.Моите деца са вече тинейджъри и пътя до плажа изобщо не им тежи,пък и такива глезотийки има на всяка крачка-пици,дюнери,палачинки.От всичко трябва да се опита,изобщо не бързаме.Пък и ние с мъжът ми обичаме разходките,което във вашия случай с малко дете е неприемливо.Дано да се включат и други,почивали в близост до южния плаж  Peace

# 3
  • Мнения: 91
и аз правя проучване за Китен така, че ще следя отзивите. Вилико мен ме вълнува същото като теб.  Grinning

# 4
  • Мнения: 294
Миналата година бяхме за по-дълъг уикенд при наши приятели, които бяха отседнали в хотел ДОДО!  http://www.dodo-beach.com/
Хотелът е много добър! Хората там са много благосклонни относно децата, въпреки белия мокет. Стаите са големи! Отзад има градина!
Неудобството е, че не е на плажа!
Но за 4-5 дни е добре!
 Peace

# 5
  • Мнения: 7 947
Момичета, мерси за отговорите.

За Каменец зная, че е хубав, но двойната е 140 и ми се струва доста, плюс това е със закуска и вечеря - което ние не искаме!!! Искам да си ям където ми харесва, на различни места, а вечер по кръчмите, затове не ми е нужно да плащам за нещо, което не ми допада като вариант. За Додо - същата работа. Още повече, че не е особено близо до плажа.

За Атлиман знам, че е прекрасен. Затова и Морски легенди проучвам. Истината е, че с тия малки деца не ща ходя и 100 метра, както писах. Искам да е максимално близо до плажа.
Но Марината също ми харесва, пак е на плажа, а лично мен вълните не ме плашат, напротив -още по-добре, защото малкия се страхува от тях и така без проблем ще го държа далеч от водата - иначе направо полудявам - иска непрекъснато да е вътре Mr. Green

Също така загледах хотел Лотос и Чиплаков - за тях знаете ли нещо?

# 6
  • София
  • Мнения: 969
Ако искате нещо по-изгодно Кремиковската станция. Не е лукс, но става, блок Б е по-новия и по-добър. Хората, които са били там са доволни. Съвсем близо е до плаж Атлиман, а и децата има къде да тичат вечер. Има алеи и място. Миналата година цена на апартамент беше 70 лв в пиковия сезон.
Каменец не е лош, но там храната не струва. Освен това седи някакъв изтърсак до вратата на ресторанта, който те наблюдава какво и колко си слагаш по чиниите, на мен ми се стори много тъпо и грозно.  Иначе има детски басейн с пързалка. И един мини мини детски клуб с почти никакви играчки вътре. Това ако е лошо времето. Има и джакузи. Мойта щерка много му се кефеше. Това беше едно от хубавите неща на този хотел.
За Лотос щяхме да ходим там, но се отказахме в последния момент. Има включена закуска.
Чиплаков е далеч от плажа, доколкото си спомням.
Иначе за лудницата - Китен е точното място щом искате лудница  Wink
Ако нещо друго те интересува за Китен питай, като малки все там са ни водили, а и след това съм го посещавала доста често.

# 7
  • Мнения: 7 947
Кремиковските не ми харесват, огромни са, и не са толкова близо до плажа.
Чиплаков е близо до плажа, но вече казах - с храна е, което не искам. Същото за Каменец и Додо и Зеления хотел.
Първо мислех в Марина, но категорично се отказахме, защото разбрах, че първо посрещали руски групи ученици - което значи гадост на плажа, и второ бил до пристана - тоест скали и водорасли.
Чакам оферта за Бодуров и Славини, ама само си чакам май...никакъв отговор от тях

# 8
  • Мнения: 2 724
Тук сме били преди няколко години:  http://www.nasamnatam.com/hotels/read/368
Малко "социалистически" изглежда, но е удобен за семейства с малки деца.

# 9
  • Мнения: 503
Миналата година бяхме за по-дълъг уикенд при наши приятели, които бяха отседнали в хотел ДОДО!  http://www.dodo-beach.com/

Хотелът е страхотен,миналата година ходих там,но цената му е 200лв. на ден Peace

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 18:42 от tanita78

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Зад Каменец е почивната станция (съществува ли още такава категория Thinking) на МЗХ. Като условия не е нищо особено, мизерно е даже, но е близо до плажа и има голям  двор, където децата могат да играят. Храната им със сигурност не струва, но е по желание. Нямам телефонния им номер за съжаление. Ние винаги отиваме директно и има места.   

# 11
  • Мнения: 7 947
За Додо, Каменец и Гриин Хотел зная, че са хубави, но в случая не влизат в плановете ни, защото не искаме all incl, няколко пъти го казвам- просто не ми допада подобен начин на почивка  Wink Станциите са много зле, минала година бяхме в Приморско и при една от разходките ни до Китен се случи така, че разгледахме две - ами много са зле  Sick Така че отпадат като вариант.
Не зная защо, ама темата нещо не върви  Confused От миналогодишната тема събрах доста инфо, но все пак продължавам да чакам отзиви за малките хотели до плажовете  Praynig

# 12
  • Мнения: 6 301
[[/quote]
Хотелът е страхотен,миналата година ходих там,но цената му е 200лв. на ден Peace
[/quote]

А дори не е ол инклузив, за тази цена....

# 13
  • София
  • Мнения: 969
Аз единствено мога да дам идея за хотелите, които са по пътеката надолу към плажа Атлиман. Има 2 един до друг. Първия е в началото има малко басейнче и дворче и на външен вид много ми допадна, но незнам какви са условията там изобщо. Даже името не си спомням. Но те са точно до плажа наистина. А има и един нов от миналата година той е на брега. Но и за него незнам нищо. Просто давам ориентири за хотели на плажа.
Колкото за Каменец, мисля, че имаше и опция само със закуска, Може да се обадите и да питате. Иначе си отговаря на категорията. Поне на мен много ми хареса.

# 14
  • Мнения: 7 947
Ако се сетиш за имената...цена няма да имаш  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт