Операция на синус

  • 36 528
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 304
Здравейте,
Моля, ако някой си е правил операция на  синус да сподели. Може би ще ми се наложи да правя такава, заради някакво чуждо тяло(вероятно от пълнеж на зъб) в синуса. Интересува ме всичко - как минава, къде са добрите лекари, тежко ли е възстановяването, усложнения и т.н. Също дали правят ендоскопски такава операция някъде.

# 1
  • Мнения: 55
Здравей, дано инфото да ти е от полза (имах подобен проблем). Първо потърси зъболекар преди да отидеш при УНГ. Ще ти направят ренген и преглед. С тези изседвания отиваш на УНГ (моите фаворити са в ИСУЛ). Може да се разминеш и само с физиотерапия. При мен беше точно така. Стискам палци  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 304
Здравей, дано инфото да ти е от полза (имах подобен проблем). Първо потърси зъболекар преди да отидеш при УНГ. Ще ти направят ренген и преглед. С тези изседвания отиваш на УНГ (моите фаворити са в ИСУЛ). Може да се разминеш и само с физиотерапия. При мен беше точно така. Стискам палци  Peace

Имам направен скенер и УНГ казва, че е за операция. При теб има има ли чуждо тяло в синуса?

# 3
  • София
  • Мнения: 304
Моля ви, никой ли не е правил такава операция?

# 4
  • Мнения: 1 301
здравей, аз съм си правила такава операция преди ,но в пловдив.....имах киста в синуса ,благодарение на зъб,който с корена си беше пробил синуса ми....не е тежка операцията,с пълна упойка беше моята (това е страшното)...и след 2-3 дни всичко се забравя Wink

# 5
  • Мнения: 1 301
пък ако искаш подробности :разцепили са ми горе венеца ,стигат до синуса и правят малка дупка там,като отстраняват част от костта,чистят кистата,която се е образувала вътре ,на мен са ми отрязали и корена на зъба.....после си връщат отрязаната костица ня мястото (това малко не си го представям),някаква гъба слагат ,която се разнася с времето....ми това зная. Не е толкова страшно колкото звучи,но истината е ,че когато ме изписваха от болницата ми казаха ,че от другата страна имам наченки на същия проблем и е добре да ида.....ама и мен ме е страх Blush....то си е нормално.....

# 6
  • София
  • Мнения: 304
Това много страшно звучи. Не разбрах точно - коя костица са махнали и после пак са върнали на място? Каква гъба слагат? На мен ми казаха, че се правел някакъв отвор от синуса към носа - ти имаш ли такъв?

# 7
  • Мнения: 1 301
ХММММ...МИ АЗ ДОКОЛКОТО СЕ СЕЩАМ СИ МИСЛЯ ,ЧЕ МОЯ ОТВОР Е САМО В СИНУСА...правели дупка в коста и така работят и ти чистят синуса,а после си я връщали на мястото,поне така ми бещше обяснено...ти кога ще си правиш операцията? твоята от зъб ли е ?  и какво е това чуждо тяло? 

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 17:29 от Sserendipity

# 8
  • София
  • Мнения: 304
Незнам, засега се надявам, че може и да ми се размине операцията. При мен също най-вероятно е от зъб, но не е киста, а полип - разрасната лигавица. Чуждото тяло е от пълнеж на канали на зъб най-вероятно. Лошото е, че мен ме боли главата силно и предполагат, че е от това. Ти имаше ли болки?

# 9
  • Мнения: 1 301
имах много жестоки болки...точно в една точка между очите,също така неможех да понасям светлина...  и се подувах жестоко-тогава ме цепиха..което продължи доста време ,защото много ме беше страх да се оперирам....Също така сополките ми много миришеха на гной и бяха зелени и наистина гнусни

# 10
  • Мнения: 1 301
а ти имала ли си проблеми с този зъб? Правен ли ти е? Защото моят беше много работен,и канали му чистеха ,и втори и трети път.....но явно никой не ги беше почистил добре ,защото зъбът не ме болеше,понеже всичко си е отивало нагоре-по синуса

# 11
  • София
  • Мнения: 304
Да, и двата зъба 5-ти и 6-ти от тази страна са лекувани преди 10г. - вадени са им нервите. Корените и на двата са в синуса, но не ме болят. А как разбраха, че възпалението е точно от този зъб, на снимка виждаше ли се?

# 12
  • Мнения: 1 301
ДА. НА СНИМКА... Правех си и панорамна (на всички зъбки), и една само на зъба.   А мен преди да се наложи да ме оперират,зъбът ми беше с извадени нерви и почистен от около 6 години.  така че историята май е същата като твоята

# 13
  • София
  • Мнения: 304
И аз имам снимки на тези зъби, и панорамна също и казват, че може би е от 6-тия зъб. Преди 10 дена пак го отворих  да го лекуват. А ти какво направи с този зъб - лекува ли му пак каналите?

# 14
  • Мнения: 634
Момичета, действайте скорострелно по проблема, не отлагайте. От подобна котица, вкарана в синуса и ненавреме овладяно положение вчера на мой близък му правиха много тежка операция. Да не ви плаша, но даже набралото е станало като тумор, който ще продължават да махат с химиотерапия.Моля, Ви не отлагайте. Не е шега работа, защото сега сме пощуряли от притеснение...........

Общи условия

Активация на акаунт