Дали?

  • 997
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Има дни, в които много ти се пише, много ти се плаче, много ти се иска да изкрещиш и всички да те чуят. Защо ли, когато си тъжен си най-вдъхновен, защо ли , когато обичаш най-много си най-далеч. Болката минава през теб, разтърсва те и те прави жалък. Иска ти се да си безчувствен, но си роден със сърце..и то ранимо, а инак си силен, корав..и все пак много добър. Дали трябва да търсиш, дали да спреш, дали има отговор на всичко, от което те боли глава и не можеш да заспиш... дали, когато си различен имаш място в този свят, дали трябва да се самосъжаляваш, за да осмислиш себе си или да бъдеш такъв като останалите, макар и това да те наранява още повече. След всяка своя следваща излисмица , че всичко е наред, че ти можеш да живееш така, след всеки следващ театър дали е по-добре да продължаваш, защо не можеш да се откажеш. Отхвърляй едно по едно, беше казал някой, и така ще стигнеш до извода, и то логично. Но това е разковничето, няма нищо логично в инак така логичния ти живот, искаш само щастие, но от това твойто, което те кара да летиш, същото както, когато гледаш сина си, когато ти се усмихва и когато те докосва нежно..по бебешки, чисто и толкова неумърсено, толкова истински, че чак ти идва да се ревнеш от удоволствие. Защо ,когато си един, искат да си невъзможно друг, как така най-близките за теб са най-далеч, как се живее с някого, на когото не можеш да разчиташ, защото той те е наранявал хиляди знайни пъти и още повече уж незнайни. Дали, когато ‘връщаш’ си по-щастлив, дали не ставаш като тях.  Изведнъж губиш себе си, озърташ се, няма го това момиченце, гъвкаво и силно, защитило себе си, принципите си, вярванията, обичта си през времето и какво ли е останало от нея, дали това е помъдряването, аз мисля, че ако е това, никога няма да помъдрея, никога няма да порасна толкова, че да издигна лицемерието, глупостта и най-чистата и прозрачна простотия в култ, посещаван всеки жалък ден от така нареченето ми съществуване. Дали ще имам сили да дам на сина си онова истинското, онова вечно пренебрегваното и осмивано от всеки безмозъчен тип, наречен човек, от всеки онзи, който желае твоето зло най-много от всичко на този свят, дали ще мога да го сблъскам с неща като кражба на майка от дете, никакво морално поведение, дали ще мога да му покажа разликите и да го направя мъж достоен, защитаващ своето семейство, мъж, издигнал на пиедестал принципа, но не онзи общия, на театъра и на низостта, а този на сърцето? Ще мога ли да го науча да казва и да извлича не това, което му е удобно, а това , което е реално, онова, което го прави достоен ..., което го прави просто мъж.
ДАЛИ?

# 1
  • Мнения: 4 892
Щом разсъждавате над това, най-вероятно ще можете да дадете добрина на детето си и да го научите на нея, според Вашите разбирания. Вероятността е съвсем реална.  Wink

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
да, разбира се.

# 3
# 4
# 5
# 6
  • Мнения: 4 892

Ахъ.

После, най-малко, като Ви оставя кални следи във ВЦ да не се оплаквате.  Laughing

Това е метафора с Ваши думи, съжалявам, не е лично отношение, помня като слон всичко прочетено, болест  Sad

 Grinning

 

# 7
  • Мнения: 2 448
Цитат
Ще мога ли да го науча да казва и да извлича не това, което му е удобно, а това , което е реално, онова, което го прави достоен ..., което го прави просто мъж.
ДАЛИ?

Не искам детето ми да е просто мъж, искам да е щастлив мъж, това е реалното и важното, за другото помъдряването е когато разбереш кога да си отстояваш истината и кога лицемерно да замълчиш и да не ти пука.

# 8
  • Мнения: 606
Като гледам какво става по училищата и компаниите, ще съм благодарен, ако малчо не стане наркоман.
Другото е бонус.

# 9
  • Мнения: 1 324
И аз се моля детето ми да оцелее, а другото здраве да е. „Дали”-тата, които ме глождят вече изобщо не са толкова възвишени. Страховете ми са съвсем прозаични. Написах ги, но ги изтрих, че да не викам дявола. За справка -  новините всяка вечер и последните страници на ежедневниците.

# 10
  • Мнения: 116
Като гледам какво става по училищата и компаниите, ще съм благодарен, ако малчо не стане наркоман.
Другото е бонус.
докато ни пораснат децата,ще има далеч по страшни неща от наркотици 

# 11
  • Мнения: 2 161
Ще бъда много доволна,ако децата ми имат здрав разум и са стъпили стабилно на земята.Но честно казано,защо винаги трябва да казват хората това,което мислят?
Цитат
Ще мога ли да го науча да казва и да извлича не това, което му е удобно, а това , което е реално, онова, което го прави достоен ...,
Понякога е по-добре да кажат нещо удобно или просто да замълчат.Все пак децата ни не са революционери.

Общи условия

Активация на акаунт