Да будя ли за кърмене?

  • 586
  • 7
  •   1
Отговори
Бебето ми няма 4 месеца и започна да проспива и сутрешното хранене - кърмя в 22.30-23.00ч. вечер и се буди към 8.30 - 9ч. Това не е лошо от гледна точка на родителския сън Party, но се притеснявам дали яде достатъчно - събират се по средно 6 хранения на денонощие, като откликвам винаги, когато той си поиска. За последния месец беше наддал само с половин килограм... От друга страна ми е съвестно да го будя...
П.С. Оказа се, че пиша от профила на баща ми, не се шашкайте... Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 16:14 от grandfather

# 1
  • Мнения: 107
Не го буди детето си показва само,че не е гладно.Добре наддава и 6 хранения са му достатъчни.Ако на следващата консултация има проблем с теглото педиатъра ще ти каже.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Щом наддава не бих го будила.

# 3
  • Мнения: 9 776
Синът ми е горе-долу така. Той по принцип това ядене в 6 сутринта /ако този час визираш/ отдавна го прескача. Заспива в 8-9 вечер, събужда се веднъж през нощта, но след 1, може и в 2 или 3 и после направо в 8, а "закусва" към 9. Половин кг наддаване си е Ок според мен. Виж как ще е следващият месец и тогава прецени как да продължите.

# 4
  • Мнения: 1 086
И според мен не е нужно да го будиш. Вече е достатъчно голям, за да се събуди сам, ако е гладен.  Laughing 

# 5
  • Мнения: 55
И при нас започнаха да си получават големи нощни паузи,дори понякога се събужда към
5 ч.,но се притеснявам да не ми намалее кърмата.Има ли такава възможност или аз си внушавам?Понякога го събуждам заради това.На 4м и половина сме.
Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 9 776
Синът ми е горе-долу така. Той по принцип това ядене в 6 сутринта /ако този час визираш/ отдавна го прескача. Заспива в 8-9 вечер, събужда се веднъж през нощта, но след 1, може и в 2 или 3 и после направо в 8, а "закусва" към 9. Половин кг наддаване си е Ок според мен. Виж как ще е следващият месец и тогава прецени как да продължите.

Самоцитирам се. Не ми е намаляла кърмата Peace. Случва се да спи и цяла нощ.

# 7
  • Мнения: 4 242
Будят се само бебетата през първия им месец, защото може да са поспаливи от жълтеницата. Голямо е детето вече, ако не му стига ще се буди и ще търси само. Наслаждавай се на тези паузи и почивай, като тръгнат зъбите вероятно ще се върне нощното кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт