До Виена с кола

  • 11 679
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Моля, препоръчайте ми маршрут до Виена с кола! Искаме да отидем цялото семейство с децата, за около 5 дни. Къде по пътя да нощуваме? (Няма да успеем да стигнем от София до Виена непрекъснат преход с децата, все пак са 1000 км.) През Унгария ли да минем, или през Словения?
И още нещо - препоръчайте ми някой хотел във Виена на сносни цени, близо до центъра, по възможност. Благодаря!  Hug

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 14:33 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 6 921
Имаше скоро такава тема, може да я потърсиш.
Ние лятото точно с детето минахме през Унгария и разстоянието го взехме за 11 часа. В 6ч. тръгнахме от Сф и в 17ч бяхме във Виена. Пътя е много приятен, на границите не бавят изобщо, така че може да не ви се налага да нощувате. Една по-голяма почивка по пътя може да ви е достатъчна.
Със сръбски полицаи проблеми не сме имали, даже никакви полицаи не са ни спирали из Европа.
В темата за Виена пък, момичетата са дали доста адреси на хотели, апартаменти и т.н.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ние винаги сме тръгвали по време, когато дребните са пред заспиване.Така им се спестяват няколко часа мирно седене в колата. От Ниш мисля, нататък е все магистрала и се минава бързо, хеле, ако тръгнеш вечер. В Сърбия (Белград) сме имали веднъж ядове заради циганетата- чистачи на коли. Но това беше през деня де, нощем никой не чисти и проси.

# 3
  • Мнения: X
Имаше скоро такава тема, може да я потърсиш.
Ние лятото точно с детето минахме през Унгария и разстоянието го взехме за 11 часа. В 6ч. тръгнахме от Сф и в 17ч бяхме във Виена. Пътя е много приятен, на границите не бавят изобщо, така че може да не ви се налага да нощувате. Една по-голяма почивка по пътя може да ви е достатъчна.
Със сръбски полицаи проблеми не сме имали, даже никакви полицаи не са ни спирали из Европа.
В темата за Виена пък, момичетата са дали доста адреси на хотели, апартаменти и т.н.

Много ти благодаря! Ще погледна и за хотелите, въпреки, че те не са ми чак такава притеснение. По-скоро ме безпокоеше маршрутът.   bouquet

# 4
  • Мнения: X
Момичета, а колко (като пари) излиза пътят от София до Виена с кола? Грубо пресметнато. Пътни такси, бензин, винетки...
Ние все още се колебаем дали да не отидем със самолет, но двупосочните билети за 4-мата ни излизат около 700 евро (и нагоре).

# 5
  • София
  • Мнения: 6 921
Много е относително. Ние отидохме когато бензина беше най-скъп  Twisted Evil Зареждахме литъра на 2,80-3,00лв  #Crazy Пътните такси в Сърбия са най-скъпи около 25Е излиза пътуването в едната посока. В Унгария седмичната винетка беше 8Е , а в Австрия около 10Е за 10 дни.
Със самолет може да ви излезне доста по-евтино, с някоя нискобюджетна авиокомпания може да си намерите билети по 18-20Е - двупосочни , просто трябва да се следи кога има промоции. Мои близки редовно си пътуват до Виена с такива билети, обаче си ги резервират 2-3 месеца напред.

# 6
  • Мнения: X
Притесняваме се и за това, как ще се придвижваме там без кола. Трансфери от летището, вътре в самата Виена (по-малкото дете е почти бебе, както се вижда от лентичката в подписа ми, та то ни е основна грижа). Най-вече заради него искаме да отидем с колата, за да сме мобилни.
С нискобюджетни компании никога не съм летяла и не ми се иска да ги тествам за първи път с децата.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 921
 Определено си е голямо предимство колата, тръгваш си когато искаш и ходиш където искаш. На връщане може да минете по-друг маршрут и да разгледате, а и щом сте с малко дете е доста по-спокойно. В самият град обаче е по-удобно да се ползва гр.транспорт. Много е редовен и лесен за ползване, а с кола непрекъснато трябва да плащаш за паркинг, сини зони и т.н.
Нискобюджетните компании не са по-лоши от другите, просто работят на друг принцип. Аз също не съм летяла с тях, но от думите на много хора, разбирам, че са на ниво  Peace

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз бих предпочела кола. Много по-мобилен си и можеш винаги да спреш за пауза, ако се налага. Ах да,...и има повече място за новите играчки, памперси и т.н.  Laughing

# 9
  • Мнения: X
Много благодаря!  Hug

Намерих другата тема за пътуване до Виена с кола, просто не знам защо не ми излезе с търсачката първия път.  Embarassed

Аз съм пътувала до Виена с автомобил, та имам представа - на отиване минахме през Будапеща и стояхме там 1 ден, а се върнахме през Словения и Хърватска. В самата Австрия, освен във Виена, ходихме до Залцбург и Инсбрук, беше страхотно. Но едно голямо обаче - бяхме без деца.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт