Ози-проблем/нова кухня Ян Бибиян

  • 39 726
  • 280
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
От 2 месеца взимах детски кухни ОЗИ, вярвях на тава което са написали в сайта за качеството на храната, просто неможех да си представя, че някой би давал вредна храна на малки деца, а и цената на порция е 5 лв,1 пюре на Хип, което е с био продукти е към 2,5-3 лв, та все си мислих че храната на Ози е добра и контролирана. Оказа се обаче, че те приготвят мусаката, руло стефани и супа топчето от кайма Соларис. Когато го чух направо нещо ми приседна, неможах да повярвам. От няколко дни обикалям магазините да проверя въпросната кайма, понеже ние от години ядем кайма от смяло пред очите ми месо. 400 гр кайма Соларис струва към 2,70 лв, неискам да си представям какво съдържа при положение че 1 кг месо свинско е около 9-10 лв –това което е без сланина (А децата мазно нетрябва да ядат), а телешкото е над 11 лв. Някой може ли да ме посъветва къде бих могла да проверя въпросната кайма, не вярвам на етикета ? Ясно е,че за Ози забравям вече. Каква друга кухня ми препоръчвате,не ме интересува колко струва важното е да е приготвена с качествени продукти с доказан произход, все пак го давам на 11 месечно детенце. Някой ползвал ли е новата кухня Ян Бибиян? Моля за съвет!

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
На Ози храната е 4лв/меню, 5лв е с доставката до в къщи. Общо взето всяка храна от менюто е по 1.50-2лв, а десерта е 0.50лв. така че не идва по-скъпа от ХИП храна. Съответно и качеството няма как да е като на ХИП или друга марка пюрета. Иначе не съм взимала от тях. "Ян Бибиян" е доста нова кухня, май. И на мен ми е интересно какви отзиви има за нея.

# 2
  • Мнения: 33
Днес се записах за кухня Ян Бибиян, но ще взимам от следващата седмица. Така че тогава ще дам отзиви за храната. Иначе като нова кухня мисля, че храната ще е хубава. Ще видим Thinking
На сайта им пише че каймата се приготвя от прясно месо. Дано да е така Sunglasses

# 3
  • Мнения: 9
Да кажа за Ян Бибиян,аз им се обадих днес и специално ги разпитах. Казаха, че каймата си я приготвят на място, защото купешките не им допадат.Другите меса ги купуват от месокомбинати. Много любезни бяха. Поръчала съм за сряда, за да я изпробваме

# 4
  • София
  • Мнения: 11 886
Изобщо не се учудвам. Взимах пробно две седмици Ози и видяното ме отказа завинаги. няма да изброявам известни неща, но с риск да стана досадна, отново искам да споделя, че храната, която ми донесоха последния път вонеше нетърпимо на цигари, защото шофьорът им си пуши докато я превозва. Shocked

Отказах се от детската кухня като идея и продължавам да си готвя на детето. Иначе по- добре филия хубав хляб и хубаво сирене, отколкото вода с фиде и едно грахче. Предимството е ,че така има и за нас винаги по нещо прясно приготвено и вкусно, което само посолявам и става перфектно и за възрастни.

# 5
  • Мнения: 9 973
аз не вярвям в нито една кухня.Колкото и скъпа да е тя.Затова и синът ми е на ДК.Поне не си давам парите на вятъра

# 6
  • Мнения: 575
Аз чакам да ни свърши месеца от Джуниър меню и започвам да взимам от Ян Бибиян. В началото всички държат на качеството на храната, така че очаквам да е хубава. Все ще е по-добре от Джуниър Меню, сигурна съм.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз скоро взимах няколко дни от ОЗИ и бях много доволна, а и на децата им хареса. Беше разнообразно и добро като меню и консистенция. Качеството на продуктите е съвсем друг въпрос, но това за нито една кухна, било частна или държавна не можеш да си сигурна. Освен ако не седиш да тях докато готвят. От Ян Бибиян вземаме тази седмица, защото покрай рождения ден съвсем нямам време да готвя. Днес това, което донесоха никак не ми хареса честно казано. И супата и второто бяха много воднисти и редки. Трябваше да сложа по 2 сухара на порция, за да могат да се ядат. Ще видим утре как ще е. Да не говорим че ми го донесоха в 8.30, не бях станала още...  Joy а беше студено, което ме навежда на мисълта, че е сготвено вчера.
С две думи, ако искаш да си сигурна в качеството на продуктите трябва да си готвиш сама. Иначе... гаранция няма никъде за съжаление.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да си допълня мнението за Ян Бибиян, че сега отворих второто. Пиле яхния което е основно сос и лук и едно парченце месо, колкото лешник. По-рядко е от супата даже и е толкова мазно, че и аз не бих го яла, камо ли да го дам на децата.

# 9
  • Мнения: 139
Така -и аз да си изкажа мнението и опита с Ози! Избрах я заради това,че уж е най-добрата,най-скъпата и така! Храната ставаше все по-зле,носиха ми по 5 порции,които изобщо не съм поръчвала,работят с кайма Соларис и наскоро лещата беше просто сурова! #Cussing out Обадих се и поисках да говоря с шефа,който се държеше супер арогантно,каза,че лещата не била сурова,нарече ме лъжкиня,излъга,че не работят със Соларис от 1 година,което не е така и ме изкара луда,че поръчвам по 4 порции на ден Sick Просто нямам думи #2gunfire Отказах се от тях!
За Ян Бибиян нямам преки впечатления,не съм поръчвала,но като им разгледах менюто ми си стори много подобно на буламачите на Ози Peace

# 10
  • Мнения: 74
В началото вземах и аз от Ози ,но от 3 седмици съм на Хер  и съм по-доволна.Ози напоследък си развалиха определено качеството.За Ян Бибиян ще изчакам още отзиви и евентуално тогава ще ги пробвам,а това че пише от мляно месо каква е гаранцията ,че е така?Аз честно казано вече на нищо не вярвам newsm78

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Съжалявам, че пак се включвам, но не мога да спра да се възмущавам от Ян Бибиян. Днес са дали един спанак със сирене, който е отровно солен. На мен ми е солен, камо ли на децата. Е за какво си давам парите, като втори ден изхвърлям второто? Много съжалявам, че се записах за цяла седмица.

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Съжалявам, че пак се включвам, но не мога да спра да се възмущавам от Ян Бибиян. Днес са дали един спанак със сирене, който е отровно солен. На мен ми е солен, камо ли на децата. Е за какво си давам парите, като втори ден изхвърлям второто? Много съжалявам, че се записах за цяла седмица.

Звънни на самите Ян Бибиян и им го кажи на тях това. Току виж си взели бележка.

# 13
  • София
  • Мнения: 847
Аз също вземам от Ози, най-вече заради предимството, че ми я носят вкъщи и че има диетично меню без застройки. За известно време си създадох впечатления за качеството и смятам, че само някои от ястията са добри. Когато е с кайма, изобщо не поръчвам. Възползвам се от възможността да си поръчаш примерно две супи или само второ и десерт, въобще каквото избереш.
Заешката и патешката супа според мен са много хубави, гъсти, с много месо, даже поръчвам и за голямата ми дъщеря за вечеря. Така че основно разчитам на Ози във вторник и четвъртък, а през останалото време готвя или купувам Хип и Семпер.
Сега ще проверя и Ян Бибиян, но като прочетох впечатленията, вече съм предубедена.

# 14
  • Мнения: 1 949
Към авторката на темата: Защо не готвиш на детето си? Има доволни и недоволни от ДК, явно ти си от недоволните. Това е повече от добра причина да започнеш да готвиш за детето си!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт