Как се справяте със самотата

  • 12 362
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 226
Пускам тази тема, защото ми е адски тъпо. 8 години чаках дъщеря си.И сега, когато вече имам право да празнувам днешния ден, баща и, просто замина да празнува с младата си приятелка. Всъщност мислех, че няма да ми пука, а сега ми е адски кофти. Дори не зная какво искам. Малката след малко ще заспи, и оставам сама. Не искам да се самосъжалявам, а ме боли.И това ме изнервя още повече.
Та има ли лек за тази болка  newsm78 Как се преодолява това чувство?

# 1
  • Мнения: 2 175
Не те разбрах..
питаш как се преодолява болката от предателството ли или как се оцелява сам?

# 2
  • Мнения: 1 226
И двете. Макар, че оцеляването сам, ми е ясно. Трудно ще е. А на теб ти се възхищавам, за силата, която имаш  Hug

# 3
  • Мнения: 2 175
А на теб ти се възхищавам, за силата, която имаш  Hug

 Shocked newsm78
Къде я видя тази сила? Rolling Eyes
Когато нямаш избор - просто продължаваш напред..
А това, че си сама някои вечери не те прави самотна, нали?

Колкото до болката от предателството - избледнава с времето, наистина..
Когато свикнеш с това, че живееш сама..когато го приемеш за реалност и ежедневие и спреш да мислиш за това, как е било преди..
Когато почнеш да спиш спокойно и да сънуваш..

# 4
  • Мнения: 1 226
Винаги звучиш оптимистично и много истински. Оф тази вечер ми е трудно, дори да се изразя правилно.

А за другото, ей това свикване не ми се удава.  Confused

# 5
  • Мнения: 2 175
Свикването не се научава - то просто се случва..
Колкото по-малко се вторачваш в него и го чакаш, толкова по-бързо и неусетно ще дойде..

А за оптимизма си права - старая се..
Първо - защото вярвам, че това е начинът да ми се случват наистина хубаво неща
Второ - не искам детето ми да гледа тъжна и подтисната майка..

Иначе - и аз си рева честичко, когато съм сама..но после си казвам, че нямам причина..здрава съм, млада съм, имам чудесно и здраво хлапе, верни приятели и човек на когото държа..
Нямам право да се оплаквам.. Embarassed

 Hug ПОгледни се в огледалото и си го повртаряй по-честичко..

# 6
  • Мнения: 1 226
magarence Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 393
Не се самосъжалявай и не живей с миналото.Не можеш да промениш нещатата,нито да накараш човека,за който страдаш да се промени.Просто приеми нещата и мисли за себе си.
Знам,че е много лесно да се каже,но го знам от личен опит и колкото и да страдаш и да даваш всичко от себе си,когато човека до теб не те уважава му бий дузпата и го забрави,защото иначе ще те довърши!Трябва да си силна,заради малкото си слънчице и ако това не е стимул да те мотивира да вземеш живота си в ръце,тогава ще е жалко...Горе главата и успех,а забрави за гадняра и мисли как да направиш живота си по-добър. Hug

# 8
  • Мнения: 1 226
Mama Bubu  зная че това ми е играта, но още ми е много прясно. И не мога да се мобилизирам. Затова съм смачкана.Предполагам трябва да мине време.  Thinking

# 9
  • Мнения: 1 393
Времето не лекува,а още повече влошава нещата,ако не се вземеш в ръце.Трябва да имаш вътрешна сила и да го намразиш,заради действията му,а не да ти е мъчно.Там е разковничето,иначе ще те довърши...повярвай ми.  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 226
Опитвам се. Постоянно и непрекъснато. Но си налагам да не го мразя. Все пак е баща на детето ми. Заради това. Иначе най-лесно ще е да го мразя. Няма да се отдам на самосъжалението. Не съм такъв човек. Просто тази вечер ми е адски тъжно. Затова пуснах темата. Няма да му се дам.

# 11
  • Мнения: 1 393
Направи нещо,което обичаш!Пусни си хубава музика или филм,вземи си душ или неангажираща книга,а ако искаш си сипи чаша вино и си мисли за хубави неща.Не позволявай отровата от обидата и огорчението да проядат тялото ти,защото после е доста трудно да си стъпиш на краката.Аз като съм най-зле отивам до децата и ги гушкам,вдишвам от миризмата им,слушам сърчицата им и те ме зареждат така,че съм готова да преобърна света за тях  Hug

# 12
  • Мнения: 1 226
Mama Bubu   Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 393
 Всичко,което преследва човек,се опитва да избяга.Малко отдръпване,съчетано с добър самоконтрол,го кара да се притеснява,че може да те загуби.Успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 2 723
Защо трябва да мрази бащата на детето си само не разбрах Shocked
А времето лекува... С времето обидата отминава, и негативните чувства също.

Аз лично от самота не мога да се оплача.
С две малки деца само мечтая за самота.
Снощи съм си легнала с децата в 9, щото малкото става сутрин в 5 Joy
Сега е 7 и и двамата са ме налазили Crazy

Добре де, не ти ли се иска да си сипеш едно питие и да се размажеш на дивана след дългия бебешки ден.
Пусни си любима музика, филмче квот ти е кеф и пълен релакс.
Покани си някой на гости, приятелка, съседка...
Интернет, чат с някой...
Начини много, ама ти мислиш само за оня.
И най-любимото ти занимание се превръща в драма, щото оная тиква ти е в главата.

Ехооо чакала си 8 години за бебе и сега го имаш, радвай му се бе, радвай се на живота и на късмета си да имаш дете.
Щото ако нямаше по-добре ли щеше да ти е.
Фиксирай се в това, което имаш, не в некъв мухъл дето празнувал с гаджето си... чудо голямо.

Общи условия

Активация на акаунт