Магистралата до Корфу

  • 9 294
  • 43
  •   1
Отговори
  • Страната на приказките
  • Мнения: 367
Някой ходил ли е скоро? Знаете ли как е пътят до там, имайки предвид, че магистралата се строи, докъде са стигнали нещата. Ще ходим там 1-6 май с децата и малко ми е притеснено за онзи участък с многото завои. Дълъг ли е този участък и по-лош ли е от пътят при триградското ждрело например? Ще ходим с организирана екскурзия, с автобус, без нощни преходи. 

# 1
  • Мнения: 2 575
Последно ходихме миналото лято - Август. И аз се притеснявах доста за магистралата и завоите.
В крайна сметка се оказа доста голяма част магистрала, но и след това около 70 -80км. завои, ужасяващи и много и .....абе доста кофти.
с натоварено движение към Йоанина и Игуменица. Но пък се виждаше страхотно напреднало строителство на магистралата паралелно на страшните участъци и си мисля, че тази година ще са доста напред. Честно казано с автобус ще е доста тежък преход ( и дълъг). Ние го взехме за около 8-9 часа с малко почивка и доста бърза кола.
Има сайт на магистралата Егнатиа - Одос, който даваше последна информация докъде са в момента и коои участъци са временно затворени. Ще потърся кой беше

eto go:

http://www.egnatia.eu/page/default.asp?id=5&la=2

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
И аз ще ходя по-същото време в Корфу с автобус.

# 3
  • Мнения: 934
Доколкото разбирам от сайта, даден от Асинка, 30-тина км са в ремонт.
Но явно информацията там е стара. Дано за май месец да е пусната цялата.

Някой не е ли ходил тази година?

# 4
  • Мнения: 2 575
Ето тук специално миналата година свършваше в Гравена, а сега виждам, че актуалното инфо е, че има още 60-70 км готови до Polymylos.......

http://www.egnatia.eu/page/default.asp?la=2&id=38

След това беше кофти участъка и после преди Йоанина пак ставаше магистрала до Игуменица.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
По пътя до Корфу какво си заслужава да се разгледа?

# 6
  • Страната на приказките
  • Мнения: 367
Благодаря ви за отогворите. А "кофтито участък" колко време продължава? Или в километри-много ли е? Честно казано, това ме е възпирало досега да отидем там, но щом по-голямата част от магистралата е готова, ще изтърпим и това малко неудобство. Притеснява ме само, че на дъщеря ми понякога й става лошо.

Вилия, да не се окаже, че сме заедно. А относно разглеждането - сигурно има интересни неща, ама като сме с автобус, ще гледаме, където спре групата, няма как иначе. И то интересното май е по кривите пътища, по магистралата нали не може да се спира.

А по това време дали става за малко плажче? newsm78 Може ли да се попече човек,ей така, да му мине меракът? С такова нетърпение чакам, има цял месец и 20 дни. Confused

# 7
  • Мнения: 2 575
Благодаря ви за отогворите. А "кофтито участък" колко време продължава? Или в километри-много ли е?

както споменах в началото - завоите ( наистина ужасни и много) продължаваха 70-80 км. , но се пътуваха безкрайно дълго и натоварващо, а ако на детенце му става лошо.....направо не знам как ще се справи  Thinking дано има повече магистрала сега и да се избегне поне половината

сега питах и мъжа ми -  той помни най-точно - завоите са били 120-130 км  Sad

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 08:39 от Asinka

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Нашата екскурзия се организира от фирмата и можем да си избираме маршрут. Ние сме в хотел GELINA VILLAG ERESORT & SPA****+ в северната част на Корфу на 500 метра от Ахарави.

# 9
  • Мнения: 294
Живо се интересувам докъде са стигнали с магистралата!
Отиваме на индивидуална екскурзия до Италия в края на април!
Ще минем през Гърция - Игуменица-Анкона с ферибот!
Преди 2 години бяхме на Корфу - Хотел Марбела!
Тогава пътя не беше 100% готов!
Дано сега е! Ще пиша като се върнем- след 6 Май!Живот и здраве!

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Дано по-рано някой да мине от там защото на 06.05. ще е късно за мен.

# 11
  • Мнения: 198
А на колко км.е от границата/Кулата имам предвид/? и Знаете ли каква е температурата на водата и на въздуха в началото на май приблизително? Става ли за плаж?

# 12
  • Мнения: 934

Преди 2 години бяхме на Корфу - Хотел Марбела!

Може ли отзиви  Hug

Дано по-рано някой да мине от там защото на 06.05. ще е късно за мен.

Дано, дано. Като гледам май всички ще пътуваме на 01.05  Mr. Green
Или Илея да пише от Италия.

# 13
  • Мнения: 294
Уф, не мога да обещая, че ще пиша!!!! Програмата е натоварена и разпределена по часове!
Освен някой на лични да си остави мобила и после да публикува репортажа за магистралата!  Wink
Ние тръгваме на 24/04 и ще гоним ферибота от Игуменица в 20:00! Така, че обещавам пресно инфо на 24/04 вечерта!
 Grinning

Относно хотел Марбела...4 звезди, не много любезен персонал, но гърците са така...нищо лошо, но и нищо особено!Бил е 5, но са му взели едната звезда!
Съжаляваме, че не отидохме на Ева Палас на Корфу - хотел от веригата http://www.grecotel.com/
Този Амирандес на Крит е мно-о-о-ого добър!Съвсем нов, наистина 5*, невероятен стил и изчистени линии!Препоръчвам горещо!
Бяхме 1-6/05.2008  и времето беше чудесно!!!

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 17:31 от Илея

# 14
  • Мнения: 214
Здравейте. Ние  бяхме през  септември. Като път  мога  да кажа че е  не е нищо  особенно. Ние  тръгнахме  от Ловеч в 23,00 часа вечерта и с 1  спиране в 8,30 сутринта си  хванахме  ферибота. Ако  искате  на  Корфу купон отдете в  Кавос . Най  топла е  водата  там и  имат  супер  плажове. От  Игуменица  до  Корфу  има 2  ферибота - до  града Корфу и  до Лефкими. А Левкими  е  пристанище  в най-южната  точка. Ферибота  до  Левкими е доста  по  евтин. Ами  това е .

Общи условия

Активация на акаунт