Отговори
  • Мнения: 3 500
Със съпруга ми ислим да пътуваме до Рим със самолет, като ще вземем и детето с нас /тя е на 2 год. и 9м. /. До колкото знам на нас са ни необходими само лични карти. Моля да ми кажете за детето какви документи са необходими за пътуването, защото ще летим за първи път! Не ни остава много време за подготовка.

# 1
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
и аз искам да разбера. може би му трябва задграничен паспорт...

# 2
  • Мнения: 3 804
Ако ще пътувате и мата  родители с детето ще ви трябва само задграни4ен паспорт.Ако ще пътува само единият родител-освен паспорт за детето ще е необходима и нотариално заверена декларация за съгласието на другия детето да напусне страната

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
ето линк с една по-дълга тема по въпроса. И ние ще пътуваме, затова и аз се интересувам

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288933.msg7819892#msg7819892

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
Трябва ви задграничен паспорт и здравна карта мисля, че се води. На Ани й издадоха във формата на лична карта, със снимка и срок 5 год. Утре ще попитам мъжа ми откъде я извади.

# 5
  • Мнения: 3 500
Значи, до колкото разбрах от темата, за която Mileto ми посочи линк е необходим задграничен паспорт на детето, както и е добре да се носи копие от акт за раждане.
Само не разбрах каква е тая здравна карта и защо е  необходима?!
Maxin, включи се като разбереш нещо.

# 6
  • Мнения: 7 821
Здравната карта ти дава възможност да ползваш здравна помощ, ако се наложи.
Ние не сме вадили, но си правим допълнително здравни застраховки.
Иначе както са ти писали, само паспорт, ако ще пътувате и двамата с детето.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 14:18 от .Ели.

# 7
  • Мнения: 96
Ако имате сключен граждански брак ви трябва само паспорт на детето,ако нямате ,тогава ви трябва  и копие от акта за раждане  преведено  и легализирано.Поне така ми обясниха на мен в МВР,тъй като искам да пътуваме с таткото  и малката до Гърция.А що се отнася до здравната карта,то тя ще бъде необходима недай Боже ,ако ви се наложи да търсите спешна и неотложна мед.помощ.Чрез тази карта нашата здравна каса се разплаща със страната в която е била оказана мед.помощ.Картата се издава само на здравноосигурени лица.

# 8
  • Мнения: 592
Септември месец ходихме с голямата ни дъщеря в Германия(аз,тя и мъжа ми).Освен задграничен паспорт никой нищо друго не ни е искал.Не знам нищо за здр.картони.

# 9
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ако пътуването е в рамките на месец, може да се изкара и само здравно удостоверение (при него нищо не се плаща и излиза за 24 часа), както за детето, така и за родителите. То изобщо не е задължително. Но при (недай си боже) някаква злополука, с тази здравна карта/удостоверение, удостоверявате че сте осигурени в Бг и тогава касата ще ви поеме разноските по болници и лечение. Но това мисля е само за страни, членки на ЕС.

# 10
  • Мнения: 19 290
Носете за всеки случай и копие от акта за раждане. Ние сме с различни фамилии и постоянно има чуденки като пътуваме. Ако пътува само единия родител, трябва пълномощно от другия. Детето трябва да има паспорт.
Здравна карта никога не са ни искали.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 230
Въпроса не е да ви искат задължително здравна карта, когато пътувате с детето, а да имаш такава в случай, недай Боже, да се случи нещо. Предпочитам такава карта отколкото хвърчащ лист, какъвто имах аз. И да, такива здравни удостоверения важат, както и здравната застраховка.
Ноел, мъжа ми е извадил картата от филиала на Здравната каса на 29 ДКЦ /намрира се в се в книжарницата/ в ж.к. Гоце Делчев.

 

# 12
  • Мнения: 3 500
Благодаря, момичета!

# 13
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Носете за всеки случай и копие от акта за раждане. Ние сме с различни фамилии и постоянно има чуденки като пътуваме. Ако пътува само единия родител, трябва пълномощно от другия. Детето трябва да има паспорт.
Здравна карта никога не са ни искали.
Напълно съгласна съм,при нас нещата с фамилиите седят по същия начин.Също никога не са ми искали здравна карта.Но за твое успокоение,можеш да извадиш

Общи условия

Активация на акаунт