Защо така

  • 546
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
От две седмици бебенце отказа да яде адаптирано мляко,реве плюе,повръща и така докато ме принуди да и дам кисело.Яде го като невидяла,отказва  го  само ,когато го смеся със  формула.Знам,че не е правилно и добро за дете ,но ми изкарва нервите.Възможно ли е на тази възраст,вече да има предпочитания към храната ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 089
Бяхме малко по-големи от вас, някъде на 5 м., когато също отказа да пие млякото си. Единствено когато заспиваше в сънено състояние успявах да я накарам да пие. Лекарката при коята ходихме, казаче към 3 м. вече започвали да проявават вкусови предпочитания и си проличавало кои са злояди. съвета и беше да започна с киселото мляко тъй като след Аптамила, както тя се изрази твърде калорично и със специфичен вкус мляко няма да иска никаво друго адап. мляко. Аз тогава не посмях да дам кисело мляко и продължих да упорствам с Аптамила (като междувременно опитах и с други марки адап. млека). И така след близо 1 месец започна отново с желание да го пие. и до сега си има периоди в които отказва мляко, а в други всичко друго освен млякото. вече не се притеснявам защото знам че е само период и ще отмине.

# 2
  • Мнения: 1 089
опитвала ли си да слагаш в млякото малко плодово пюре да промени вкуса, може так да гохареса.

# 3
  • Мнения: 5 299
Ако искаш пробвай "Милумил"-казват ,че е за злояди деца и ти гарантирам,че е много вкусно.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
това, 4е не иска да пие млякото ,не зна4и ,4е е злоядо.и моя си има предпо4иния от първите месеци.наистина опитай да промениш малко вкуса-пюре,бисквита....маже да е временно.не бързай с киселото мляко.

# 5
  • Мнения: 2 807
Възможно ли е на тази възраст,вече да има предпочитания към храната ooooh!

Даа, така ще да е...

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз и слагах във вечерното мляко по 1-2 бишкоти на Плазмон, но те са с глутен.
Безглутенови са бисквитите на прах в кутия. Придават вкус на млакото и го правят по-засищащо. Пробвай с пюре или сок в млякото за вкус.

# 7
  • Мнения: 46 437
Ако искаш пробвай "Милумил"-казват ,че е за злояди деца и ти гарантирам,че е много вкусно.

Това е и моят съвет!

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Добре си постъпила.

Юли от два дни не иска да си пие млякото (на 9м. е), но още не съм дала кисело. За закуска и за вечеря му счуквам обикновени бисквити, слагам 3 л. адаптирано и вода- така си изяжда всичко.

# 9
  • Мнения: 311
С пюре съм пробвала-не ссстава.За бисквитка си мислих,че е малка,но може би  ще пробвам.А злояда в никакъв случай не е,точно обратното,яде си по 5-6 пъти на ден по 150-180мл.

Общи условия

Активация на акаунт