кърмене и повторно забременяване

  • 2 969
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Има ли такива,които са забременели докато кърмят и колко време ви беше необходимо за да се получи?Има ли начин да забременея по-лесно,без да отбивам или да намалявам кърменето?
Благодаря ви,предварително!   bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Има, има, скоро ще станат 2 години. При нас стана от 1-ви опит. Ако имаш време разрови темата с тандемското кърмене  Wink

# 2
  • Мнения: 579
Четох в библиотеката за кърменето в тандем и по време на бременност.Много се надявам и на мен да се случи.Засега,обаче,опитете са безуспешни

# 3
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Като кърмех баткото, правехме планове за породени, ама не ни се получи, така и не ми дойде МЦ докато не отбих напълно малкия-на 1г. и половина, и после още толкова, докато ми се орегулира цикъла, но все пак си имаме вече една принцеска Grinning. То май бебето се зачева, когато му е писано. Сега "се трудим" за трето, но аз кърмя изключително и май няма шанс скоро да видя 2-те чертички, пък кой знае, Божа работа Grinning
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с малко човече в теб, и да споделяш по въпросите за кърмене в тандем Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
Имах два цикъла между двете бременности Simple Smile Стана от първия опит Simple Smile Понеже баткото стана много трудно, над година и половина опити целенасочено да си направим бебе очаквах и за второто да се потрудим, планирах поне две години разлика. Пък то стана веднага Simple Smile Кърмех Иво, още го кърмя, забременях, родих и кърмя и Юли. Всичко накуп.

# 5
  • Мнения: 27
Ами то кърменето и забременяването са две отделни неща, които не се изключват. Доста бебета са се получили от т.нар. "предпазни" свойства на кърменето, особено братя или сестри с по 1,5 год. разлика. Моята гинеколожка ми обясни, че дори да няма цикъл, овулация има. Така че спокойно си кърми и работи по въпроса за ново бебче.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Кърменето предпазва само ако е изключително, на поискване, бебето е на не повече от 6 месеца и нямаш цикъл. Плюс още куп други дребнички условия, но тъй като ти исскаш не да се предпазваш, а да забременееш, може да ги прочетеш тук.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341197.msg8993310#msg8993310
Аз също забременях докато кърмя, стана от втория път след като ми се върна цикъла.

# 7
  • Мнения: 579
Правих си изследване.Пролактинът ми е 488.50(незнам какви мерни единици)Нормата е от 59 до 619. Макар,че не е над норма,възможно ли е да пречи?(при положение,че си имам овулация редовно)?

# 8
  • Мнения: 367
Кърмех изключително Ейми, тя беше на четири месеца, когато забременях. Цикълът учудващо ми се възстанови на следващия месец след раждането, но познавам и приятелка, която забременя и без възстановен цикъл, явно е имало овулация. Всичко е в Божиите ръце и във вашите  Simple Smile Бъдете спокойни и уверени, ще стане в най-неочаквания момент!
В момента ми е много трудно, докато кърмя. Кърмата ми намаля значително, самото кърмене ми е доста болезнено, сега ще се опитам да стимулирам гърдите си с помпичка, защото малката дори си чеше венците за моя сметка и е на път да ги разрани. Силно се надявам да имам кърма, явно нещо не съм правила както трябва дотук Sad

# 9
  • Мнения: 89
Аз съм в отбора на кърмещите и забременелите, дори и без да имам цикъл. Случката се е случила точно когато съм започвала да захранвам малкия и явно е намалил количеството на кърмата. Така че понякога се случват изненади.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт