Как да си науча детето да пие вода

  • 2 737
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Вече хапваме пюрета и каши, но малката отказва да пие вода. Пробвах с шишета и с лъжичка. Понякога се лъже и лапва лъжичка, но като усети водата и я изплюва. Днес й взех не разливаща чашка на нук но ме е страх да не се задави. Вече незнам какво да я правя. Моля дайте някакъв съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 041
Няма какво да насилваш детето - когато иска тогава...някои деца чак на година пропиват вода.... ако сега не става все лятото жегите ще пропие, все още доста голяма част от менюто е течна...
Остави детето - предлагаш чат-пат през деня, ако иска иска, ако не нищо лошо не е станало, оставяш шишето настрана и толкова.

# 2
  • Мнения: 4 496
Дъщеря ми /давам нея за пример, че ми е най-прясно/ пропи вода когато спрях да ́и давам сокове.  Blush

# 3
  • Мнения: 1 087
И моят син почти не пие вода. За цял ден му се събират няколко глътки вода. Аз му предлагам редовно, особено след като хапне пюренце. Той е още основно на кърма и не мисля, че му липсват течности.

# 4
  • Мнения: 62
Дъщеря ми /давам нея за пример, че ми е най-прясно/ пропи вода когато спрях да ́и давам сокове.  Blush

Лошото е че и соковете плюе и тях не иска. Изобщо от течностите преди пиеше кърма а сега само АМ

# 5
  • София
  • Мнения: 44 041
Ами явно  й е достатъчно за момента.

# 6
  • Мнения: 9 776
Ако е жадно детето, повярвай ми, ще пие Peace.

# 7
  • Мнения: 1 745
Моето дете все още не пие вода!:( Само сокове,които аз разреждам с вода.
Иначе сама си поиска когато се беше обезводнила след 2-часово повръщане!Изгълта 400мл. за няколко часа и като си навакса,после пак спря! Confused Май и аз ще й спирам соковете! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 367
Моето дете все още не пие вода!:( Само сокове,които аз разреждам с вода.

И ние сме по същия начин...не знам какво да правя. Не мога да спра соковете, защото съвсем ще се обезводни.

# 9
  • Мнения: 1 751
постепенно ще се научи. Ако даваш сокчета вместо вода или смес от вода и сок е по-малко вероятно скоро да пропие чиста вода. Моето дете пропи вода около 10 месец.

# 10
  • Мнения: 62
marisasav давала съм сокчета / и чисти и разредени с вода/ е не та не изобщо нищо течно не иска да поема освен АМ

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 64
Ох, и ние сме на сокчета разредени с вода,проблема е ,че преди си пиеше водата без проблем а сега не иска само ако вътре има сок.Ако и дам само вода хвърля шишето и започва да плаче. Sad

# 12
  • Мнения: 11 003
Моето дете пропи вода на 1.1 г., когато започнаха първите жеги. Тъй като я кърмех на поискване, дотогава сама си набавяше необходимите ресурси. Сокове и чайове не съм давала.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 747
Алекс също не е по водата. За 9м да са му се събрали макс 50-60мл. Не го насилвам. Все някога ще пропие вода.
На ден изпива към 800мл АМ. Явно няма нужда от вода.

# 14
  • Мнения: 1 910
Продължавай д апредлагаш все пак. Моят човек не иска никаква все още. Като беше по-малък му стгаше млякото явно. Сега или сок, или мляко, или кисело мляко. Вода само, когато е бил много болен е пил. Не знам. Толкова са различни децата...карай на вътрешен усет.

Общи условия

Активация на акаунт