Работа на шевна машина и сп. аборт

  • 981
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 127
Здравейте. Снаха ми /жената на брат ми/ има ателие за шивашки услуги, работи доста часове на ден. Беше бременна и направи спонтанен аборт в 3 месец. Може ли работата на шевна машина да е причина за това. Моля хората с мнение или опит в обратното/износване/, да пишат за съвет. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 3 294
Съжалявам за това което се е случило . По принцип първите три месеца от бременността се водят най-рискови и с най-висок процент на спонтанни аборти . Затова е хубаво да се почива и да се щади организма точно тогава. По принцип причините могат да бъдат хиляди ,  най-добре лекаря който е направил кюртаж-а би трябвало да знае каква е причината довела до аборт .
Не ми се вярва работата на шевна машина да има нещо общо . Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 656
Много съжалявам. Cry
Може би вибрациите на шевната машина да оказват влияние,не знам,само предположение.

# 3
  • Мнения: 191
щом казваш че е работила доста може и това да е навредило на плода,първите три месеца и не само трябва много да се пази,да си почива повече,моя приятелка кара бремеността си само в леглото ,още малко й остава до термина,става само до тоалетна и това е,посъветвай снаха си следващия път да затиска леглото вкъщи за да не се ядосва на себе си,че не е направила нещо както трябва

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
не мисля, че работата с шевната машина има нещо общо.
не е вярно това, че трябва бременната само да лежи. това важи само за проблемните бременности. една нормално протичаща бременност не изисква такива неща, даже е вредно да се залежава.

просто е имало да става. повечето спонтанни аборти стават именно във втория и третия месец.

# 5
  • Мнения: 3 695
и аз не мисля, че може от машината да се е получило, но наистина лекарите ще кажат по- добре  Peace

# 6
  • Мнения: 7 082
не мисля, че работата с шевната машина има нещо общо.
не е вярно това, че трябва бременната само да лежи. това важи само за проблемните бременности. една нормално протичаща бременност не изисква такива неща, даже е вредно да се залежава.

просто е имало да става. повечето спонтанни аборти стават именно във втория и третия месец.
Напълно съгласна! Много съжалявам за снаха ти, но наистина надали работата е била причината.

# 7
  • Мнения: 2 423
Незнам за шевната машина  НО седналото полужение дълги часове не е за препоръчване дори и при нормална бременност нарушава се кръвообращението а това не е хубаво за плода.

Общи условия

Активация на акаунт