Десетокласник без шофьорска книжка предизвика тежката катастрофа в кв. “Дружба"

  • 4 430
  • 64
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1279141

причинена от 10-то класник без книжка.....няма какво да кажа!
И в същото време новите промени в закона се отхвърлят......

# 1
  • София
  • Мнения: 2 245
София. Десетокласник без шофьорска книжка предизвика тежката катастрофа в столичния кв. “Дружба”, съобщиха от пресцентъра на МВР. Осем са настанени в болница с различни травми. Катастрофата е станала тази сутрин на бул. “Цветан Лазаров” в столичния квартал “Дружба”. Сигналът за пътния инцидент е подаден в полицията в 10,50 часа. По първоначални данни лек автомобил “Фиат Брава” навлиза в насрещното движение и се удря в такси и БМВ. При катастрофата са пострадали осем души, сред тях е шофьорът на "Фиат"-а. Петима са настанени в Института за спешна медицинска помощ (ИСМП) “Пирогов”, а трима – в Окръжна болница. Те са с различни наранявания, без опасност за живота.
Пристигналият на място екип на “Пътна полиция” установил, че "Фиат"-ът е управляван от 17-годишен ученик, който е и неправоспособен шофьор. Колата била собственост на 20-годишна жена, която живее в кв. “Дружба”. По данни до момента, в автомобила пътували още двама съученици на “шофьора”, които избягали.
Продължава огледът на мястото на инцидента.
Информацията е на агенция Фокус.

П.П. Гледах 3 стр. назад и не видях подобна тема. Възмутена съм! Направо нямам думи! Как може да се случва подобно нещо! Какво според вас трябва да се направи с виновника и неговите родители?

# 2
  • Мнения: 71
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Те пък промените - какво ще ограничават кубици - те пак могат да вдигат високи скорости. Ето в UK има ограничение в скоростта на новите шофьори и знак на самата кола -
и

Малко инфо от леля Wiki

Великобритания (превода е правен "в ефир" от мен  Laughing)

След преминаване на шофьорския изпит, се поставя зелена P-табела ( от Пробация - Изпитване), за да се покаже липсата на опит. По принцип се прави на доброволни начала. Някои нови шофьори поставят зелена L - табела - Learner (Обучващ се)

В Северна Ирландия за една година след вземане на изпита, шофьорът се счита за "ограничен" и не трябва да надвишава  45 мили/час (грубо  70 км/ч) и задължително трябва да има "R-табела" 
.
Много често в С.Ирландия Л-табелите се слагат отпред, а R- на задната стана на колата.

Стана малко дълго, за което съжалявам   bouquet

# 3
  • Мнения: 673
  Учителите са виновни! Naughty

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И в същото време новите промени в закона се отхвърлят......

Новите, безумни промени в закона нямат и няма да имат нищо общо с подобни инциденти.

В момента има достатъчно съществуващи правила, които не се спазват дори от органите на реда.
Какво те кара да мислиш, че като насътворят още забрани нещо генерално ще се промени?

Също така ми е много интересно АКО все пак приемат всички идеи за новите шофьори как точно ще ги прилагат спрямо чуждите граждани у нас.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 245
Reza, напълно изпълнимо е новите шофьори да не могат да карат коли повче от 70 коня. Не е невъзможно.
Не разни пикльовци със стаж един месец да се качват на коли с 200 коня и да убиват хора тръгнали на работа, примерно.

# 6
  • Мнения: 1 032

Едно време си спомням и при нас се поставяха едни оранжеви триъгълници с удивителна на автомобилите на младите шофьори. Нали имаше идея и при нас новите шофьори да карат известен период от време с придружител и разни други ограничения. Предполагам, че именно те не са залегнали в проектозакона, който беше отхвърлен.
Иначе гледах лапето, предизвикало катастрофата по новините. Един як зад врата му е малко. Мисля, че такива като него трябва задължително да ги водят в моргата да гледат трупове на загинали при катастрофи.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 245
Иначе гледах лапето, предизвикало катастрофата по новините. Един як зад врата му е малко. Мисля, че такива като него трябва задължително да ги водят в моргата да гледат трупове на загинали при катастрофи.

Прекрасна идея ДжиджоPeace

# 8
  • Мнения: 71
Мисля, че такива като него трябва задължително да ги водят в моргата да гледат трупове на загинали при катастрофи.

По-скоро по време на курсовете - за всички - по едно посещение или филмче - да си имат едно наум, че тя като се обърне каруцата....

# 9
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Reza, напълно изпълнимо е новите шофьори да не могат да карат коли повче от 70 коня. Не е невъзможно.
Не разни пикльовци със стаж един месец да се качват на коли с 200 коня и да убиват хора тръгнали на работа, примерно.
И как е изпълнимо?

Както е изпълнимо карането без колан, карането без книжка, карането с превишена скорост, минаването на жълточервено

Властта освен законодателна трябва и да е изпълнителна. Де е изпълнителната власт да попитам?

# 10
  • Мнения: 1 437
Нямам думи просто...................
Преди два  месеца и ние се указахме с подобна ситуация. Млад шофьор ,говорещ по телефона "невидял" червения светофар..............
Цял живот синът ми ще носи на лицето си безумието на младежа .......

# 11
  • Мнения: 6 029
Нито има кой да следи дали се спазват правилата, нито пък ние, българите, обичаме да спазваме правила.
Супер, този момък е направил тая хубост съвсем близо до нас. Утре може да пресичам улицата и следващия лумпен да скочи върху мен. Прекрасна перспектива. Колкото и закони да се променят от нас нищо не става. Тва е.

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
А кой е идиота който е дал кола на човек без книжка???Какви ще са последствията за тази 20год. жена???

# 13
  • София
  • Мнения: 2 245
Прочетох, че му е сестра...за последствията не знам... newsm78

# 14
  • Мнения: 5 647
Добре де, а къде е татенцето на тоя лумпен и що за кретен е да даде на сина си да кара кола, без да има нито навършените години, нито книжка???

Общи условия

Активация на акаунт