секцио без реални медицински показатели

  • 3 605
  • 31
  •   1
Отговори
Какво бихте направили, ако две години по-късно разберете, че са ви убедили да направите секцио, без реално да съществуват медицинските показатели, които са ви изтъкнали?
Ето накратко какво се случи с мен. По време на бременността ми ми се появиха някакви израстъци по кожата в гениталната област. По време на преглед, следящият ми бременността ги диагностицира като ЧПВ. Имах уговорка с друг доктор, който да ми води раждането, който веднъж месечно следеше бебето на УЗ. Когато ми поставиха диагнозата говорих с втория доктор по телефона и без да направи преглед или да препоръча изследване, отсече, че при такава диагноза се налага секцио. От това, което прочетох съм съгласна, че при тези случаи наистина е препоръчително да се предприеме точно този изход на бременността, защото вагиналното раждане крие рискове за бебето. Но това, което се оказва, е че при мен не се касае за подобно заболяване, а нещо съвсем различно, което не е причина да се предприеме секцио и няма риск за плода!
Чувствам се ужасно, защото исках да родя по естествен начин, много трудно преодолях факта, че се стигна до операция, вече бях свикнала с мисълта, а сега всичко ме връхлита отново!
Знам, че много от вас няма да ме разберат, моля ви не ми пишете реплики от рода на "нали всичко с бебето ти е наред"! Да наред е, то е най-прекрасното нещо, което имам, ако трябва още милиони пъти бих преживяла всичко около раждането му, но не е в това въпросът! Истината е, че това са две различни неща и бих искала да коментираме само ситуацията около раждането!
Благодаря на всички, които биха ме подкрепили предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 25 441
За какво да те подкрепяме? Че нямаш ЧПВ?
На твое място бих запалила една свещичка за благодарност.

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Разбирам те и бих те посъветвала да не си хабиш нервите и да забравиш тая тема (тук във форума), преди да са те изпапали с парцалките!

Мога да ти цитирам дума по дума какво ще ти кажат! Не е пирятно!  Stop

# 3
  • Мнения: 2 936
реално нищо не можеш да направиш... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 46 434
Какво бихте направили, ако две години по-късно разберете, че са ви убедили да направите секцио, без реално да съществуват медицинските показатели, които са ви изтъкнали? ...

Не знам, въпрос на предпочитания Simple Smile
При мен решиха да е секцио, когато раждането вече беше тръгнало, до ден днешен благословя и докторите и анестезиолога, че просто заспах и като се събудих "работата" беше свършена  Laughing ако сега ми кажат, че не се е било налагало, пак ще ги разцелувам  Mr. Green

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз не мога да разбера какво те притеснява.

# 6
  • Мнения: 857
Не можеш да върнеш времето и да промениш нещата, затова не се затормозявай излишно. Все пак сте живи, здрави и заедно с детенцето.

# 7
  • Мнения: 4 335
Нищо не можеш да направиш така,че не се измьчвай излишно да го мислиш.

# 8
  • Мнения: 5 393
На този етап вече нищо не бих направила, все пак са минали 2 години. Излишно е да си хабиш нервите и да съжаляваш за отминали неща. Случва се лекарите да поставят погрешна диагноза, затова по принцип се търси и второ мнение, но.....както казах- минало-заминало.

# 9
  • Мнения: 453
На твое място бих била благодарна на Господ за детенцето и не бих се тормозила за подобни неща. Много момичета , включително и аз искам да съм на твоето място и да имаме вече детенце, без значение със секцио или по нормален начин.

# 10
  • Мнения: 20
при някой е обратния случай... До последно не са видяли, че плода е голям и на всичко отгоре майката е с голям диоптър... Тя настоява да е секцио, но и отказват с предтекс, че е едра жена. Преди бремеността тежи 55 кг 175 см, а в края на бремеността 70кг. И по естествен път се ражда бебе 4,700 с адски мъки. Но не и се губи време да се занимава с такива неща, а е наистина в правото си. А и нищо няма да спечели. Поне са си признали, че не са били прави и са сгрешили...

# 11
  • Мнения: 14 654
По време на преглед, следящият ми бременността ги диагностицира като ЧПВ.
Надявам се, че наличието на ЧПВ е установено с изследвания, само с поглед не може да се диагностицира.
Ако не е правено изследване за този вирус, значи гинекологът е претупал нещата, а ако е установено с изследване - няма грешка. Възможно е организмът сам да се изчисти от този вирус и след време резултатите да са отрицателни.

# 12
  • Мнения: 546
Какво бихте направили, ако две години по-късно разберете ......

Не бих се тормозила за неща, които са минали благополучно и то преди 2 години.
Радвай се, че ти си здрава и детенцето ти е здраво. Това е най-важното  Hug

# 13
  • Мнения: 1 844
оххххххххх!нищо не можеш да направиш.гледай си детето и благодари на Господ,че всичко ти е наред.или забременей отново и този път роди вагинално. ooooh!
лекарите бъркат-и за много по-сериозни неща от това.да беше потърсила друго лекарско мнение тогава.
и какви са ти били тия израстъци разбра ли?те не се появяват от нищото.

# 14
  • Мнения: 1 820
Да беше чела по рано,преди да родиш.И на мен ми казаха че трябва да родя секцио,и така родих,ама не съм тръгнала да търся под вола теле  ooooh!Да ти имам и проблемите.След 2 год няма ли друго което да те тормози,ми това.И къв ти е проблема?Пусни жалба,щом е толкова голям проблема Laughing
За какво да те подкрепяме? Че нямаш ЧПВ?
На твое място бих запалила една свещичка за благодарност.
няма да я спаси  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт