Полиран гранитогрес

  • 3 771
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 132
 Предстои ни слагане на нова настилка в коридора кухнята и трапезарията  (трапезарията е бъдеща детска стая). Харесали сме  полиран гранитогрес нещо подобно като цвят  http://www.metron-bg.com/products/1170145912.jpg
Моля тези, които имат в къщи такава настилка да кажат много ли е хлъзгав и трудно ли се потдържа?

# 1
  • Мнения: 301
Ние вкъщи сме в коридора ,кухнята и хола.
Няма проблем с хлъзгането ,само да не е мокро  Naughty
Аз почиствам нашия седин път седмично с парцал и препарат после минавам със сухо,за да неостават следи от мокрото (може би малко се вманиачавам,но нали трябва да е огледално,защо иначе е полиран) И всеки ден с прахосмукачка  Peace
Ако беше ми сега на мисъл пак щях да си го сложа красиво е

# 2
  • София
  • Мнения: 2 132
ZuzyM, благодаря ти за отговора  ooooh!
Понеже някакъв майстор бил казал на свекър ми само полиран да не си купуваме защото се хлъзгал, пък аз си мисля, че и теракот да сложим и да е се намокри пак ще се пързаля много.

# 3
  • Мнения: 8 999
Лошото на полирания гранитогрес не е, че се хлъзга /всички настилки, когато са мокри стават по-плъзгави/, не че като е сух не се пързаля, но мисля, че основният му недостатък /ако може така да се нарече/ е това, че всяка капчича оставя петно, заради което трябва да се мие често.
Иначе, за красиво - красиво е, спор няма!

# 4
  • Мнения: 301
Цитат
че всяка капчича оставя петно, заради което трябва да се мие често.
Самата капка не се вижда,ами петното се вижда само в огледалния образ .
Дано сте ме разбрали

# 5
  • Мнения: 672
Харесах подобен, но не го купих. Разубедиха ме точно от магазина, в който го предлагаха. Целият им под беше с такъв и казаха, че поддържането му е много трудно. За да блести по този начин, го почиствали всеки ден с полираща машина и т. н. Купих друг, имитиращ врачански камък.

# 6
  • Мнения: 47
Имаме такъв в коридора на мангуста керамикс - нямам никакви забелжки!Поддържа се лесно.Никога не ми се е случвало да се хлъзна по него. Съвет :Фугата нека да е възможно най-малка . Не се колебай ни най- малко за избора си !

# 7
  • Мнения: 289
Имаме в коридора полиран гранитогрес. Не съм забелязала да се цапа повече от другия или да се поддържа по-трудно. На мен лично много ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт