"Големият брат" - по Оруел

  • 2 198
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
"След като на 19 февруари народните представители решиха съобщенията в интернет и телефонните разговори да бъдат проследявани при случаите, когато има съмнения за тежки или компютърни престъпления и президентът Георги Първанов каза "да" на обнародване в Закона за електронните съобщения..."
http://politics.actualno.com/news_224938.html

Президентът одобри закона, който ще позволи следенето в интернет. Знайно е, че в този закон има много пробойни, които могат да позволят на практика всеки да стане обект на следене. Чудя се- настъпи ли времето на Биг брадър в реалния живот?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
То отдавна е настъпило.
Просто вече е съвсем легално.

Честито!

# 2
  • Мнения: 24
Че кога си е отивало, че да идва пак?!...Всъщност не ми обръщай внимание - аз съм освидетелстван параноик.

# 3
  • Мнения: 7 837
Къде е Холограма?

# 4
Като видях заглавието и точно за това се сетих. Ние в училище точно тази книга свършихме тази седмица и обсъждахме такива неща. Но, ако се замисли човек Биг Брадър винаги е бил и ще бъде на власт. Защото замислете се.... Влизате в интернет и IP-то на компютъра ви се засича, където и да влезете. Говоротие по мобилния - винаги могат да ви подслушват или пък да ви засекът местоположението по най-близката клетка. Ами ЦРУ, КГБ и колкото и да смешен да се слага до тях ДАНС също. И има още много примери, но сега просто се заговори повече за това със подслушванията в Скайп. Иначе според мен не е нищо ново.

# 5
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
отдавна е настъпило, и не само в БГ

# 6
  • Мнения: 15 619
И по-зле ще става.
Няма да мине много време и в къщи ще ни виждат какво правим.

# 7
  • Мнения: 516
И защо президента с финт отклони отговорността от себе си за това решение?

# 8
  • Мнения: 2 759
                       Отдавна е настъпило. Е, в Бг пак закъсняхме малко, но ще наваксаме. В Интернет могат да наблюдават повечето градове в Бг. Мен на работното ми място ме гледат с камери и ме записват. Като изляза да се разходя из центъра също ме наблюдават с камери. Като вляза в магазин - и там камери. Телефоните ми могат без проблем да се 'слушат'. Има камери на повече места, отколкото смятате. И се подслушва повече, отколкото си мислите.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И защо президента с финт отклони отговорността от себе си за това решение?


Не е добре са слагаш "президент" и "отговорност" в едно изречение.
Според мен.

Би породило страховити дебати.

# 10
  • Мнения: 516
Възможно е, Реза. Но аз все така се чудя, какви точно са отговорностите на президента, освен да ни поздравява за Нова Година.

# 11
  • Мнения: 3 447
Е, Флор, пускаш такава тема във форум, в който потребителките доброволно изсипват купища лична информация (че и снимки на напращелите си бюстове - това за новаците  Mr. Green)... Какъв Голям брат  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 502
Възможно е, Реза. Но аз все така се чудя, какви точно са отговорностите на президента, освен да ни поздравява за Нова Година.

 Това е въпрос най-малко за петдесет хиляди в "Стани богат". Не е сигурно,че и най-умните знаят отговора.

Е, Флор, пускаш такава тема във форум, в който потребителките доброволно изсипват купища лична информация (че и снимки на напращелите си бюстове - това за новаците  Mr. Green)... Какъв Голям брат  Simple Smile

   Ами Големият брат всичко вижда,нека се показват. Папките с досиетата си набъбват.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 18:55 от maraidara

# 13
  • София
  • Мнения: 12 050
Все едно до сега им е трябвал закон, за да правят това. Joy

# 14
  • Мнения: 5 370
Все едно до сега им е трябвал закон, за да правят това. Joy
Ама сега вече е съвсем официално. И, примерно, ако решат, че пишеш едно неблагонадеждни нещица в един форум, могат, да речем, ЗАКОНОВО и ЛЕГАЛНО да ти изискат АйПи-то от провайдъра.
По темата-нищо ново под слънцето, тоя материал, а ла Дан Браун, вече го минах на плажа преди 2 години.

Общи условия

Активация на акаунт