Как дезинфекцирате с кислородна вода

  • 4 029
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Синът ми е много палав и не минава ден без цицина или драскотина.Днес си раздра кожата на слепоочието ,не е много дълбока ,но не е и за пренебрегване.За мое успокоение реших да я дизенфикцирам с кислородна вода .Но тъй като е близо до очето му и реших да сложа на памук и така прочисвах.Но след малко раната побеля ,а и пръстите ми също,изплаших се да не остане белег.Но сега виждам ,че това бялото изчезва .

Моля ,ако някой знае как става дезинфекцията с килородна вода да сподели  Praynig

# 1
  • Мнения: 13 512
по същия начин, както и със спирт. Побелява мястото за малко и после се оправя. Внимавай само ако е в окосмената част на косата, че изсветлява трайно косата

# 2
  • Мнения: 4 414
на кислородната вода си пише, но аз да кажа - не се промиват лигавици с нея!

# 3
  • Мнения: 277
на кислородната вода си пише, но аз да кажа - не се промиват лигавици с нея!
Ами на тази която аз купих пише ,че се ползва вътрешно ,т.е за пиене и да се пази от лицето и очите .Затова и се притесних

Благодаря ви момичета   bouquet

# 4
  • Мнения: 162
Кислородна вода се използва само върху кожа.Може директно да се полее кожата или да се промие с марличка напоена с кислородна вода-3%.Получава се бяла пяна ,защото увличе хематинни материи т.е.кръв и шупва.Именно затова се използва -да отстрани кръвта и нечистотиите поподнали при нараняването.А колкото до изсветляването на косата -с 3% разтвор трудно може да се постигне това.Дано да съм ви била полезна.

# 5
  • Мнения: 277
za_tan4e ,много ти благодаря  Hug
Точно това ме интересуваше начина на самото промиване-дали се полива или може и с тампонче.

Общи условия

Активация на акаунт